Miehet, mitä ajattelette ns. luonnollisen kauniista naisesta? Itse lukeudun monien ihmisten mielestä tällaisiin. Eli minun ei tarvitse meikata näyttääkseni kauniilta. Minulla on kauniit kasvonpiirteet, pitkät pikimustat silmäripset, kauniit säännölliset kulmakarvat. Ihoni on luonnostaan sileä ja kauniin värinen. Silmäni ovat luonnostaan intensiivisen väriset ja erottuvat eivätkä hailakat ja harmaat.
Usein tullaan kysymään, että "mitä ripsarii sä käytät, upeet ripset?", vaikka olisin ilman meikkiä, kuten 99,9% ajasta. Olen siis äitini puolesta suomalainen ja isäni puolesta ulkomaalainen, joten se selittää osittain tätä tummaa eksoottista selväpiirteisyyttäni. Joskus baariin laitan vähän lisää ripsaria, mutta muuten en meikkiä tarvitse. Rumat ne meikeillä koreilee!
Onko siis mielestänne parempi, että nainen on luonnostaan ns. kaunis vai pitäisikö säheltää joka päivä minuuttitolkulla kaikenlaisten purkkien ja siveltimien ääressä ollakseen aito nainen?
Luonnollisen kaunis nainen
5
443
Vastaukset
- mies kranttu
luonnonkauniina parempi..eli älä ees käytä sitä ripsaria
- m.m.9
Luonnollisen kaunis nainen varmasti on parempi kuin meikattu nainen, etenkin jos meikkiä käyttää todella paljon. Mutta nainen, joka tulee tänne hehkuttamaan omaa kauneuttansa, ei ole monien mieleen..
- luomu parempi
No luonnollinen, tykkään rakastella saunassa ja haluan että muija näyttää hyvältä myös siellä :D Ex muija oli sellanen joka laittoi itseensä puoli tuntii aamulla ja näytti loppujen lopuksi paljon rumemmalta kuin ennen meikki puuhia :D
- .........
No tottakai miehet tykkää, jos olet kaunis. Miksi edes kyselet moista? Sama kuin kysyisit, että tykkääkö lapset jäätelöstä tai hullu puurosta.
Hertsileijaa sentäään.... - Kauneus tulee sisält
Suurin osa naisista ei "sähellä minuuttitolkulla kaikenlaisten purkkien ja siveltimien ääressä ollakseen aito nainen" vaan meikkaavat ihan normaalisti ja nätisti ollakseen huoliteltu nainen.
Sinä olet varmasti luonnollisen kaunis mutta sisältäpäin erittäin ruma; kirjoituksestasi sen voi päätellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37940- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780