Tapasin alkukeväästämaailmani kauneimman ihmisen, ja hänen kanssaan pienen tutustumisen jälkeen alkoi seurustelusuhde.. Olemme hyvin samankaltaisia ihmisiä ja välillä tuntuu kuin lukisimme toistemme ajatuksia, pidämme samoista asioista ja ennen kaikkea meillä on hauskaa yhdessä, vaikka asia olisikin jokin niin arkinen kuin iltakävely koiran kanssa. Vaikka nyt kuukausia alkaa olla jo, niin tuntuu että tyttöystävä salaa jotain, tai ainakin jättää jotain kertomatta varsinkin kun jokin kerta satuin kyselemään hänen exästään. Se nyt ei minua vielä varsinaisesti ole haitannut, mutta pääongelma on että tuntuu kuin intohimo puuttuisi meidän väliltämme, minulla on sitä antaa vaikka kuinka paljon, ja haluaisin sitä hänelle antaa vaikka vain intohimoisena suuteluna, mutta tällöinkin hän hetken päästä kääntää päätään jo poispäin?!! Seksistä ei ole edes ollut puhetta, ja eikä häneltä tule oikeastaan muunlaisia läheisyyden aloitteita kuin haleja? ..mitäköhän tästä pitäisi ajatella? Onko niin että toinen on vain hitaampi syttymään, koska olemme puhuneet yhteisestä tulevaisuudestakin jo jotain ja hän haluaa sen nähdä.. mutta mutta?
Intohimo puuttuu!
mikäneuvoksi-mies21
4242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vedät housut alas ja hyppäät sänkyy, ei se sen vaikeempaa oo
Älä kysele seksistä, vaan toimi. Hyväilet sopivista paikoista, ja ellei tyttö ole ihan poikkeava, niin päädytte sänkyyn. Jos ei onnistu, niin parasta unohtaa koko juttu.
Ehkä suutelet sen verran himokkaasti, ettei se enään ole seksikästä. Ehkä olet huono suutelia, ettei hän halua sen enenpää suudella.
Ex kumppaneista ei saisi edes kysellä. Hänellä on kaikki oikeus pitää nämä asiat omana tietonaan, eikä sinulla ole niistä oikeutta kysellä. Muutenkin aika outoa että rupeat jo parin kuukauden jälkeen kysymään hänen entisistä kumppaneista. Taidat olla näitä mustasukkaisia tapauksia, joka alkaa aina riidan syttyessä heti raivoamaan existä?
Jos olette seurustelleet vasta pari kuukautta, niin mikä kiire sinulla on seksiin? Jos et pysty odottamaan hyvää, niin jätä tyttö ja työnnä se muna vaikka puunkoloon, jos muka niin kova paine on. Luulisi että sitä jaksaisi toista kunnioittaa sen verran, että odottaa kun toinen on valmis. Kyllä sitä omalla kädellä voi siihen asti vatkata.
"haluaisin sitä hänelle antaa vaikka vain intohimoisena suuteluna, mutta tällöinkin hän hetken päästä kääntää päätään jo poispäin"
Sulla haisee henki. Tappaa intohimon vuorenvarmasti. Hammaslääkäriltä saa apua.