Mitä tarkoittaa miesmaailmassa sitä jos naista nimitellään bitchiksi ja millainen on tyypillinen bitch? Onko se
B- EAUTIFUL
I -NSPIRATIONAL
T -OXIC
C- OOL
H- EDONISTIC
B- EAUTIFUL
I -NSPIRATIONAL
T -OXIC
C- OOL
H- EDONISTIC
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
No se on semmonen nainen, joka on antanu kerran, vaikkapa hifkille
Ja paskat on. Sellanen nainen on jakorasia, ettäs tiedät.
Carita q tuossa alempana sanoo asian niin kuin se on. Itsenäinen, ehkä itsepäinenkin, kuvia kumartelematon nainen. Nainen, johon ei uppoa miesten satuilu 10-0, vaan joka näkee feikkien läpi ja sen myös sanoo päin näköä.
Mieheni on joskus tokaissut, että olen bitch. Piti oikein tarkistaa hänen käsityksensä asiasta - meni kyllä aika pitkälle carita q:n määritelmän mukaan eikä miehen mielestä ole mitään negatiivista. Ja kuulemma bitch voi olla "kahden kesken ollessaankin"... Se on eri juttu se, eikä liity kaikille jakamiseen sekään!
No eikä ole. Bitch on vaikea, v-mäinen ja yleensä myös ilkeä ja itsekeskeinen nainen. Nainen, joka luulee olevansa itsenäinen, vaikka on pelkästään itsepäinen. Narttu, joka luulee että ihmiset ovat hänelle kateellisia, vaikka he eivät vain pidä naisesta, koska hän on mulkku.
Bitch on suurimman osan mielestä nimenomaan negatiivinen nimitys. Narttuhan se on suoraan käännettynä.
Ja mies sitten vissiin on paraskin arvioimaan, ja tietysti antamiset lasketaan. Nainen on paras silloin kun se päättää omista asioistaan itse ja ei kysele lupia minne saa mennä ja minne ei, mikä piru vaivaa silloin kun lasketaan "ANTAMISIA" mitä se kellekkään kuuluu kuka antaa ja kelle,ihan naisen vapaassa päätöksessä
On se naisen vapaa päätös, mutta ei muiden ihmisten ole kaikkia naisen sekoiluita hyväksyä. Itse nainen kantaa omien sekoiluidensa seuraukset, ei ne muiden vastuulla ole.