Ihannemiespalsta

Kävin lukemassa sitä

Ahdistaa :\

15

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdgsad

      Voi voi pientä. Ottiko itsetunnolle kun tajusit että elät vaan tietokonemaailmassa läskimahoines ja runkkaat vaan missipornokuville?

    • Joo olen joskus kävässy tuolla ihanne mies ja nainen palstoilla ihan vaan vilkaisemassa.
      Ja joo, en taida kelvata kenellekään :D

      • satanolla.

        Joo, mies ja mekko ei vaan kuulu yhteen! :D


    • Ihannepalstoilla käymisen ajatuskin on rangaistava. Palstalla käytyä tulee tunne kuin joku olisi juuri heittänyt sinut roskikseen.

      • Kävin lukemassa sitä

        tuleeko sinulle samanlainen olo ihannenainen-palstasta?


      • Kävin lukemassa sitä kirjoitti:

        tuleeko sinulle samanlainen olo ihannenainen-palstasta?

        Kyllä, sitä taisin tarkoittaa. Ihannenainenpalstalla ei kukaan kaipaile tällaista naista kuin minä. Olen siis siitä päätellyt, että mulle sopivat miehet ei kirjoittele sille palstalle. Hyyysssshhh... logiikkani on rautainen, eikä kärsi tarkempaa tutkimista, joten ei edes hengitetä sinne päin, eihän!?


    • se on

      Huumori palsta, ei sitä pidä ottaa tosissaan. Minua ainakin rupeaa naurattamaan kun niitä lueskelee. Ei kukaan täysjärkinen nainen kirjoittele tuollaisia listoja. Ei siellä kirjoittele kuin katkerat miehet omia kuvitelmiaan siitä mitä naiset heidän mielestään haluavat.

    • itmies

      Kyllä mä aina huomaan sillon tällön että sovin jonkun ihanteeksi ja kommenttiakin oon heittänyt. Mut eipä niistä oo tullut mitään yhteyden ottoja.
      Suurimmaksi osaksi tosin huomaa että en ole ihanne ja se palauttaa takaisin maanpinnalle ts. maan alle :)

      Olen ajatellut itsekin pistää ihanteen sinne, eiku mullahan on mutta se ei pidä enää paikkaansa. Nyttemmin oon etsiskellyt ns. laiskaa naista, kun itekin oon sellanen laiskimus.

    • Ei toi ihannenaispalstakaan mieltä ylennä. Niiden kriteereillä minäkään en kelpaisi kenellekkään, mutta luojan kiitos on vielä miehiä jotka eivät sitä palstaa lue ja näin ollen tiedä minun kelpaamattomuudestani :D

      Toinen hyvä juttu on toi treffiosio. Luojan kiitos ettei tarvitse sieltäkään yrittää puolisoa löytää. Olis ihan mahdotonta sille "kun mikään ei koskaan riitä, enkä uskalla nyt tohon mitenkään sitoutua, kun kohta voi tulla parempi" -porukalle kelvata.

    • kilotaat

      Kysehän on ihanteista, ei realistisista toivomuksista. Kenties niille pitäisi olla palsta erikseen? Jotkut ihannetyyppiensä perässä kuitenkin juoksevat ja jäävät lopulta varmaankin poikkeuksetta ilman.

    • johonkin tyydyttävä?

      no hei perusta ihanne-elämä -palsta ja katso millaista sen pitäis olla ja sit moniko niin elää...

    • hra tajunnan virtaa

      elämän suolahan on epätäydellisyys... parisuhteissa suolana sit partnerit jotka on tosi lumoavan näköisiä mut vaikka tyhmiä tai henkisesti epävakaita ja sit vähemmän näyttävät jotka onkin erittäin älykkäitä ja muutenkin kivaa seuraa

      ketä kiinnostaa täydellisyys??? urheiluautot on makeita mut kauheen epämukavia, jenkkilaivat mukavia mut hirveitä ajaa jne jne siitä se viehätys syntyy kun pitää taiteilla vastakohtien välillä. missit on jumalaisen kauniita mutta puhuu pehmosia onhan näitä esimerkkejä

    • i hanne

      u nelma

    • SagiaC

      Ei paljon ihannepalstat hetkauta.

    • Natsijouko

      Ei ahdista ihannepalsta kun olen ihanne mies jo:) Ainiin ja varattu sellainen;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1179
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      327
      659
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe