Suomi voi vielä selvitä täydeltä katastrofilta, jos Katanen saa potkun persuuksilleen hallitusneuvottelijan tehtävästä. Tätä toivoo lähes koko kansa Kokoomusta ja Aamulehteä lukuunottamatta. Katainen on tosin jo sysännyt kansan verorahoja muille maille siihen malliin, ettemme enää ikinä pysty saamaan niitä takaisin. Hyvinvointi-Katainen jää varmasti historian lehdille pahoinvointi-Kataisena.
Pahoinvointi-Kataisen lähtö Suomen pelastus
Katainen ulos äkkiä!
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/jyrki-katainen-on-euroopan-paras-valtiovarainministeri/art-1288337290416.html
voisko lukiolainen backmanni olla parempi...?
kyllä vain punikkien mielestä.
Puhut puuta heinää. Katainen on valtiovarainministerinä ollut täysi törppö! Laske ensin Suomen kansan menetetyt miljardit Kataisen olllessa valtiovarainministerinä kautensa loppuun asti ja puhu vasta sitten.
Miten mies, jonka suosio seuraavaksi pääministeriksi on kaikkien -siis KAIKIEN- galluppien mukaan suurinta, voisi olla noin huono? Ettei vaan teillä kateellisilla olisi kateus syynä?
Katainen on vastuunkantaja, kantaa vastuuta myös koko EU-alueesta kuten vastuullisen AIKUISEN tuleekin, koska olemme osa EU:ta ja sinne meidät on laitettu jäseniksi.
Katainen on joukkoineen luonut maallemme hyvinvointia, työllisyyttä ja talouskasvua ja brandimme on ollut korkealla. Älä sano vaan että vaikkapa Persut pärjäisivät paremmin.