upeita "ambulanssimiehiä" tuli läheiseen lounaspaikkaan kun olin hakemassa safkaa. Mikähän niissä (ja palomiehissä) niin monia naisia viehättää? Itse ovuloin parhaillaan joten näen ihania miehiä vähän joka puolella mutta pelastusalan miehet kyllä pistävät muulloinkin silmään. Paitsi poliisit, niihin en ole yhtään kallellaan.
Mutta nyt safkat nassuun ja pakkaamaan.
Mutta nyt safkat nassuun ja pakkaamaan.
Vastaukset 22
Vanhimmat
uniformu on merkki vallasta ja mies jolla on valtaa saa naisen pillun kostumaan.
Ambulanssimiehillä ei ole valtaa. Lähihoitajia tai sairaanhoitajia, jotka ovat erikoistuneet ensihoitoon. Kyllä se jostain muusta tulee se viehätys.
Uniformu on aina osoitus asemasta. Siksi niitä sanotaan uniformuiksi.
Ehkä se on se "sankaruus" -juttu? Pelastetaan ihmisiä joskus oman hengenkin kaupalla? Ja ovat kunnossa usein.
Virka-asuiset poliisit, palomiehet ja ensihoitajat on ihania. Minua niissä viehättää nopea auto, iso raavas miehisyys, seksikäs univormu ja se että liikkuvat aina pareissa, mikä fantasiatasolla on...no, lisäjännää :)
Miten moottoripyöräjengiläiset ym. " liiviväki" kiinnostaako?
Monia naisia kiinnostaa.
Prätkämiehet, erityisesti customkuskit, on seksikkäitä. Mustassa nahkarotsissa ja mieluiten ilman (tiettyjä) liivejä.
Kuulostat statushuoralta.
Univormu toimii aina. Kertoo asemasta.
Minusta palomiehissä, poliiseissa ja ambulanssikuskeissa vetoaa se, että he tekevät työtä, jossa pelastetaan ihmishenkiä. Tämän alan ihmisillä on aina myös koulutus tehtäväänsä, joka osoittaa, että heillä on pitkäjänteisyyttä saattaa aloittamansa koulutus loppuun. En ole uniformujen perään esim. minulla ei ole mitään siihen liittyviä seksifantasioita, sillä esim. armeijan miehet eivät kiinnosta.
Itse en ole kiinnostunut myöskään prätkämiehistä, koska he yleensä halveksivat yhteiskunnallisia arvoja. Niissä piireissä on huumeidenkäyttöä, väkivaltaa ja rahanpesua. Itse edustan enemmän "koti-uskonto-isänmaa" -linjaa, jossa Suomi pidetään hyvänä turvallisena valtiona, jossa on tulevienkin sukupolvien hyvä elää.
Tuo loppuhan oli kun vaalipuhe
" Itse edustan enemmän " koti-uskonto-isänmaa -linjaa, jossa Suomi pidetään hyvänä turvallisena valtiona, jossa on tulevienkin sukupolvien hyvä elää."
Sama juttu, armeijan miehet eivät vähempää voisi kiinnostaa enkä poliiseistakaan piittaa. Toisaalta myöskään lääkäri ammattina ei sytytä yhtään, vaikka hengenpelastajia tavallaan hekin ovat. Lentokapteenit eivät kiinnosta vaikka kuinka olisi univormu. Kyllä se jotenkin liittyy tuohon, että ihminen on pelastusalalla ja itsekin ottaa riskejä (ei niinkään ambumiehet mutta palomiehet).
Moottoripyöräjengiläisistä en puhuisi edes samana päivänä. He eivät edusta minulle yhtään mitään positiivista.
Palomiehet ne vasta miehiä on. Raavaita, todella hyvä kuntoisia ja raamisia. Ilo silmälle.
Pikkulikkoja kiinnostaa palo-ja poliisimiehet, oikeesti niissä on eniten kusipäitä ja narsisteja, jotka haluaa vaan päästä pätemään. Hyviäkin tyyppejä löytyy, mutta on sellainen ala missä tarvittaisiin empaattisuutta ja järkeä, jota harvalla nuorella virkaintoisella poliisilla tai palomiehellä on. Vanhemmat osaaavat suhtautua ammattiinsa jo sen tarvitsemalla asenteella ja heissä tosiaan on sitä "ammattikarismaa" Kukkoilevat virkaintoiset pojut ovat naurettavia ja säälittäviä, kun eivät ymmärrä olevansa palveluammatissa vaan kuvittelevat olevansa virkapukunsa sisällä toisten yläpuolella.
Voi kun joku on kade.
Sellaiset pissipäät ja narsistit kyllä karsiutuu jo alkumetreillä noista
ammateista, koska alalle pääsy edellyttää tasapainoista luonnetta
ja alalle hakeutuvat testataan tarkkaan, että kaikki muumit on laaksossa.
Sellaiset, joilla on jotain "häikkää" korvien välissä tms. persoonallisuus-
tai mielenterveyshäröjä, ei pärjää niin vaativissa ammateissa, missä
päivittäin kohdataan ikäviä asioita, kuolemaa, pahoin loukkaantuneita
ja silpoutuneita ihmisiä yms. Paikkakunnallani jäi kerran nuori mopopoika
junan alle ja palomiehet keräilivät sen pojan irti leikkautuneita käsiä ja
jalkoja tyynen rauhallisesti pusseihin. Jalkaterää etsivät kauan, mutta
sekin löytyi pusikosta. Kaikista ei ole sellaiseen hommaan, keräilemään
ihmisen kappaleita radan varresta tai irroittelemaan kuolleita rusinaksi
rytistyneistä autonromuista.
Tietäisitpä mitä "miehet" ovat valmiita tekemään pillun vuoksi.
Vähän topicin vierestä., mutta musta ei ole ihan tervettä, jos on normaalia pokkana keräillä ruumiin kappaleita. Kyllä se nyt normaali-ihmisellä jossain tuntuu. Ei nyt toki tarvitse kirkua paniikissa, en meinaa sitä.
Joukkoon mahtuu niin monemoista katseleppa vaikka Poliisit- sarjaa telkkarista, niin voit päätellä millainen järjenkäyttö ja asenne voi nuorella pissapää konstalla olla. Testit eivät kerro kaikkea,..muistat varmaan poliisin, joka hiljan raiskasi naisen. Palomiehet tekevät rankkaa duunia, kaikki kunnia heille ja heidän työlleen.
Mistäköhän raiskauksesta puhut? Ilmeisesti tarkoitat sitä tuomiota jonka KKO nyttemmin kumosi. Eli mitään raiskausta ei tapahtunut, se siitä.
Palomiehillä on iso letku.
Sekään ei ole huono ominaisuus.
NAMSKIS! ;)