juhlakengät

epänaisellinen

Mitä mieltä olette, voiko kesähäihin vaaleasävyisen asun kanssa laittaa mustat kengät vai onko pahakin tyylivirhe? Hame on vaalea kukallinen, jossa on vihreää, punertavaa ja kermanvaaleaa. Jakku on luonnonvalkoinen. Kummassakaan ei siis ole yhtään mustaa. Onko tähän jotain pukeutumiskoodia?

3

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kenkämyyjä

      Mustat kengät käyvät kyllä vaatetukseesi, mutta muista laittaa jalkaasi ihon väriset sukkahousut tai ole ilman, mutta ei missään tapauksessa mustia sukkahousuja... se tekee kokonaisuudesta liian raskaan ja "ei kesäisen".

      Jos mustat kengät epäilyttävät yksinään käytettynä, voisitko lisästä asuusi jotain mustaa? Kenties mustan huivin, korun, hiuspannan tms. Tällöin kengät ja musta asuste täydentäisivät toisiaan. Kengän väriä tärkeämpää on kengän tyyli. Kenkien tulee sopia pukusi tyyliin. Jos siis pukusi on keveä, kesäinen ja ilmava, tulee kenkienkin olla samaa sukua... siis kevyet, kenties avonaiset.

      • epänaisellinen

        Kiitos Kenkämyyjä vastauksestasi! Voin siis huoletta laittaa mustat juhlakengät, sillä sellaiset minulla on jo entuudestaan. Sopivat mielestäni asusteen tyyliin, asuni on hieman 50-luvun tyylinen ja samoin kengät. Sukkahousuni ovat kiiltävät ihon väriset. Minulla on myös musta käsilaukku ja musta hiussolki, ehkäpä hankin mustan hiuspannan tai hiuskoristeen.


      • plzzzzzz
        epänaisellinen kirjoitti:

        Kiitos Kenkämyyjä vastauksestasi! Voin siis huoletta laittaa mustat juhlakengät, sillä sellaiset minulla on jo entuudestaan. Sopivat mielestäni asusteen tyyliin, asuni on hieman 50-luvun tyylinen ja samoin kengät. Sukkahousuni ovat kiiltävät ihon väriset. Minulla on myös musta käsilaukku ja musta hiussolki, ehkäpä hankin mustan hiuspannan tai hiuskoristeen.

        Hyvältä kuulostaa, mutta unohda ne kiiltävät sukkahousut. Täysin neukuista, ällöt. Osta niin ohuet ja matat, että niitä ei edes huomaa. Olet siten paaaljon tyylikkäämpi. Jos et usko, katso mitä hyvänsä suomalaisen naistenlehden juorupalstaa, siellä on tarjolla oikea paksupohkeittejn kiiltoparaati =D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      88
      983
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      712
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      536
    5. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      459
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      48
      438
    7. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      437
    8. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      41
      419
    9. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      25
      418
    10. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      411
    Aihe