Maailman huonoimmat ohjeet minkään seuran löytämiseen ovat tässä:
http://www.yle.fi/alueet/lahti/2011/06/viettelyopas_helluntaiheilaa_etsivalle_2598748.html
Osoittaa juuri naisen naiivia näkökulmaa parisuhdemarkkinoihin ja parinvalitnaan kaikkiin nämä "ole oma itsesi, naiset ei tykkää huijareista" ohjeet.
Jos käännätte lähes kaikki ohjeet päinvastaisiksi niin seuraa alkaa sitten ehkä löytymään paljon herkkemin.
Tämän lisäksi varsinkaan miehenä ei kannata etsiä pitkää suhdetta aluksi. Se on totaalinen punainen vaate naisille. Tietysti täytyy antaa käsitys että niin voi tapahtua ajan kuluessa, mutta alusta asti "vakavaa" suhdetta etsivä mies on heikoilla. Naisella on siinä liikaa paineita ja nainen haluaa että paineet ovat miehellä ellei mies ole joku tosi komea uros namukukkeli.
Toisen puhtaalla imartelulla varsinkin huumorin muodossa ja toisaalta oman itsensä retostelu ilman alleviivausta kuitenkaan on yllättävän tehoavaa.
Ainut noista vinkeistä jotka purevat on tuo ettei kannata julki tuoda mennisyyttä ex-heiloista (tai kokemattomuudesta) sekä se että kannattaa olla salaperäinen.
Helluntaiheilaa ei näin löydä
Älä ole oma itsesi
1
67
Vastaukset
- Älä ole oma itsesi
Huomasin just miksi nuo ohjeet on niin paskoja:
"Parikymmentä vuotta naimisissa olleena naisena voin sanoa,"
Elämme 2010-lukua, ajat ovat muuttuneet ja se mikä toimi ennen ei toimi enää.
Suomalainen tavis, pallinaama ja umpirehellinen tahvo on kaikkein heikoimmilla parisuhdetta etsiessä ja naista "vieteltäessä".
Nykyään casanovamaiset kukkoilut toimii, rehellisyys ei peri enää maata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475505Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612436Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181900Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171635
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361622Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5141881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089