Miksi

saa miettiä tätä

sinkku jolla on asunto, auto, perheasiat kunnossa. Rahaa on. Miksi sellainen ei ole tyytyväinen?

3

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Petrobras

      Mitkä perheasiat? Suhteet iskään ja äiskään ja setään?

    • saa miettiä tätä

      vaikka

    • kiits

      En ymmärrä kysymystä. Minä olen sinkku, jolla on pari lasta. On asunto, auto, vakituinen työ, raha-asiat OK, kiva koti, kasvatetut lapset, välit ystäviin ja sukulaisiin kunnossa. Kyllä minä ainakin olen tyytyväinen elämääni.

      Ihan toinen juttu on sitten se, että miksi minä tai kaltaiseni sinkku etsii itselleen kumppania. Yksin eläminen on minusta arvosanana sellaista hyvää 8 tai 8,5 elämää. Silti sitä haaveilee hyvästä parisuhteesta, jolloin elämä menisi sinne kiitettävän puolelle. Ymmärrän kyllä, että sellaisen suhteen saaminen olisi aika epätodennäköistä.

      Haaveilla saa aina. On kiva unelmoida miehestä, jonka kanssa olisi hyvä olla. Todennäköisesti sellaista ei koskaan tule, joten parasta vaan elää tätä ihan hyvää perusarkea tyytyväisenä ja kiitollisena.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2501
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1134
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      938
    Aihe