Mika voi saada ihmisen NIIN vasyneeksi???

Rauta-arvot, potassium tarkastettu ja paljon muitakin verikokeita, silti vasyttaa. Meinaan nukahtaa kesken kaiken keskella paivaa... heikot kadet ja jalat, niinku lihasvoimat kadonneet, tulee akisti kylma. Myos kilpirauhasarvot tarkistettu. Mika voi saada minut nain uupuneeksi? En ole masentunut. Alan jo ihmetella kun tata on kestanyt kauan, ja kaytan multivitamiinejakin. Syon valilla huonommin. Olo on kuin olisi aneeminen.
7184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hei, minulla on samanlaisia oireita.
Minäkään en tiedä, missä on vika.
Olen menossa kilpirauhaskokeeseen ja diabeteskokeeseen.

Olen nyt googettanut ja aion pyytää myös helokobakteerikoetta.
Minuakin palelee usein, väsynyt, en jaksa mitään, maata vain.
Nukun paljon.

Voikohan meillä olla sama sairaus.

Äänestä

Paljonko nuo kilpirauhasarvot olivat? Kaikki lääkärit eivät niistä paljon ymmärrä.
Oliko T4V matalahko, mutta nippa nappa normaalirajojen sisällä?


Tai sitten narkolepsia? Kävitkö sikapiikillä?

Äänestä

Tv4 oli 13.... en ole ollut sikapiikilla... Niin enpas tiia 'mista apua' ehka meilla on sama tauti.. mutta ma olen nyt parin paivan aikana kylla huomannut kun olen syonnyt paremmin etta on vahan pirteempi olo, ehka ruokavaliossa jotain haikkaa???

Mulla on vaan nyt semmonen lisaksi etta ihoa polttaa ja on tosi kuuma olo.. :( En tiia mista johtuu... Sattuu jopa koskettaa ihoa ja ku on vaatteet paalla, outoo.

Äänestä
  • narkolepsia eri/sama kuin uniapnea???

    Äänestä

  • kk000 kirjoitti:

    narkolepsia eri/sama kuin uniapnea???

    Narkolepsia ja uniapnea ovat aivan eri asia. Narkoleptikko nukahtelee haluamattaan tilanteissa, joissa tavallinen ihminen ei edes pysty nukahtamaan. Uniapnea puolestaan tarkoittaa unen aikaisia hengityskatkoksia. Uniapnean seuraksena voi olla päiväaikaista väsymystä ja nukahtelutaipumusta, mutta uniapneapotilas ei nukahtele tahattomasti esim. päivällä kesken autolla ajon, kuten narkoleptikko.

    Äänestä

ok kiitos selvennyksesta :)

Äänestä

sydänlihastulehdus esim

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


dddddd kirjoitti:

Rauta-arvot, potassium tarkastettu ja paljon muitakin verikokeita, silti vasyttaa. Meinaan nukahtaa kesken kaiken keskella paivaa... heikot kadet ja jalat, niinku lihasvoimat kadonneet, tulee akisti kylma. Myos kilpirauhasarvot tarkistettu. Mika voi saada minut nain uupuneeksi? En ole masentunut. Alan jo ihmetella kun tata on kestanyt kauan, ja kaytan multivitamiinejakin. Syon valilla huonommin. Olo on kuin olisi aneeminen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu