Elikkä nyt ruvennu temppuilee et jos auto seisoo yön niin että akun molemmat kaapelit kiinni, ni akku takuuvarmasti aamulla tyhjä. (ei toimi keskuslukko, kellot ym. pimeänä, eikä tapahdu mitää vaikka virta-avainta kääntää) Eilen illalla otin miinus kaapelin irti ja tänään laitoin päivällä kiinni ja käyntiin lähti hienosti. Alkuun käy hyvin, sit rupee tyhjäkäynti heittää 600-800 välillä ja VAIN lämpimällä koneella,"kylmänä" käy hienosti.
Olisko ideoita mistä lähteä setvii tilannetta? Laturin valo ei ainakaan pala kojetaulussa, joten eiköhän ainaki lataa, jotenki.
Olisko ideoita mistä lähteä setvii tilannetta? Laturin valo ei ainakaan pala kojetaulussa, joten eiköhän ainaki lataa, jotenki.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Syy osakseen löytyny.. Kuskinpuolen PENKINLÄMMITIN on koko ajan lämpimänä ja kun lämmittimen laittaa 5:selle, niin katkaisin tulee tulikuumaksi.. MUTTA.. Kun ottaa penkinlämmittimen sulakkeen irti, niin ei ole mitään hyötyä..
Auttoi se sulakkeen pois ottaminen. Kesti vaan kauan ennenku penkki ja säädin jäähty..