mahdollisimman kaukana oleva ihmistyyppi.
Nimeä itsestäsi
as us
37124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Narsisti.
Oih! Kuulostat seireeniltä, neidolta usvaisella suolla.
Alkoholisti on kyllä varmaan kaikista kaukaisimpana. Ehkäkin niiden syiden vuoksi, miksi alkoholiin tarttuu toistuvasti. Sen sijaan et vaan joskus nappais. Muutenhan kaikista ihmisistä voi löytyä paljon yhtäläisyyksiä ja enemmän eroavaisuuksia. Tai toisin päin. Elämäntyylistä huolimatta.
Mut toi alkoholismi on asia, johon musta ei ole. Ei maistu, ei pysty juomaan, ei olemaan aina sekaisin. Joojoo ja taas joku ottaa nokkiinsa, koska ei älyä mitä lukee.
Astronautti joka unohti pistää turvaköyden.
.
on etääntynyt 8 metrin päähän pelastavasta köydestä
.
Nuori, levollinen, luottavainen.
Olet kyllä yhden suhteen ollut jopa liioitellun luottavainen...
Tiedän, ja nyt on elämä pilalla sen takia, ettei anneta olla rauhassa.
Koitan uskoa ihmisestä hyvää mahdollisimman kauan, ja nyt oman periaatteeni noudattaminen on itsellekin vaikeaa :(
Sinkku. En miellä itseäni tuolla pörräävänä miestä vamppaavana naisena. Etsin sitä oikeaa mutta todella määrätietoinen saavutus mielessä. Ei kuka vaan kelpaa mutta kelpaako sinkulle? Mielletäänkö sinkut vähän sellaiseksi vastuuttomaksi huitelijaksi?
Varsinkin lapsia omaavalla oikea nimitys voisi olla varattu tai vapaa.
kukkahattutäti mopoautos
Kari
Olet siis aava ulappa.
Miten niin? Kaikkihan tietää, et Karin vastakohta on Tiina.
En mä osaa oikein sanoo, mutta lähimpänä oon varmaan Gogolin ihmistyyppiä
Fostis :) Onko minun perusteltava tätä? :) SInänsä hauskaa opetella täällä kaikkea sitä mitä minä en itse ole :P
tiukkis. Joku persuja äänestävä lahkolainen.
Urbaani juppi.
Naimisissa oleva kotiäiti.
Luuleksä, että se on ihmistyyppi? Naimisissa oleva kotiäiti voi olla mitä tahansa työtön, narkkari, leipuri, lääkäri, prostituoitu, kirjailija, taiteilija, hevari, rokkari, gootti, poppari, pissis.... jolla voi olla minkälainen tahansa elämäntyyli, -asenne ja -arvot.
Mutta hän varmaan kokee niin, ettei voisi jäädä lasten kanssa kotiin loppuelämäksi tai vuosiksi, miehen ollessa töissä ja elättäessä. Suomessa moni nainen ei pidä tästä kuviosta. Muualla ihan normijärjestely.
jeesus ja sen isä
Kuvitteletko olevasi Maria Magdalena?
en kuvittele tiedän olevani, höh
sit oli se vihree tyyppi joku hulk jotain
kyrpä jooseppi on lähimpänä, siin on oikea sukulaissielu
.
Israelin kärsimykset siis jatkuvat tällä palstalla
.
Hmm. Uskovainen narkkari nainen.
Suurkaupungissa, modernissa kerrostalossa yksin asuva, jakkupukuun pukeutuva dipl.insinööri tai pankinjohtaja, jonka elämänsisältö on hänen työnsä. Vihaa miehiä, mutta (tai siitä johtuen) harrastaa runsaasti yhden illan juttuja. Käynyt plastiikka-kirurgilla teetättämässä huulet ja rinnat ja aikeissa käydä lisää.
Omaa monia erikoisia, kalllita trendi-harrastuksia ja laajan seurapiiri-tuttavapiirin, joiden avulla pyrkii julkisuuteen ja esille. Ei yhtään oikeaa ystävää.Salainen haave olisi joskus olla jonkun julkkiksen salarakas ja saada sen jälkeen 7-päivää lehdestä rahoitusta omille kauneusleikkauksilleen, jotta voisi esitellä niitä kyseisessä lehdessä. Teetättäisi paljastuskirjan omasta ja Vesa Keskisen romanssista :)
Miksi sinulla on kuvitelma pankinjohtajien pinnallisuudesta? Se tieto, mikä minulla heistä on, on älykkyys sekä metsäalan koulutus.
Olenko mä sanonut, että se olisi pinnallinen työ, eihän diplomi-insinöörikään ole.Älyähän niihin tarvitaan. Valitsin vain työt, joihon itsellä ei olisi taitoa, lahjakkuutta eikä kiinnostusta.
En mä tarkoittanut tehdä mitään pinnallisen ihmisen prototyyppiä, vaan kirjoittaa asioita, jotka ovat vain mulle mahdottomia, luonteen, taitojen tms. takia.
Mä olen pinnallinen monessa asiassa, mutta noi mainitsemani asiat ei vaan natsaa mun kanssa, yhtään.
Ja yritin tehdä mahdollisimman erilaisen, mutta samaa sukupuolta olevan ihmisen. Ihmisen jonka saappaissa voisin tod. näk tosi huonosti ja sössisin kaiken.
Ja tässähän piti tosiaan nimetä. Eli mun nimi olisi : Isabella Möttönen :)
Äiti Teresa
Joo harvassa on niin pahat ihmiset, tosin oisit voinu lyödä suoraan kunnolla yli ja vastata Hitler
Islamisti
Täyspäinen :D
Ylimielinen lutka.