Voiko ajatella olevansa tavallista kauniimpi, jos saa miehiltä paljon huomiota, vaikka ehdotukset olisivat enimmäkseen panoehdotuksia? Ehdotuksia satelee komeimmista rumimpiin.
Miten ajatella?
miten on?
10108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kaunis - tai helponnäköinen?
Mie varmaan olen helpon näkönen ku saan tuollaisia panoehotuksia enimmäkseen. Tyyliin alanko salarakkaaksi tms.
Nenilhens saavat ku eivät saakhan.
Samoin, kaipa minäkin sitten olen helpon näköinen. Voin haudata siis ulkonäkö kysymyksen :( mitä kuvittelinkaan, tyhmä tyttönen..
Ehkä näytät vain kiltiltä.
Tuskinpa, rumalta kuitenkin näytän..
kaulin on ihan hyvä astalo sen seikan ilmentämiseen, mitä todennäköisimmin ajattelet...
Voit olla mitä tahansa tavallisen näköisestä kauniiseen. Luultavasti sulla on ainakin hyvänpuoleinen kroppa. Sen lisäksi voi myös olla, että pukeudut seksikkäästi tai käyttäydyt jotenkin helpostilähestyttävään tyyliin.
No mun kokemus on se, että alle 25-vuotiaana tuli runsaasti ehdotuksia nimenomaan erilaisilta törkymöykyiltä. Niin komeilta kuin rumemmilta.
25-vuoden iän ylittämisen jälkeen lähestyjiä on ollut vähemmän, mutta heistä aiempaa suurempi osa on ollut miellyttäviä miehiä (ja ihan ok:n näköisiäkin). Eli ikä on yksi tekijä (jos se sopii ap:n).
Jos ehdotuksia tulee baareissa ym. juomapaikoissa, niin se kertoo pääasiassa siitä, että käyt ihmisten ilmoilla ja olet lähestyttävän näköinen. Jos muuallakin, niin olet luultavasti keskivertoa vetävämpi.
En itse tekisi ehdotuksia jos nainen ei olisi mielestäni kaunis. Eli sanoisin, että ei ehkä tavalista kaunuumpi mutta kaunis kuitenkin.