!Oppositioon jälleen jäänyt Timo Soini matkustaa pyhiinvaellukselle Irlantiin, "jotta polla pysyy kunnossa", kirjoittaa Iltalehti. !
On kaverilla pokkaa!
Ei pysty kantamaan vastuuta vaan lähtee LOMALLE, NYT?
Suomen asiat miten sattuuu,kaveri välttelee vastuunottamista
ja lähtee lomalle?
USKOMATONTA PELLEILYÄ?
TÄSSÄKÖ PERSUJEN VASTUUNOTTAMINEN ISÄNMAASTA?
IRLANTIIN, kas kas
noh, eihän tuollainen muualle kuin oppositioon kelpaa
On kaverilla pokkaa!
Ei pysty kantamaan vastuuta vaan lähtee LOMALLE, NYT?
Suomen asiat miten sattuuu,kaveri välttelee vastuunottamista
ja lähtee lomalle?
USKOMATONTA PELLEILYÄ?
TÄSSÄKÖ PERSUJEN VASTUUNOTTAMINEN ISÄNMAASTA?
IRLANTIIN, kas kas
noh, eihän tuollainen muualle kuin oppositioon kelpaa
Vastaukset 47
Vanhimmat
Soinista ei ollut vastuunkantajaksi. Tässä se nyt nähtiin.
Huomaa myös missä on mielenkiinto, omassa lomassa
kun hallitusneuvottelut käyvät kuumina.
Surkea esitys
itsekäshän tuo on!
Oma pää ja oma loma tärkeämpi kuin hallitusneuvottelut.
Loistavaa vastuunottoa
Tuohan on ollut selvää jo pitkään!
Siinä vaiheessa kun persut luovutti ja siirtyi oppositioon kävi selväksi
että se porukka on vastuun pakoilijoita.
On helppoa huudella vaikka mitä mutta kun asioille pitäisi jotain
myös tehdä! Mutta ei, siihen ei ollut tuosta porukasta.
Miksikäs niitä sanotaan jotka turhia vain huutelee?
Koko ketju saman propagandistin kirjoittama?? Soini EI SUOSTU antamaan kotimaataan kansainväliselle finanssimafialle. Koska kokoomus ja kumppanit ovat maanpettureita, niin Soini lähti muualle lataamaan pattereita. Oppositiosta sitten hyökkää rikollisen uuden hallituksen kimppuun AINA kun esittävät seuraavaa suomen poislahjoittamis-ideaansa aivopestylle kansalle?!
BUAHHHAHHH,
kuka on täällä on propagandisti? Et kai sä itsekään usko omia
kirjoituksiasi? Hehhhh
"oppotisitosta hyökkää", joo ihan varmaan.
Juuri näin, mihinkään muuhun ei kyetä kuin huutelemaan
ja hyökkäämään mutta ASIOILLE EI OSATA TEHDÄ MITÄÄN
.
.
.
.
Mitä itse teet? Soini on sentään jo paljastanut ryöstökoplan kansalaisille joilla on aivot. Se tulee näkymään seuraavissa vaaleissa, ehkä jo tänä vuonna?
Elä vaan omassa lumetodellisuudessa. Se on vapautta se?
Mitä Katainen on osannut paitsi kurjistaa köyhien elämää ja vapauttaa rikkaita veroista? Nyt hän on osallinen vihamieliseen hyökkäykseen suomen valtiota kohtaan. On saanut jo ajettua läpi pykälän uuteen perustuslakiimmekin jonka mukaan olemme jatkossa pelkkä näppejään nuoleva osavaltio EU:ssa.
no just joo.
Kurjistaa köyhien elämää, miten kerro lisää?
Suomi on varaustunut lähes putkeen 10 vuotta,
nyt taas tänä vuonna bkt on noussut.
Kyllä täällä on moni asia hyvin
Ai ei suostu? Miten, pakenemalla ensin oppositioon ja sitten lomalle?
Hehhh, vai siinä on Soinin opit.
Oppositiosta ei paljoa vaadita yhtään mitään, eikä lomalta
Soini pitää lupaamansa mitä lupasi ennen vaaleja. Jos nyt suostuisi kataisen kyykytykseen se olisi takin kääntö. Eikä mikään vastuun pakoilu.
Et näytä raukka ymmärtävän sitä faktaa, että nykyisessä markkinataloudessa bkt voi mennä kovaa vauhtia ylös, kun hyvinvointivaltion peruspalvelut ja väestön eämän laatu keskimäärin menee rajusti alas.
Mitähän iloa siitä yhteiskunnalle ja köyhille on, jos maan rikkain veroja kiertävä eliitti tienaa joka vuosi paljon edellisttä enemmän ja sijoittaa voittojaan maihin joissa ihmisoikeuksia poljetaan enemmn kuin suomessa?
Lue vaikka seuraava juttu niin tajuat miksi köyhien kurjuus voi lisääntyä vaikka bkt nousisikin.
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20110262023&request_ahaa_info=true
höpöpööö, kyllä mm bkt kasvu on näkynyt palkkojen kasvuna.
Oletko jo unohtanut kaikki jotka saivat palkakorotuksia mm.
sairaanhoitajat,lääkärit, metalliala ja paperitehtaan työläiset.
Myös yleispalkan korotuksia on tullut.
Samaan aikaan yleinen verotus on laskenut kaikissa luokissa.
Kyllä hyvinvointia on myös paljon. Koko 2000-luvun
Nytkö se meneekin noin päin? Kun rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy niin sinä onneton vielä kehut. On teillä hulluilla jutut. Olet kuin koira joka nuolee kurittavaa kättä.
Mitäs Soinin sitten pitäisi nyt tulevalla viikolla tehdä.
juu ei mitään, itsekkääsi vaan lomalle kun Suomen asiat sekaisin.
Eipä silti, tuollaistahan se opposition elämä on,
vastuunpakoilua ja lomailua.
Kyllä meni Sonilta uskottavuus hallituksen arvostelijana kun ei uskaltanut lähteä vastuun kantoon, vaikka olisi saanut mitä halusi.
Sen verran on Soini naama turpea että ehkä sitä on hyvä lähteä
lomailemaan ulkomaille kun muut paiskii töitä SUOMEN ETEEN.
Monet eivät vieläkään huomaa Timo Soinin itsekkäitä pyrkimyksiä. Soini haaveilee vain Mäntyniemestä ja laiskanpäivistä. Soini kuvittelee pukevansa päälleen presidentin viitan persujen kannatuslukujen turvin.
Sonilta on uskottavuus mennyt jo ajat sitten.
Näsäviisas.
Juurikin Soinilta se uskottavuus meni jo aikaa sitten.
Parempi painua lomille vaan, eihän sillä kaverilla käyttöä
hallitusneuvotteluissa muutenkaan olisi.
Turha tyyppi niissä kekkereissä.
Politiikkaa seuraavat kyllä tunnistavat "aloittelijan" ja ihan kiva, kun nuoretkin ottavat kantaa.
Hämeenlinnassa saatiin lukea lehdestä (Hämeen Sanomat), että kaikki siihen haastatellut kansanedustajat ihmettelevät taas jälleen kerran Soinin ja persepuolueen vastuunpakoilua.
Siellä olis myöskin persujen edustajia samaa mieltä. Milloin teille fanaatikot oikein kirkastuu tämä Soinin ja persujen tähdenlento joka jo loppui?
Miksi te tämmöisen porukan takana enää seisotte?
Tervemenoa vaan ja pysyis poissa kans!
Jos ei vähintään nyt ole tullut selväksi kaikille persujen vastuunpakoilu, niin milloin se oikein tulee?
Vastuunpakoilusta kaikki toimittajat puhuu, mutta ite pitää miettiä, mikä oikeesti on vastuunpakoilua. Onko parempi, että aina saa valehdella ja pelata ihmisten luottamuksella vaiko olla kannanotoissaan rehellinen. Ite kannatan rehellisyyttä, vaikkei se aina olisikaan juuri sitä, minkä itse oikeaksi katson.
Salaperäinen Soini, äänestettiinkö me sittenkin jotain ihme Fantomia? Vittu toi ei oo ihminen, hieman ylimielinen sanaseppo tai joku ihme todellisuuspakoinen vellihousu. Hei, Suomi tarvitsee juuri nyt vastuuskantajia, ei tarvi niinkään kikkailijoita, täh?!
Katainen sanoi selvästi Soinille että hallituksessa EI SAA ajaa kansan asioita, vain rikkaitten lurjusten. Soini tajusi että rikolliset ovat vallassa, lähti muualle tuulettumaan.
Kokoomus lakeijapuolueineen ajaa suurpääoman asiaa, jopa kotimaan lakkauttaminen on jo kirjattu uuteen PERUSTUSLAKIIMME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jos tämä ei ole maanpetturuutta, niin mikä sitten?
Kyllä toi Soinin puuhastelu on ihan lasten kengissä. Puhuu, puhuu, mutta ei saa mitään aikaseksi, eikä tule tuolla menolla koskaan saamaankaan.
Muut sentään yrittää..
Mitä Soini tekee? Vielä hullumpaa, Soini ei tee yhtikäs mitään
vaan lähtee lomailemaan....
Nyt isot pojat tekee päätöksiä, Soini lepuuttaa päätään Irlannissa.
uskomatonta!
Tämä oli emämunaus persuilta!
Tarjottiin hallituspaikaa erivapauksin kultalautaella mutta ei. Jänisti.
Tän jälkeen on turha huudella oppositiosta hallitukselle yhtään mitään kun itse ei emnnyt päättämään niistä asioista.
Jääppäs nyt kuitenkin hetkeksi miettimään.
Soini antaa esimerkkiä selkärankaisesta toiminnasta.
Kun peli käy kuumaksi, lähdetään lomille.
Miten se muuten voi nyt lomailla, eihän eduskunta vielä ole kesälomalla?
Omaa lomaa vai? Rokulioako se pitää?
Lusmurihan se on, pakenee työpaikalta
Olette asiattomasti syyttäneet "Vastuun välttelystä" Niin oisko syytä hieman tarkentaa esityksenne laatua. Jos väitätte tuollaista, vaikka emme alunperinkään ole hyväksyneet Kokoomuksen linjausta EU,n tukipakettien hyväksymisestä. Niin nytkö pitäisi kantaa kuitenkin yhdenmukaista linjaa kanssanne. Ei se onnistu. Vaan te saatte hoitaa valitsemaanne ohjelmaa, siihen loppuun asti. Ja sen jälkeen me vasta tulemme hallitusvastuuseen kunnolla.
Tämä on täysin oikean politiikan mukaista. Ja te varmasti pelkäätte jo häviötänne.
Ompas tämäkin nyt kauhea haloo, kun yksi ihminen lähtee lomalle. Heinäluoma käväisi lomilla, Tarja menee lomalle ja suurin osa tavallisesta kansastakin menee juhannuksena lomalle.
Kyllä me voidaan joukko murhata ne poliitikot jotka luopuivat vastuunkantamisesta kotimaan suhteen ja antoivat lastemme ja lastenlastemme tulevaisuuden pois kansainväliselle riistokapitaalille.
Kokoomus lakeijoineen, varokaa. pelaatte ihmisten tulevaisuudella jakaessanne varojamme vastuuttomille kasinopelureille.
joo joo mutta eduskunnassa ei vielä ole loma alkanut,
ottiko Soini siis omaa lomaa?
Kuka sen lomalle pääsi ylipäätänsä?
Nuorissa Suomen tulevaisuus. Oikeesti ihanaa lukea näitä tekstejä. Lisää vaan mielipiteitä myös nuorilta.
Itse vastuun pökäleenne, itsehän ootte asiat paskoneet.
Suurin osa ketjua on ilmeisesti yhden ja saman viherhinttarin kirjoittamaa.
Joo nyt se on feisannu kamuille et tulkaa laittaan plussia pilkkaamis- ja herjausteksteihin.
Ei Soinista eikä persuista muuhun ole.
Ei ole päätöksen tekokykyä tarpeeksi
Tästä tärkeästä keskustelunaiheesta, "Vastuun välttely" Josta Soinia on syytetty. Niin huomaatteko miten asiattomia Operaattoreita työskentelee Suomi 24. palstoilla. Kesksteluun osallistujia on ollut puolisensataa, ja koko ketju on poistettu tuon suomenruotsalaisen nais Operasattorin toimesta. Joop.
Olen varma että tämä asia tulee vielä käsittelyyn. Ja tuollainen Operaattori aines poistetaan virasta.
Eikö ne vastuunkantaja-rahanjakajat pitänyt olla hallitukseen menossa? Soinihan ei luvannut kantaa vastuuta euroopan suur-pankkien voitoista.Ei Suomen asiat näytä kiinnostavan sixpäkki-puolueitakaan, heillä kun on noita takinkääntö kiireitä. Kävikö sulle vanhanaikaisesti? Lääkkeet loppu ja reseptin saa uusittua vasta huomenna?
Suomen asioistaha siellä juuri päätetään!
Mitä sä oikeen luulet, oppositiostako Suomen asiat hoidetaan?
Onhan se mahtavaa vastuunkantoa, kun turpoahdetaan rahaa köyhille eurooppalaispankeille. Katajaisen pojalla kyllä riittää euroja.
Katastrofihan se oisi jos euroopan sijoittajakerma menettäisi osinkojaan.
Onneksi Suomipoika pelastaa.
kannattaisi ottaa selvää asioista, kukaan ei mitään "turpoahtaa"
rahaa minnekään. Ota selvää kuinka mekanismit toimii
Soini vois ottaa sinne lomalle mukaan on persujen jengin
ja JÄÄDÄ SINNE
kyllä nyt ovat kesälomalle lähdössä kaikki muutkin viime lomasta on vuosi ja näin tämän vuosiloman aika.