Paraneeko paska selkä?

Minulla pon kahdessa välilevyssä laakeaa protruusiota- johtuen työtapaturmasta, ja tämä kaventaa s1-niveltä.
Selkä on kipeä, mutta nyt viime viikolla kipeytyi pahimmilleen.

Onko teillä kokemusta tällaisista selkävaivoista ja meneekö nämä itsestään ohi?
MIten olette voineet jatkaa treenaamista selkävaivojen kanssa?
11220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kaikki sairaudet menee itsestään ohi. Niin nikamavaivat kui AIDSikin. Ne on vaan väliaikaisia vitutuksia. Ei mitään hätää. Treenaat ankarasti, kovasti hierot ripulipaskaa itseesi ja muista runkata paljon.

Äänestä
  • vBulletin Message
    Foorumia siirretään vBulletiniin. Saattaa kestää muutamia päiviä.

    Äänestä

vitun idioottia sakkia täällä, elu turha kysellä kovin fiksuja.

Äänestä
  • Onneksi on muskle.

    Äänestä

Välilevyvaivat paranee vain leikkauksella. Käytä vyötä aina kun mahdollista, korvaa maastaveto selänojennuksella ja kyykky jalkaprässillä niin treenaus onnistuu normaalisti.

Äänestä
  • Paskin neuvo ikinä!

    Äänestä

  • xvceh kirjoitti:

    Paskin neuvo ikinä!

    Onneksi on muskle.

    Äänestä

Protruusiohan ei ole varsinaista pullistumaa, mutta kivulias vaiva.

Äänestä

Prostituutio ei välttämättä kivuliasta ollenkaan.

Äänestä

On se, kun kuivapilluisena nai. Onneksi on Glid!

Äänestä

itellä kans selkävaivoja ollut ,leikattu prolapsi ,eli välilevyn pullistuma selästä vuonna 2007..Jätin salilla kyykyn ,maastavedon ja kulmasoudun (ilman tukea) pois..Esim jalkoja treenaan prässillä ,hackilla ,askelkyykyllä..selkään teen leuanvetoja ,alaselkäkonetta ,kulmasoutua tuettuna. vahvat keskivartalon lihakset pitää kropan kasassa ja tukee selkää. selkävaivat eivät ole enää juurikaan palanneet ,kun vähän hienosäädin saliohjelmaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


protruusiota kirjoitti:

Minulla pon kahdessa välilevyssä laakeaa protruusiota- johtuen työtapaturmasta, ja tämä kaventaa s1-niveltä.
Selkä on kipeä, mutta nyt viime viikolla kipeytyi pahimmilleen.

Onko teillä kokemusta tällaisista selkävaivoista ja meneekö nämä itsestään ohi?
MIten olette voineet jatkaa treenaamista selkävaivojen kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu