Kyllä vanhempi mies yli 10 on turvallisempi & kiihottavampi vaihtoehto nuorelle naiselle kuin jokin babyface
vanhemmat miehet
8
149
Vastaukset
- avoautot rulez
Totta kun vain kassit ei vielä pahasti roiku voit tarkistaa tietyistä asennoista
- Miehen paras ikä
25-35v.
- pikkukisux
mies parhaimmillaan 40 grr...
- säälittävää
Taasko te vanhat äijät täällä kehutte itseänne? :)
- Taas yleistellään?
Riippuu yksilöstä. Minä tunnen sekä nuorempia että vanhempia miehiä, joita en huolisi maksustakaan. Eivät kiihota eivätkä kiinnosta.
- onnea valinnallesi
heh kuka hullu ottaisi vanhemman miehen eikä samanikäisen, impotenssi on jo melkein tulossa, mies on ammattihuora ilman tunteita, opetellut kuin kana useiden suhteiden kautta toimivia seksiniksejä.
Kyllä se on niin jotta se oikea rakkaus on jotain aivan muuta kuin kahden itsensäviihdyttäjän lemmenleikki-
sittenkun äijäsi alkaa puuhailla vanhojen miesten harrastuksia, niin alatko käymään vieraissa vai lopetatko seksielämän aiemmin. Ja alatko suoraan omaishoitajaksi, sillä miehethän tunnetusti ovat lyhyempi ikäisiäkin.
Juu paljon niitä omaishoitajia näkyy, hakevat välistä ukon hoitokodista tai uhrautuvat ja hoitavat kotonaan.- kullalle
hoidan ukkoni ja otan vieläsuihinkin
'nuoret miehet´koetan välttää vaikka ihastuisin
- 1234567890mn
Se on sopiva kullekin, kenestä itse tykkää. On ihan yhtä typerää haukkua nuoria kuin vanhoja, valita ison ikäeron kuin pienenkin perusteella, katsoa pelkkää pintaa suuntaan tai toiseen. Vanhoissa on kyynisiä kusipäitä, jotka etsii vain itsetunnon kohottajaa eikä turvasta ole tietoakaan, kiihottavuus loppuu siihen seitsemänteen yhdyntäyritykseen kun ei vaan seiso enää, kun kunto onkin ennenaikaisesti huono kun on elänyt miten sattuu. Luullaan, että voidaan määräillä ja päsmäröidä sekä päteä, ja jos muuten ei voidakaan, aletaan lynttäämään sitä nuorempaa, että voidaan. Nuorissa on lapsellisia ylitöitsekeskeisiä äidin etsijöitä joille parisuhdekin on pelkkää itsensä palvontaa ja kumppani palvelija. Sängyssä ei osata mitään, koska ei ajatella ku itseä ja malli otetaan pornosta, ja odotukset toiselle ihmiselle ovat ylisuuret, naivit ja niin lapsellista luokkaa, ettei ihminen niihin pysty eikä halua pystyä. Luullaan että sitoutuminen on vankila eikä ymmärretä eikä arvosteta asioita.
Molemmista löytyy huonoja, epäsopivia ja sellaisia ihmisiä, joitten kanssa suhde kannattaa päätää viimeistään sen 3-4 kuukauden jälkeen, eikä haikailla mielikuviensa ja haaveittensa perään. Vaan hyväksyä tosiasiat. Vanheneminen ei aina tuo syvällisyyttä eikä arvoja, nuori ei ole aina se oikea vaihtoehto kuin pinnalta.
Molemmista löytyy myös ihania, aikuisia, huomioon ottavia ihmisiä, jotka ovat juuri sopivia, jos sopivat! Jotka haluavat parisuhteen, yhteistä elämää, tutustua, seurustella ja rakastaa, rakentaa jotain kestävää. Sängyssä ollaan ihmisen kanssa eikä suorittamassa, ja elämässä on näkemistä ja kokemista kaiken ikäisenä. Hyvällä itsetunnolla päteminen ei kuulu parisuhteeseen eikä suhde ja perhe ole kilpailu. Molemmat saavat olla omia itsejään ja suhteen eteen tehdäänkin jotain, toista huomioidaan ja osataan myös ottaa vastaan, antautua myös olemaan heikko joskus. Nuorista ja vanhoista löytyy ihmisiä, joilla on elämässä hyviä arvoja ja jotka ajattelevat, nuoret enemmän idealistisesti, nuoruuden innolla, kun vanhemmat hieman rauhallisemmin, mutta viisaudella. Molemmissa oma viisautensa ja etunsa. Ikä ei huononna. Eikä automaattisesti paranna.
Kannattaa siis valita kumppani, jonka kanssa voi hyvin, joka kohtelee oikein ja jonka kanssa voi keskustella avoimesti kaikesta, ja jonka kanssa seksi on yhteistä, eikä vaatimuksia ja suorittavaa jumppaa tai ahdistusta. Kannattaa valita kumppani, johon tuntee vetoa, ihastusta ja jota haluaa, johon haluaa rakastua, muitten mielipiteistä välittämättä: he eivät tiedä mitään toisten intiimeistä asioista! Ei kannata tuijottaa ikää. Se on vain numeroita ja pintaa. Se ei tuo automaattisesti mitään mukanaan eikä toisaalta poistakaan. Kun siis puhutaan jo aikuisista. Turvallisin ja kiihottavin vaihtoehto on siis se, joka kullekin sopii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 905785
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804752Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113077Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p252734Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252006- 321533
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486- 1891348