voi elämän kevät

kämppiksellä selvästi nyt viiraa päässä...oltiin tupakilla ja naureskelin ku se potki jalkojaan koko ajan ja kysyin et mitä helvettiä nää hommaat

-"sääskiä", kuuluu vastaus

(mikseihän ne ei mua pistä)

-"jos ne sinua pistäis ne kuolis samantien"

(aaaa-ha)

-"ku juot niin paljon kahvia"

(niin no sehän se vois olla... halpa euroshopperi tehny tehtävänsä)

*kämppis jatkaa itsensä potkimista*

(no yrittäsit edes seisoa paikallaan ku mies)

-"AI SINÄKÖ KERROT MULLE, ETTÄ MITEN OLLAAN MIES, SINÄ KERROT MULLE MITEN OLLAAN MIES?!?!?!?!?! 1!1 1 1!?!?"#¤%"#¤%"#¤%"

Tyyppi vetää herneet sekunnin kolmasosassa.. Äänensävy muuttu heti, katse muuttu heti, olemus muuttu aivan täysin ja loukatun oloiseksi ja, jos yhtään olisin sanonut vielä EDES VITSILLÄ takasin niin se ois käyny päälle.

Mikähän helvetti sillä on?

Viimeksi ku se käyttäyty näin, niin sillä oli 30 syntymäpäivä ja heti aamulla, ennen ku ehin huomenta sanoa, niin tyypillä oli sama olemus VITUN VIET TUON LAATIKON JONNEKKI HELVETTIIN JA LÄHTI OVET PAUKKUEN. Sillonki jäin ihmettelee, että mitähän helvettiä... Ja vasta jälkeenpäin sain tietää, että tyypillä 30v -syntymäpäivä. No en tiedä onko sillä ikäkriisi vai itsetuntokriisi vai kriisikriisi, mutta aivan käsittämättömän käsittämätön tapaus. Joku helvetin tikittävä aikapommi.

Ite oon 25 ja se on 30v, miehiä molemmat ja asuttu samassa kommuunissa jo useampi vuosi...ja nyt sillä on alkanu tikittää.

Tosin oon kuullu huhuja sen kavereilta, et se riehuu baareissa ja haastaa riitaa toisinaan ja itsekin se on kertonut miten yliopistolla joku ei pitänyt hänelle ovea auki ja oven toiselta puolen jäätiin ilmeilee, että "hehhee näpyttelepä ite se kulkukoodi" ja sittenkö se oli päässy sisälle niin käyny käsiksi ja poliiseilla piti uhata, että rauhottu.

voi elämän kevät... mitä paskaa ja mikä paska tyyppi

3

200

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helpotti kummasti avautua by the way :)

    • tuulitiella

      Tuli ikävä teatteriin ku luin tätä. Siis niin kirjotettu. (kohteliaisuus!)
      Kaveri kuulostaa sellaselta etten heleposti jäis juttelemaan. Jos sillä on todettu joku pitkäaikaissairaus..onks ollu rauhanturvaajana? rakkaushuolia? unettomuutta? lääkkeet lopussa? burnout?

      Ehkä sen pitäs vaan soittaa kotiin.

    • ÖP

      Ehkä saattas olla hyvä idea muuttaa. Jätkällä on jotain patoutumia ja turhautumia, potkittu tarpeeks kauan päähän ja nyt alkaa purkautumaan. Tosin masennuskin oireilee myös ärtyisyytenä ja kärsimättömyytenä.

      Usein raivohulluuteen menevät henkilöt tulevat pahenemaan ajan myötä ja ovat todellakin tikittäviä aikapommeja. Kun tiedossa, että kaveri v-valtainen, etenkin kännissä, voi joskus käydä kiinni suhunkin. Ei hyvä kun asutte samassa kämpässä. Väkivallan tuloksena voi ruumiitakin syntyä, vaikkei olisi tarkoituskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3237
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2947
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2465
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2283
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      74
      2199
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2026
    7. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      36
      1693
    8. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1626
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      20
      1613
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1450
    Aihe