usein palstalaiset käytte kahvilla keskenänne?. Monethan ovat kirjoitelleet täällä jo vuosia. Kahvilla käytyänne huomaatte että synkkaa ja johtaa seurusteluun. Jatkatteko kirjoittelua täällä sen jälkeenkin?
Jos taas ei kolahda niin jatkatte kirjoittelua täällä sulassa sovussa.
Kuinka
4
<50
Vastaukset
- tuertueu
Kauanko olet seurannut palstaa? Moni naiskirjoittaja laittaa aika ajoin viestin, että "en lähtisi kenenkään palstalaisen kanssa mihinkään".
- aiheuttaa pahennusta
Täällä on aika paljon kirjoittelijoita ja seassa saattaa olla potentiaalisia seurusteluehdokkaita. Vai onko palsta jossa vain kirjoitellaan niitä näitä ja treffipalstat ovat toisessa osiossa. Niin ja jos/kun kirjoittaja seurustelee niin silloinhan tapaamisia ei luonnollisestikaan järjestetä muuten kuin saman suupuolen edustajien kanssa. Toisaalta miksei mies voisi käydä kahvilla naisen kanssa pelkästään ystävyydestä.
- monia olet kokeillut
Neljä vuotta tulee täyteen tänä kesänä täällä kirjoittelua. Avautui ihan uusi maailma joka toi muutoksia elämään ja opin purkamaan lähinnä tunteita täällä. Sellaisia joita ei voinut muualle julkistaa. Ketään en täältä ole tavannut kasvotusten. Tämä on ikäänkuin jäänyt harrastus asteelle. Joskus kirjoittelen ja joskus lueskelen vain..
- suruverinen
Olen kaffettanut kaikki sinkku palstan miehet. En oo laskenu kuinka monta pannullista olen joutunut keittelemmään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062491Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928