Raivoava pappi sai TASERista!

Sähköä päähän

Kiiminkiläinen kirkonmies sekoili umpikännissä ja vastusteli poliisia:

Kaleva kertoo tunnetun kiiminkiläisen kunnallis- ja pappismiehen saaneen 75 päiväsakkoa törkeästä rattijuopumuksesta ja haitanteosta virkamiehelle.

Kirkonmiehen maineeseen huonosti istuva tapahtumasarja käynnistyi maaliskuun 6. päivänä, kun hänen autonsa juuttui kinokseen.

Paikalle sattunut taksikuski huomasi papin olevan humalassa ja soitti poliisille. Kello oli tuolloin noin 01.00 lauantain ja sunnuntain välisenä yönä.

Poliisi saapui, mutta pappi kieltäytyi siirtymästä poliisiautoon.

Syyttäjän mukaan hän muun muassa harasi vastaan käsillä ja jaloilla ja tarttui kiinni ovenpielistä. Poliisi laittoi papin rautoihin.

Tämän jälkeen mies työnsi jalkansa auton oven väliin, jotta sitä ei saataisi kiinni. Nyt poliisi käytti häneen etälamautinta.

Lopuksi pappi sylki penkille ja takapenkillä hänen kanssaan istuneen poliisin päälle.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/kaleva-pappi-riehui-kasiraudoissa---poliisi-taltutti-etalamauttimella/art-1288395949027.html?ref=rss

Totesikohan vielä pois vietäessä kuten Laurilan Anttoo Pohjantähdessä että: "VOI JEESUS PERKELE, NYT EI OO VANKILAN KYNNYS KORKEE!!!"

12

533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myllärikirkon jäsen

      AAAAAAAAAAAA!!!! PASKA HAISEE, KUSI VIRTAA RÄNNIÄ ALAS KADULLE...JÄRKYTTÄVÄÄ JA KUVOTTAVAA. NÄIN MYLLIKSEN SEURASSA

    • Kyseisestä papista

      on kanneltu piispalle, mutta hän ei katsonut aiheelliseksi ryhtyä rankaisutoimenpiteisiin. Samainen piispa on sen sijaan erottanut täysraittiita herätysliikepappeja viroistaan koska he ovat vastustaneet homoutta ja naispappeutta.

    • Sehän on punapappi!

      "Kouri oli vielä maaliskuussa Kiimingin kunnanvaltuuston 1. varapuheenjohtaja. Hän sai eron valtuuston jäsenyydestä edellisessä kokouksessa toukokuun 30. päivä.

      Kourin mukaan edessä olleella rattijuoppous- ja haitanteko-oikeudenkäynnillä ei ollut eronpyynnön kanssa mitään tekemistä. Hän perusteli eronpyyntöään korkealla iällä, pitkällä toiminnallaan sekä tilan tekemisellä nuoremmille.

      Hän sanoo esittäneensä jo tammikuussa vasemmistoliiton ryhmässä, että on valmis luopumaan paikastaan."
      http://www.kaleva.fi/uutiset/arto-kouri-sai-tuomion-rattijuopumuksesta-ja-poliisin-estamisesta-nayta-kommentit/903110

    • Virkavirhe

      ja törkeä pahoinpitely poliisilta.

      Poliisille heti syyte, viralta ja mahdollisesti vankilaan.

      Etälamautinta perusteltiin sillä että se on vaihtoehto pistoolille, kun ei aina haluttu vahingoittaa laukauksella kohdetta. Ehto oli etä lamautinta köäytetän ainopastaan silloin kun muuten olisi pakko käyttää pistoolia.

      Nyt poliisi käyttää sitä näköjään ihan hvitellakseen sadistisesti kehen vaan. Etälmautin ei ole vaaraton. Siihen kuolee ihmisiä ja se aiheuttaa pysyvän vamman joka kerta uhrille.

      Jos tyyppi oli jo raudoissa, niin eihän se mitään uhka ole kellekään aiheuttanut, eikä myöskään ole edes ollut kyvykäs puolustamaan itseään eli tuo on ihan tahallinnentörkeä pahoinpitely ja tollanen poliisi heit pois virasta ja oikeuteen. tosi törkeää.

      Muualla maailmass aollaan luopumaa sähköshokeista, mutta Suomen kokoomus-kommunistinen poliisivaltio tekee ihan mitä lystää, kun vaan saavat suomalaisen uhriksi.

      Ihmisoikeuksia ei tässä maassa ole suomalaisilla.

      http://www.kmr.nu/pressrel_2011_01_30-elchockmaskinen-kan-komma-att-forbjudas.htm
      http://www.kmr.nu/links.htm
      http://www.kmr.nu
      http://forbrighthonesteyesonly.wordpress.com/2008/10/08/kriminell-psykiatri-i-statens-tjanst/

      http://www.cchr.org/museum.html#/museum/intro#/museum/intro
      http://www.psychassault.org/manufacture1.html

      • Noh noh!

        Etälamautin on vaarallinen AINOASTAAN niille, joilla on sydänvika! Terveille se on vaaraton, mutta pistää kyllä raivopäät hiljaisiksi. Poliisi toimi tässäkin oikein, sillä hän joutui itse vaaraan papin riehuessa, joten aiheesta käytti. Te poliiseja ja virkavaltaa vihaavat anarkistit olette kaikkea sitä vastaan, mikä on hyväksi.


    • voi voi

      Taisi olla rankat ehtoolliset takana. Saarnat ei tunnetusti poliiseihin tehoa.

      • Poliisi=rikollinen

        Mistäs se poliisi tietää missä kunnossa ja mitä sairaujksia sillä kohteella on?
        -

        Toiseksi on se aika heikko poliisi jos umpikänninen on käsiraudoissa ja autossa, ja ainoastaan jalka oven välissä ettei kaksi poliisia saa sitä muilla keinoin hallittua.

        Tuo on kaikilla travoilla virkavirhe, koska oikeutusta ei tuon aseen käyttöön ole ollut.

        Ennen taseria eli etälamautinta poliisien aseen käyttö oli noin 40 kertaa vuodessa. Kun tuo sähköshokkiase tuli oli sitä käytetty 800 kertaa vuodessa.

        Jokainen noista kerroista on ollut rikos jonka poliisi on tehnyt suomalaisia vastaan?

        Poliittinen kokoomus-poliisin tekemä terroristi isku vasemmistolaista pappia kohtaan?

        180 etälamauttimen eli taserin aiheuttamaa kuolemaa 2006
        Tasers came into widespread use is claimed to have resulted in more than 180 deaths as of 2006

        CBS uutisten mukaan 70 kuolemaa etälamauttimella vuonna 2004.
        CBS News report described 70 deaths believed to be caused by the Taser, including 10 in August 2004

        http://en.wikipedia.org/wiki/Taser_safety_issues

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Etälamautin

        Samaan aikaan kansalaisten aseenkäyttöä rajoitetaan ja tällaset rikolliset saa toimia poliiseina?


    • Sika on

      Etälamautin on vaarallinen. En ole anarkisti, vaikka vastustan sitä. Miehet eivät yleensä mene kovin hanakasti lääkäriin, joten sydänvika voi olla (piilevänäkin) vaikka kenellä. Eikä pösilöpoliiseihin vaikuta myöskään sydänviasta kertominen, kun taaseria ollaan käyttämässä.

    • Kyseisen papin

      kohdalla etälamautin oli aivan väärä työkalu. Lähilamautus pajavasaralla olisi ollut paljon sopivampi ratkaisu.

      • .

        Lallin kumautus - kullin lamautus.


      • ainakin terveellisem

        pi.

        Mutta miksi poliisi saisi tehdä rikoksia ihmisiä kohtaan?

        Kokoomus-natsit johtaa maata niin tuntuu että kaikki oikeudet on mennyttä ja poliisi ja vartijat voi tehdä mitä vaan.

        Siinä käy niin että punakaarti tulee ja vie tollasen poliisin kohta etälamautukseen niin kauaksi kun ...


    • raakkuna1

      Joop. Täytyy sanoa että epäaidot herran palvelijat ilmaisevat vielä itsensä käytöksellään. Kiiminkin kunnallismies kyllä, mutta ei mikään pappismies.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      257
      15251
    2. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      125
      10176
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9391
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      23
      7119
    5. 182
      6567
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      176
      6248
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      33
      5622
    8. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      47
      4816
    9. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      1962
    10. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      151
      1717
    Aihe