Leipäjonoilla lisää maailmanmainetta Rkp:n + kokoomuksen+Sdp+

vihreiden kristillisten vasemmiston hallitusohjelmalle. Suomen pitkät leipäjonot leviävät ympäri maailmaa.
667
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hallitus säätää leipäjonomaksun, se on 50€.a , se on sitten leipäjonojen loppu.

Äänestä

ijat viedään kuntoutukseen EU-leireille mm. Auscwitziin jos on oikein pahaksi päässyt tollanen köyhyys-kunto...

Terveisin Laiskat Kokoomus-halpatyövoima-firmapomot

Äänestä

Kiinasta tulossa rakentajia Suomeen. Jykä rakentaa eduskuntalosta tunnelia Ruotsiin, jonne voi hätätilassa paeta.

Äänestä

Mitä jos leipäjonot siirrettäis vaikka eduskuntatalon eteen, Jykä jakaa soppaa joka aamu kello kuusi. Pian varmaan poistuisi tuo ongelma.

Äänestä

perusteetta kulukorvauksia siilinjärvelle vaikka asui vakituisesti espoossa, Jykän kulukorvaukset olivat verottomia ja suurempia kuin taviksen palkka eikä Jykän edes tarttenut kuitteja näyttää tai säästellä verotukseen.

Äänestä

Jykä on kunnon porvari, osaa huijata köyhiä niinkuin pitääkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutispommi tikittää kirjoitti:

vihreiden kristillisten vasemmiston hallitusohjelmalle. Suomen pitkät leipäjonot leviävät ympäri maailmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu