Siis todellakin olen suunnitellut ripsien värjäämistä, kun ei se ole mitenkään kallistakaan.. Mutta kyllä sitä ihmetyttää et onko siitä todella mitään hyötyä? Ja miten se homma oikeastaan toimii ja kestääkö väri kauan? En ole oikein perehtynyt asiaan ja olisi hienoa kuulla ihmisten omia kokemuksia asiasta!
Ripsien värjäys
värjääjä
276
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Käy hakemassa jostain kaupasta ripsienvärjäyspaketti.. Ei maksa paljon mitään. Väristä on se hyöty että ripset ovat sen jälkeen tummemmat, jos vaikka on itsellä vaaleat ripset tai ripsien kärjet..
Eihän värjäys suurta eroa yleensä tee, kun ei värillä saa paksumman näköisiä ripsiä (pitemmän näköiset ehkä joskus jos tosiaan ne kärjet ovat näkymättömän vaaleat..)
Väripaketissa on kunnon ohjeet, värjäys vie aikaa muutaman minuutin. Väri kestää ehkä pari viikkoa, mutta paketin aineella saa värjättyä vaikka kuinka monta kertaa.
Ai, se on mahdollista tehdä ihan kotonakin? Kiitos neuvosta!