Moj kaikki :)
Itse olen ns vanhempi nainen vaikkka en siksi itseäni tunnekaan - eikä ulkonäössäni ole mielestäni mitään suurempaa vikaa - sanotaan usein nuorekkaaksi ja kauniiksikin ;) ja uskotaan, kuulemma nuoremmaksi - no jaa kaikkeen ei tarvi uskoa mutta olen ainakin iloinen ja reipas :)
Ihmettelen useasti miksi todella paljon minua nuoremmat hyvännäköisetkin miehet tarjoutuvat seuraani ja ehdottavat peräti suoraan seksiä näissä deittipalstoissa - mikä vanhemmassa naisessa viehättää nuorta miestä?
Toinen asia mitä pistää miettimään on aviossa olevat silloinkin minua nuoremmat ukkomiehet - ehdottavat mm "laatuaikaa" ja matkustelua kanssani ym - miksi eivät omaan vaimon kanssa?
Kertokaa minulle rakkaat miehet - mikä on nää ilmiöt?
Nuorempi mies - vanhempi nainen sekä avioliitossa olevat
13
354
Vastaukset
- vm-85.
No itse olen työnipuolesta "kasvanut" parissa vuodessa niin paljon, että itseäni yli 3 vuotta nuoremmat ovat ehdoton ei! Heillä ei vain ole mitään yhteistä kanssani. Työni puolesta joudun ottamaan paljon vastuuta ja elämässä tärkeimpiä asioita ei ole enää perjantain bileet.
En ole koskaan ehdottanut suoraa toimintaa, mutta pidän ehdottomasti itseäni muutaman vuoden vanhemmista naisista kuin nuoremmista.
Mitä avioituihin miehiin tulee, niin ne nyt varmaan pommittaa kaikkia. Jännitys elämästä on poistunut. Pihassa on farmari auto, perheessä koira ja ehkä muksukin. Idylli on täydellinen, mutta veri vetää aidan toiselle puolella.- pk
Okey, Kiitos :) Tietysti se että on ainakin "mukamas" haluttu edelleen munkin ikäisenä nostaa itsetuntoa ja tuo enemmän iloa elämään ... halusin vain kysyä miksi näin on - ja ois kiva kuulla vaikka vähään lisä erillaisia versioita asiasta )
Ikävä on mielestäni nämä aviossa olevat - ilmeisesti eivät oikein ymmärrä kuinka paljon pahaa voivat saada aikaiseksi omaan ja rakkaimpiinsa elämään ja myös sen "toisen" naisen elämään antamalla sen "veren vetää aidan toiselle puolelle" :( - Itsearvostus
pk kirjoitti:
Okey, Kiitos :) Tietysti se että on ainakin "mukamas" haluttu edelleen munkin ikäisenä nostaa itsetuntoa ja tuo enemmän iloa elämään ... halusin vain kysyä miksi näin on - ja ois kiva kuulla vaikka vähään lisä erillaisia versioita asiasta )
Ikävä on mielestäni nämä aviossa olevat - ilmeisesti eivät oikein ymmärrä kuinka paljon pahaa voivat saada aikaiseksi omaan ja rakkaimpiinsa elämään ja myös sen "toisen" naisen elämään antamalla sen "veren vetää aidan toiselle puolelle" :(Älkää nyt rakkaat siskot menkö vanhaan halpaan. Oma ukko on ja möllöttää, mukulat kasvaa ja tulee tarpeeton fiilis. Sitten lähibaarissa joku aivan ihana nuorimies tulee ja huomaa, sanoo jotain sopivaa ja silloinkos tätiä viedään. Flirtti on kivaa, mutta monta kertaa on liikaa menetettävää, että kannattais sen pidemmälle mennä. Joskus voi käydä niinkin, että saa räkäiset naurut silmilleen oltuaan, ei helppo, vaan varma nakki! Kestääkö pää?
Otetaan kaikki irti elämänkokemuksesta ja nautitaan silmäpelistä ja siitä sohvalla möllöttäjästä, joka on se elämän mies, isolla ämmällä!
- rapu_
Kun on vain seksistä kysymys, niin vanhenpikin käy, mutta puhuttaessa
avioliitosta, silloin kuvaan astuu nuorenpi.
Netissä just imartelu on yleisesti käytetty, ei niin tosissaan aloitus muoto ! - :))))))))
Kyllä se on ihan miehestä kiinni, joku ei pidä ikää tärkeimpänä tekijänä ja se kiinnostuksen kohde voi tosiaankin olla nuoremman näköinen mitä oikeasti on, joten tietoisesti tuskin hakee juuri vanhempaa kumppania.
Minulla (N40) on ollut lähes aina nuorempi kumppani ja suhde on toiminut puolin ja toisin, mistään hyväksikäytöstä ei siis ole ollut kyse. Enkä tietoisesti ole ajautunut nuorempien miesten kanssa suhteeseen, iästä kun ei ole ollut alussa puhe.
Otappa nyt vaan imarteluna nämä nuorempien miesten lähestymiset (hmm, poislukien nämä seksiehdotukset), olet vain ikäistäsi nuoremman näköinen sekä oloinen, ja iloisuus tekee aina vaikutuksen, suomalaiset kun ovat enemmän totisia kuin hymyileviä. - pk
Kiitos vastauksistanne ! On kiva kuulla toistenkin ajatuksia, siitä monesti saa vahvistus omille ajatuksille :)
Toivotan kaikille, niin nuorille, vanhemmille ja olkoon aviossa tai ei ;) oikein ihanaa, aurinkoista ja rakkautta täytelläisen kesän
Moikka; "vanhempi" nainen joka edelleen toivoo löytävänsä sen oikean miehen rinnalleen - oli sitten nuorempi taikka vanhempi - faktaa pöytään
Ensinnäkin,sitä mitä kuuntelee ja lukee muitten deittipalstan naisten juttuja niin meissä miehissä tuntuu olevan aika paljon niitä jotka ehdottelevat jokaiselle naisprofiilille seksiä.Et ei se välttämättä ole siitä kiinni että olet nuorekkaan näköinen tms.Niille kelpaa kuka vain.
Itse en ottaisi tuota edes imarteluna;Joku mies ajattelee että voi vaan käydä panemassa ja that's it.
Sittten riippu miten paljon nuoremmat miehet koittaa iskeä.Jos puolet sua nuorempia niin jonkinlainen turvan hakeminen siinä on.Toiset sitten tykkää myös vaan kokeilla vanhempia naisia koska ne on helppoja nuorille uroille.Lisäksi on kyllä tosiaan niitäkin jotka tykkäävät huomattavasti vanhemasta ladystä.
Ja ukkomiehet,tämä "pukki" kansa joilla nyt sattuu menemään huonosti avioliitossa,on vaan niin tyhmää että pitää koittaa iskeä naisia heti kun silmä välttää.Näille kelpaa kuka tahansa,joka avartaa jalkojen väliä.- pk
Elikä ei mitään uutta taivan alla ;) Hyvä päivän jatkoa !
- Totuuden sanoja
Netissä on helppo massapostittaa ja yrittää vähän kaikkia naisia. Kun tarpeeksi pistää viestejä, niin joku kiinnostuu ja pääsee sänkyhommiin.
- eräs deittailija
Nuoret ja toisaalta varatut miehet ovat omankin kokemukseni mukaan ne pahimmat seksiseikkailijat täällä netissä. 2-kymppisistä moni ei tunnu muuta kuin seksiä pystyvän ajattelemaankaan ja samaa pätee varattuihin, muutenhan eivät täällä pyörisi. Ja ainakin osa massapostittaa, olen saanut monilta useita täysin samanlaisia yhteydenottoja, eivät muista keille ovat niitä lähettäneet ja lähettävät ilmeisesti varmuuden vuoksi kaikille.
Mutta kaipa hekin vähän katsovat minkänäköiselle naiselle seksiä ehdottavat, joten tietysti sen sinänsä voi imarteluna ottaa. Itse olen enempi rasittunut ja välillä loukkaantunutkin että näytänkö minä (täysissä vaatteissa) siltä että minulle voi ihan mitä tahansa ehdotella. Joskus on tullut mitta täyteen ja vastannut jollekin varatulle seksiä ehdottavalle että ok, missä ja milloin. Ei ainakaan ko mies vastannut ikinä takaisin. Eli osittain kyse on pelkästään ehdottelusta eikä ole tarkoituskaan toteuttaa sitä.- InkeriIhana
Aikamoista menoa tosiaan. Aikaisemmin en olisi missään nimessä edes vilakissut nuorempaan mieheen. Ajattelin, että ovat hätäsiä rynkyttäjiä. Netissä saan älyttömästi yhteydenottoja 20-30 vuotiailta miehiltä ja itse olen siis 45 vuotias.
Kerran lähdin treffeille 31 vuotiaan miehen kanssa ihan uteliaisuuttani ja tämä mies sai mut myös sänkyyn asti...ja jestas...se oli menoa....eikä paluuta ole.
Haen vain vapaa-ajan huvia, en uutta aviomiestä. Mutta nykyään kelpaavat vain nämä nuoret miehet :) - eräs deittailja
InkeriIhana kirjoitti:
Aikamoista menoa tosiaan. Aikaisemmin en olisi missään nimessä edes vilakissut nuorempaan mieheen. Ajattelin, että ovat hätäsiä rynkyttäjiä. Netissä saan älyttömästi yhteydenottoja 20-30 vuotiailta miehiltä ja itse olen siis 45 vuotias.
Kerran lähdin treffeille 31 vuotiaan miehen kanssa ihan uteliaisuuttani ja tämä mies sai mut myös sänkyyn asti...ja jestas...se oli menoa....eikä paluuta ole.
Haen vain vapaa-ajan huvia, en uutta aviomiestä. Mutta nykyään kelpaavat vain nämä nuoret miehet :)Juu se on vähän kuin avo-porchella ajelisi. Ei malta tyytyä sen jlk talvikeleihinkin sopivaan saabiin vaikka se olisi monilta ominaisuuksiltaan sopivampi. Eli jos joku ei ole vielä kokeillut nuorta miestä niin ei kannata kokeillakaan!!! Sen jlk on vaikea tyytyä hitaasti syttyviin ja nopeasti sammuviin ikämiehiin..
- ps
Vaikka en vanhempia naisia jahtaa enkä koskaan mitään ehdottele, niin ihailen kylläkin. Minusta nainen voi olla pitkään kaunis. Esim. kauniilla naisilla rypyt näyttävät aivan upeilta. Lisäksi iän tuoma arvokkuus on todella positiivista. Mun mieltymykset on kai vain enempi vanhemmissa ja omanikäisissä kuin nuoremmissa naisissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411461
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756