Hyvät lukijat

Lulleriina Batuunen

jos jossain vaiheessa ryhdytte Puska-tyyppiselle hiilihydraattikuurille, mittauttakaa aina verenpaine päivittäin ja triglyseridiarvot kuukausittain, sillä hiilihydraatti nostaa kiistatta verenpainetta ja triglyarvoja.

9

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Balleriina Lutuunen

      Ei se poika sunkaa arvoja parantanut! Se paranti, kun juuru ja juuri jaksoit taapertaa uimahalliin vesilaahustamaan. Se sinä jaksat puhua samaa skeidaa.

    • kj.mattiIa

      ei kai kukaan ole niin hullu suomenmaassa että ryhtyy tieten tahtoen puska/fogelholm lihotus ja sairastuttamis kuurille.

      tuostahan säälittävänä esimerkkinä on ballerriina luutunen hörhöjen kruunaamaton kuningatar.

      kas kun ei nyt huhuile mattilan perään, jokohan on basisti kierroksessa.

      • Balleriina Skäribo Lutuunen haikailee kalastaja-D1-miehensä perään joka heitti skärin ulos saaresta ja hän yritti palstalla selitellä että muuttaa amerikkaan. Tännehän tuo jäi ja jätti taakseen niin skäri kuin skäribo nimimerkitkin. Hörhöjen kruunaamaton kuningatar todella. Yrittää nyt Balleriinana luoda uutta "uraa" mutta sivuperoonien esille tuominen on lähinnä naurettavaa.

        Ei Balleriina enää saa miestä kun maratoonari-kalastaja-diabeetikko sen jätti eikä antanut edes vaspuukia Ballulle mukaan.


      • Balleriina Lutuunen
        kj.mattila kirjoitti:

        Balleriina Skäribo Lutuunen haikailee kalastaja-D1-miehensä perään joka heitti skärin ulos saaresta ja hän yritti palstalla selitellä että muuttaa amerikkaan. Tännehän tuo jäi ja jätti taakseen niin skäri kuin skäribo nimimerkitkin. Hörhöjen kruunaamaton kuningatar todella. Yrittää nyt Balleriinana luoda uutta "uraa" mutta sivuperoonien esille tuominen on lähinnä naurettavaa.

        Ei Balleriina enää saa miestä kun maratoonari-kalastaja-diabeetikko sen jätti eikä antanut edes vaspuukia Ballulle mukaan.

        Nytkö jo sinäkin olet maratoonari sun muu kalastaja. Maratoonaria susta ei saa tekemälläkään! Vaikka laahustatkin pienessä altaassa toistakymmentä metriä, et voi itseltäsi vaatia enempää.
        Minä en ole koskaan muuttamassa Amerikkaa, en edes karibialle, jota aiemmin ruikutit. Usko jo, jätin sut eikä se siitä miksikään muutu.
        Lopeta alkolla läträäminen ja mene naistentansseihin, voi tärpätä... Edes joku vaivainen ryssä joka haluaa sun viimeiset sentit ja tatimat.


      • skäriballe lutuunen
        Balleriina Lutuunen kirjoitti:

        Nytkö jo sinäkin olet maratoonari sun muu kalastaja. Maratoonaria susta ei saa tekemälläkään! Vaikka laahustatkin pienessä altaassa toistakymmentä metriä, et voi itseltäsi vaatia enempää.
        Minä en ole koskaan muuttamassa Amerikkaa, en edes karibialle, jota aiemmin ruikutit. Usko jo, jätin sut eikä se siitä miksikään muutu.
        Lopeta alkolla läträäminen ja mene naistentansseihin, voi tärpätä... Edes joku vaivainen ryssä joka haluaa sun viimeiset sentit ja tatimat.

        Niin ethän sinä koskaan muuttanut amerikkaan vaan jäit palstalle ja yritit luoda persoonallisuutta Balleriinana ja muina sivuprsoonina mutta huonolla menestyksellä. Kaikki sut tuntee vaikka kirjoitat minun nimelläni tai millä tahansa Runkan Matin nimellä.


    • Vantaan KoK

      mattila on perseaukinen EI SILLÄ OLE KOSKAAN FYRKKAA OLLUTKAAN.. ryssä-mummot syöttää sitä kuin me muut oravia korkeasaaressa..

    • joku vaan

      Vain nopeat hiilihydraatit nostavat triglyseridiarvoja. Siis jos ryhdyt lihapiirakka-virvoitusjuomadieetille niin kannattaa mitauttaa veren rasvat silloin tällöin. Tämä on myös syytä tehdä mikäli ei saa PUFA:a riittävästi ravinnosta.

      • joku muu vaan

        Lihapiirakkavirvoitusjuomadieetillä joudut kyllä ojasta allikkoon. Triglyseridit nousevat varmasti.


    • Näin se vaan on

      Kuunnelkaa minua. Puhun totta joka sana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5060
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1594
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1239
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1179
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1123
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1007
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      969
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      875
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      779
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      753
    Aihe