heti ruotsinkielen tärkeyden, kuka ei hallinnut ruotsia, jäi osattomaksi hurrien poliisisarjasta "Van Veeterenin rikostutkimukset".
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/tekstitys-katosi-ylen-kanavilta/art-1288396846581.html
Ministereilläkö muka ei valtaa!
Opetusministeri Jukka Gustafsson konkretisoi
2
<50
Vastaukset
- turhista turhin
Onneksi olen sen jo kertaalleen nähnyt! Joko telkkarista tai DVD:ltä. Ei sen takia tarvitse ruotsia osata. Tosin olen lukenut aikoinani koulussa (50-60-luvulla) ruotsia 7 vuotta, mutta se on kokonaan unohtunut kun en ikinä ole tarvinnut sitä!
- muuttuu vai ei
DIGITA "mä vain välitämme"!! On sattunut silleestikkin, että Digitan serverille pääsy oli estynyt ja tietoja ei voitu päivittää EGPhen. Vaikka Digita onkin osa yleä, joka repästiin omaksi systeemiksi, niin osaaminen taisi jäädä tulematta. Muutaman kerran olen jotain tuolta Digitasta kysynnyt ja aina sama laulu tulee olipa kyse mistä tahansa. Toki lauluja on peräti 2 kpl. Toisessa laulussa sanat menee "ei kuulu meille, kysy kaapelioperaattoriltasi". Onneksi tässä vuosien kuluessa digi ihme laatikko tekniikka on hieman kehittynyt, silti se p-p-p-pätkii vieläkin.
Millonkohan suomessa alkaa arbian kieliset tekstitykset tai venäjäksi dubbaus? Ei se svedujen kieli ny niin hirveetä ole. Ei sielläkään tukatä meittin suomesta pätkääkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413878Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3513011Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt111915Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23781- 67769