Milloin viimeksi näit vetävännäköisen...

34+4

miehen tai naisen. Sellaisen, että mielessä käväisi, että voi kun tuo jostain syystä avaisi suunsa ja sanoisi moi tai jotain enemmänkin.

Tänä iltana pyöräili erityisen nättisilmäinen tyttö vastaan, siihen jäi katse kiinni etenkin kun kuvittelin nähneeni pientä hymyäkin.

23

316

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mukaviaunia

      Näin unta alastomista malleista. Siinä oli todella hyvännäköisiä miehiä ja naisia. Mielikuvitus loi kaikista itselle mieluisia?

    • toissapäivänä....

    • Sinitakkinen mies.

      Tästä on noin kuukausi kun vastaani tuli oikein kivannäköinen nainen joka katsoi minua varsin pitkään ja sanoi " Moi"

      Itse en sanonut mitään, jatkoin vain matkaa ...

      Tällä tavoin toimii sosiaalisesti kömpelö AT-mies tuollaisessa tilanteessa.

      Annoin varmaan aika tökerön kuvan itsestäni tuolle naiselle ja se vituttaa!
      Jos minä morjestaisin jollekin ja hän ei morjestaisi takaisin, niin kyllä minua hieman suututtaisi sellainen käytös.

      Tämä on julkinen anteeksipyyntöni tökerön käytökseni johdosta, toivon että ymmärrät mistä oli kyse, Anteeksi!

    • Eilen. Tänään en ole ehtinyt näkemään, kun vasta heräsin. Tiedän jo tänäänkin näkeväni.

      • miten on?

        Sä kun olet naisvaltaisella alalla työssä, niin onko sun työpaikalla yhtäkään potentiaalista kumppani ehdokasta?


      • miten on? kirjoitti:

        Sä kun olet naisvaltaisella alalla työssä, niin onko sun työpaikalla yhtäkään potentiaalista kumppani ehdokasta?

        Tuota... pidän suuni kiinni työkavereistani.


      • pohdiskelija*
        hahmotelma kirjoitti:

        Tuota... pidän suuni kiinni työkavereistani.

        Haa, eli on!


      • JEaaaaahhhhh!!!!!
        hahmotelma kirjoitti:

        Tuota... pidän suuni kiinni työkavereistani.

        Kohtaatko työpaikallasi seksuaalista häirintää - koskettelevatko naiset sinua, vihjailevatko ...?


    • Viime viikon lauantaina, oikeastaan kaksikin sellasta silmälasipäistä naista.

      • sdfghj100

        Miten silmälasit liittyy asiaan?


      • sdfghj100 kirjoitti:

        Miten silmälasit liittyy asiaan?

        En tiiä molemmat oli niin hotin näköisiä ja he kattoivat meikäläistä vähän väliä, oisin voinut tutustuakin molempiin jos vaan jompi kumpi ois avannut suunsa (siis minä tai he).


    • Normaali heteromies

      Kysymyksen esittäjän on pakko olla nainen. Tuo kuulostaa samankaltaiselta kysymykseltä kuin se, milloin joit viimeksi vettä tai koska käytit viimeksi kenkiä.

      Normaali mieshän näkee jatkuvasti hyväänäköisiä naisia, ellei nyt ihan jossain susi- ja puurajan tuntumassa elä. Esimerkiksi minä näin kymmenen minuuttia sitten työpaikan kahviossa kolme pantavaa nuorta naista, yksi niistä vieläpä tosi kaunis. Olisin tyytyväinen, jos kuka tahansa niistä sanoisi moi tai enemmän.

      Veikkaan, että seuraavaksi näen 10-20 hyvännäköistä naista lounastauolla, kun kävelen kadulla parisataa metriä lähimpään ruokapaikkaan.

      • Normaali heteromies

        Jaahah, olinkin näköjään huolimaton, kun en lukenut tuota ap:n kirjoittamaa tarkennusta. Eli ihmisiä, jotka muistaa vielä monen päivän jälkeenkin.

        Tuohon on kyllä vaikea sanoa mitään yleispätevää. Jos on kyse tuntemattomasta naisesta, joka tulee kadulla tai supermarketissa vastaan, niin harvemmin ne useaksi päiväksi jäävät mieleen. Ehkä kerran viikossa tai vähemmän tulee vastaan joku aivan poikkeuksellisen hyvännäköinen nainen.


      • Normaali (?) h.m.
        Normaali heteromies kirjoitti:

        Jaahah, olinkin näköjään huolimaton, kun en lukenut tuota ap:n kirjoittamaa tarkennusta. Eli ihmisiä, jotka muistaa vielä monen päivän jälkeenkin.

        Tuohon on kyllä vaikea sanoa mitään yleispätevää. Jos on kyse tuntemattomasta naisesta, joka tulee kadulla tai supermarketissa vastaan, niin harvemmin ne useaksi päiväksi jäävät mieleen. Ehkä kerran viikossa tai vähemmän tulee vastaan joku aivan poikkeuksellisen hyvännäköinen nainen.

        Joo... olen vielä luultuakin puusilmäisempi tai sitten minulla on ADHD. Ap mainitsi myös näkemänsä nättisilmäisestä tytöstä, eli eipä tainnut sittenkään olla nainen... näistä kannattaisi siis lukea enemmänkin kuin otsikko ja ensimmäinen lause.


    • -----

      Joskus tulin bussiin ja näin kuskin, myöhemmin en ole nähnyt häntä. Hän oli paremminkin "turvallisen oloinen". Tietysti kai varattu! En muista vuoden aikaa, puoli tai vuosi sitten.

    • vsadv

      Kuten kaikki miehet, minäkin näen vetävän näköisiä naisia käytännössä koko ajan kun olen ihmisten ilmoilla.

      Mutta pelkästään ulkonäkönsä vuoksi ei oikeastaan kukaan jää koskaan mieleeni moneksi päiväksi. Kyllä siihen naiseen pitää liittyä jotain muutakin, että hän jäisi mieleen. Esimerkiksi pitkä katsekontakti tai hymy tai jotain vastaavaa. Jokin sellainen joka pistää miettimään että olikohan hän kiinnostunut. Pelkästään yksi pitkä katsekontakti voi tehdä sen, että muistan naisen vielä kuukausien päästäkin.

    • Eilen tuli nähtyä todella katseen kääntävä nainen. Piti vielä tsekkailla perä(än) :-D

    • n 20 min sitten kaupan kassalla. Olen joskus jopa vaihtanut pari sanaa hänen kanssa (sen aloitteesta).

    • Eilen kaupassa. Oikein hätkähdin ja tarvi tiirailla sitä alta kulmien enemmänkin. Tässä jäi mieleen se mikä on aikaisemminkin mulle tapahtunut, että kyseessä oli "lyhyt" n. 165-170cm vanttera komea mies työvaatteineen josta oikein huoku tiettyä asennetta tms. ja sillä teki vaikutuksen joka jää mieleen. Muistan vieläkin vastaavanlaisen tapauksen vaikka siitä on jo n. 4 vuotta.

    • 4+14

      Pieni mies oikein jehnakkaana siis herättää äidilliset vaistosi. :D

    • päivän herkku

      Näin tänään kaupassa kivan lyhyen mutta tiimalasimaisen kropan omaavan naisen. Hänellä oli tumma kleopatratyylinen tukka, joka jätti siron niskan herkullisesti näkyviin ja nätit samanaikaisesti aika viattomat ja seksikkäät kissankasvot. Teki mieli kysyä häneltä jotain, mutta aivot löivät tyhjää. Hän näytti vähän siltä, että havaitsi, että kiinnitin häneen huomiota.

    • Kirjoittaja

      6 vuotta sitten.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      92
      4716
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3892
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      202
      3758
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      88
      2169
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1951
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1318
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      131
      1204
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      161
      1183
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1075
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      934
    Aihe