kiinnostaisi tätä tyttöä...
Onko täällä enempi kun baarissa?
Täältä vain puuttuvat rehelliset vastaukset.
Onko täällä enempi kun baarissa?
Täältä vain puuttuvat rehelliset vastaukset.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Kuvasi?
Yeah. On vähän miehinen profiili mutta livessä saattais oikea kuva miellyttää. Riippuu vähän minkänäköistä tyttöä hakee?
No kaunista tietenkin.
Jooo,Älyn haamu on oikeasti "Älyn haamu",älä postaile mitään..
Älä tolle idiootille postaa mitään kuvia. Se on hullu ja stalkkaaja huorittelija.
Minä olen raitis, mutta en absolutisti. En ole ollut koskaan humalassa. Enintään olen yhden long drink-tölkin juonut kerralla. Vähän kuten limua on se.
Ihan tosi? Naiset yleensä juoksee absolutisteja karkuun...
Arvostan todella korkealle miestä joka viinasta kieltäytyy. Ihan sama vaikka läski maistuu. Itsekkin mielelläni olen juomatta.
Seuranhaulle on hyvä lähtökohta se että alkoholittomuus kiinnostaa. Laittaisin kuvallisen profiilin niin ilmoittautukaa kaikki viinattomat miehet jos ulkonäköni kiinnostaa. Luonteella ei niin väliä..?
En pidä alkoholista joten en sitä enää juo. Sama pätee myös kahviin ja muihin piristeisiin kuten myös sokeripitoisiin juomiin. Tietysti luonteella on väliä ulkonäön lisäksi.
alkoholi ei mun juttu - osaan puhua selvinpäinkin
Johan on markkinat. Yksi ilmoittautunut.
Vai niin, no mulla on ollut 2,5v raittius putki ennen tätä vuotta, mut sitten oon pari kertaa ottanut mutta siihempä se jää ei vaan oo mun juttu.
Mutta läskiä on siis en paljoo liikuntaa harrastele...
Saanko kysyä ihan suoraan että mikä sai sut sitten ottamaan?
No kokeilun halu, miltä tuntuu olla baarissa kännissä kun en koskaan ole aiemmin ollut. Mut totesin siitä vaan että ei oo mun juttu.
no pistä se profiili nikkis tänne ni käy eka kattoo et täsmääkö iät lähellekkään
Absolutisti en ole mutta viinaa menee niin vähän että voisi melkeinpä minua sellaiseksi kutsuakkin. Kerros neitonen itsestäs hieman että olisi jonkin näköistä tietoa sinusta esim. missäpäin suomea asustelet, ikä ja millaiset kiinnostuksen kohteet sinulla on, että mitä tykkäät tehdä jne. Jos vaikka näillä alotettaisiin ja katotaan siitä eteenpäin.
Täälläkin viittaa yksi raitis mies :) Seuraa en tosin just nyt ole etsimässä.
Ja varmasti täällä on enempi raittiita kuin baarissa. Ainakin suhteellisesti.
Viitisen vuotta on tullut oltua ilman ja loppuelämäkin menee absona - kiitos terveydellisien seikkojen. Eipä silti, ei tee vähääkään mieli.
Onhan meitä. Ei ole minulle mikään kuoleman asia: voin juoda alkoholia, mutta mielummin olen juomatta. Juon mielummin Pepsi-Maxia. Absolutisti nainen kelpaisi mainiosti, tosin eipä juomisella ole minulle mitään väliä.
Minä olen.
Olen absolutisti mutta naispuolinen :) Vaikka ei olekkaan mun ketju niin pistäkää viestiä jos kiinnostaa :DD
Niin,koska olet nainen sulle pitäis laittaa viestiä ihan tost vaan. Ei tarvii niinku hirveesti panostaa tohon itsensä esittelyyn. Sanot vaan et: hei, mulla on pillu, laittakaa pojat viestiä. Vedä kuule kätees ylimielisyydessäs.
Minä olen mutta miksi ihmeessä raitis kiinnostaa? Ei se ainakaan mua juuri määritä. En tee asiasta numeroo irl.
Itse olen absolutisti. Olen viiniä juonut lasin viime tammikuussa, enkä sen jälkeen tippaakaan. En vaan pidä alkoholin mausta, joten tämä on sangen helppoa:) Tällä hetkellä lempijuomat on vadelmavesi, cola light, kylmä maito, hyvä kahvi ja vihreä tee.
Aivan absolutistiksi en itseäni voi väittää, sillä silloin tällöin alkoholia juon. Silloin tällöin tarkoittaa minun tapauksessani erittäin harvoin. Viimeeksi tervetuliaismalja ylioppilasjuhlissa ja siitä saakin mennä yli puoli vuotta taaksepäin edelliseen kertaan. Ns. kännissä en ole koskaan ollut enkä tule olemaan. Nautin elämästäni mieluummin selvinpäin.
Absolutistiutta enemmän minua kiinnostaa naisen uskonnollisuus. Ateistia en kelpuuta, sillä itselleni kristillisyys on tärkeää. Vähäinen/olematon alkoholin kulutus on toki ehdoton plussa liikunnallisuuden ohella.
En määrittele itseäni mitenkään absolutistiksi vaikka juonkin alkoholia todella harvoin. Syy ei ole mikään aatteellinen tms. vaan se, että en yksinkertaisesti pidä alkoholista. Ihan samalla tavalla kuin en syö silliä, koska en pidä sillistä. Toki mulla saattaa olla pari tuntia hauskaa nousuhumalassa kunnes laskuhumala iskee päälle ja seuraavan päivän krapula ei vaan mielestäni ole sen parintunnin arvoinen. Viimekerrasta on kulunut reilusti yli vuosi.