YTM paha, ATM hyvä?

hehhheehhh

Jos nainen alkaa suhteeseen YTM:n kanssa, nainen on todennäköisesti parin vuoden päästä täällä valittamassa kun ero tuli.

Jos nainen alkaa suhteeseen ATM:n kanssa, he elävät onnellisina elämänsä loppuun asti.

YEAH RIGHT!!!! :D

37

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi olla että

      YTM:n kannsa ero tulee nopeasti, mutta nainen on saanut YTM:ltä aivan sairaan hyvää seksiä ja upeita orgasmeja. ATM ei kykenisi ikinä samaan.

    • oma onni tärkein

      Kuka elää onnellisena, kuka ei.

    • ktm paras...

      ATM:illä on niin paljon henkisiä ongelmia (olen huomannut), että mahdollinen suhde kaatuisi lopulta siihen.

      KTM on paras!

      • Ääni YTM:lle

        Eihän ATM:n kanssa edes pääse syntymään mitään suhdetta, ATM on liian vastenmielinen. Kaikki suhteeseen pääsevät ovat vähintään KTM:iä.

        ATM saa pillua korkeintaan ammattilaiselle maksamalla. KTM sen sijaan onnistuu silloin tällöin huijaamaan tai pakottamaan amatöörinaisen suomaan hänelle haarojensa antimia. (Vaikka saattaakin joutua maksamaan jotain juomia tai taksimatkoja, mutta tässä ei kuitenkaan tehdä etukäteen eksplisiittistä sopimusta, kuten ammattilaisen tapauksessa.)

        Mutta YTM se oikeasti paras on. YTM onnistuu lähes aina kikkailemaan naisen kuin naisen antavaan tilaan ja yleensä pienemmällä vaivannäöllä kuin KTM.


    • ATM on ihq aviomies

      YTM:n kanssa naisen elo on leppoisaa, koska YTM on reilu ja sosiaalisesti kyvykäs, eli kavereitakin tavattaessa sujuva seuramies. Sängyssä YTM tyydyttää naisensa osaavasti ja kokeneesti. Hän myös antaa lapsille itsevarmat yt-geenit, etenkin poikalapselle tämä on taivaan lahja. YTM:ää muutkin naiset haluavat, mutta hän torjuu helposti näiden lähentelyt, koska hänellä ei ole tarvetta todistella itselleen tai muille ihmisille mitään: kaikki tietävät, että hän on YTM.

      ATM:n kanssa nainen saa kuunnella jatkuvaa avautumista naisten pahuudesta ja ATM:n kokemista vääryyksistä. Huono itsetunto saa ATM:n mustasukkaiseksi ja epäilemään naisen kaikkia tekemisiä aviorikoksen valmisteluksi. "Feikkasit tuonkin orkun. Olisi se varmaan parempaa ollut jonkun isomunaisen YTM:n kanssa", katkera ATM kärisee joka rakastelun jälkeen. Isommassa seurassa ATM on juro ja hiljainen. Muut ihmiset pitävät ATM:ää outona hyypiönä, mutta jos joku humalainen baarinainen tarjoaa ATM:lle seksiä, tämä suostuu epäröimättä, koska on utelias tietämään, onko seksi erilaista muiden kuin oman vaimon kanssa - hänellähän ei ole kokemusta asiasta. Kurjat itsesääligeeninsä ATM siirtää myös lastensa riesaksi.

      Oikea ratkaisu naiselta on tietenkin naida ATM. Miksikö? No siksi, että se on tosi reilua ja tasapuolista! Ja sitä paitsi muuten ATM:lle tulee paha mieli.

    • 4+10

      mitä tää lyhenteet meinaa

      • Faktatietoa_

        YTM = Yleisesti Täysi Mulkku.
        ATM = Aito Tosi Mies.


      • esi-merkki
        Faktatietoa_ kirjoitti:

        YTM = Yleisesti Täysi Mulkku.
        ATM = Aito Tosi Mies.

        YTM = fiksu, hyvännäköinen, tyylikäs, menestyvä, urheilullinen, sosiaalinen, huomioiva, huumorintajuinen, ...

        ATM = häiriintynyt, katkera, huono itsetunto, sairaalloinen mustasukkaisuus, epäsosiaalinen, epämiellyttävä ulkoisesti sekä sisäisesti, ei kavereita, eikä saa olla naisellakaan saatana.


      • Faktatietoa?
        esi-merkki kirjoitti:

        YTM = fiksu, hyvännäköinen, tyylikäs, menestyvä, urheilullinen, sosiaalinen, huomioiva, huumorintajuinen, ...

        ATM = häiriintynyt, katkera, huono itsetunto, sairaalloinen mustasukkaisuus, epäsosiaalinen, epämiellyttävä ulkoisesti sekä sisäisesti, ei kavereita, eikä saa olla naisellakaan saatana.

        Enpä ole ajatellut atm:istä tuolla tavalla. Siis kysymys ei ehkä olekkaan vain ulkonäöstä, vaan myös ikävistä luonteenpiirteistä. Voi pitää paikkansa..

        Teoriasi mukaan atm ei välttämättä ole pelkkä sisäänpäinkääntynyt itseään säälivä luuseri, vaan voi olla myös veemäisen luonteen omaava häirikkötapaus, sellainen epäsosiaalinen persoonallisuus ...narsisti? ....No, Ihmisiä on moneksi.


    • fvbsfhb

      Niin, en tiedä ihan tarkkaan mitä YTM:t tai ATM:t tarkoittavat. Mutta jos YTM:t tarkoittavat niitä machoja tyyppejä jotka harvemmin poistuvat baareista tai yökerhoista ilman naisseuraa, niin totta kai he ovat huonoa aviomies materiaalia. He todennäköisesti tulevat pettämään naistaan jne...

      Jos ATM tarkoittaa täysin huono itsetuntoista katkeraa henkisesti sairasta miehen irvikuvaa, niin ei siitäkään hyvää aviomiestä saa.

      Itse en tiedä mihin ryhmään kuulun. Ulkonäöltäni saatan olla jopa YTM, paitsi etten ole yli 180 cm pitkä. Naisilta saan kuitenkin paljon kiinnostuneita katseita jne...
      Kun lähestyn naisia, koen olevani kuitenkin enemmän ATM. Luultavasti siksi, koska ajattelen liikaa, esimerkiksi sitä että onko tämä nainen jota lähestyn oikeasti sellainen jonka kanssa voisin kuvitella yhteisen tulevaisuuden jne... En halua turhaan särkeä sydämmiä.
      Macho YTM:t eivät ajattele tällaisia asioita ja siksi heidän on helppo lähestyä naista. Koska heitä ei kiinnosta naisen tunteet. Heille nainen on pelkkä panopuu.

      Ehkä olen siis KTM? KTM:t ovat todennäköisesti parhaita aviomiehiä.

      • 78954

        Minäkin luulen, että KTM:t ovat parhaita aviomiehiä. Heille ei kaikki tule liian helposti, joten ehkä osaavat arvostaakin sitä, jos saavat hyvän (KTN) naisen. Toisaalta puuttuu kaikki tuo, mitä kuvasit ATM-tyypeistä, millä on/olisi suuri vaikutus parisuhteen onnellisuuteen.


    • dbnmnv

      VMP= VITTU MITÄ PASKAA

    • M-AT = VMP

      Erinomainen markkina-arvoteorian täydennys.

    • Reipas Poikamies

      Huomatkaa naiset että korkeatasoinen menestyvä jännä YTM luo Teille paineita niin ulkonäön kuin sosiaalisuutenne suhteen: ytm voi vaatia teilta pukeutumisen, meikin yms juttejen suhteen jotain mistä itse pitää (tiedän tapauksia) ja se naisen "omana itsenään olo" on sellaista muottiin sopimista. Mies vie, nainen vikisee on nähty juttu, jota salaa useampi nainen toivoo mieheltään, ei tahdotonta hissukkaa jolle on sama onko naisellaan säkki vai iltapuku päällä.

      Korostan että YTM ei defaulttina korota alemman tasoista naista siihen, vaan hänenkin on se hankala muutostyö tehtävä: sama kehityskaari on niin miehellä kuin naisella parisuhdemarkkinoilla jos kumppaniksi on saatu iskettyä jollain ihmeella selvästi itseäin laadukkaampi puolisko.

      KTM antaa tasaisemman tuloksen parisuhteessa, hyvän sellaisen.

      ATM on tupla tai kuitti: hiomaton timantti tai täysi torvi jota kukaan nainen ei suhteessa jaksa "opastaa" miesten tavoille- juuri vaillinaisten edellytystensä takia olla parisuhteessa naisen kanssa.

    • selvennystä

      YTM = ylemmän tason mies
      KTM = keskitason mies
      ATM = alemman tason mies

      YTN = ylemmän tason nainen
      KTM = keskitason nainen
      ATN = alemman tason nainen

      Ongelmia yleisesti aiheuttaa se, kun naisista suurin osa on KTN:iä tai YTN:iä ja miehistä suurin osa taas KTM:iä tai ATM:iä. Kysyntä ja tarjonta eivät tällöin kohtaa.

      • selvennyksesi..

        Oikein hieno selvennys. Mutta siitä puuttuu se, miten tämä luokitus määritellään. /Kuka sen määrittelee ja minkä ominaisuuksien perusteella.
        Mielestäni esim. Ruman ulkonäön omaava mies voi korvata puutteensa loistavalla luonteella. Vastaavasti hyvännäköinen mies voi olla todella lapsellinen tai muutenvaan mul-kku. Ihmisistä kun on niin moneksi.


      • bloblboblob
        selvennyksesi.. kirjoitti:

        Oikein hieno selvennys. Mutta siitä puuttuu se, miten tämä luokitus määritellään. /Kuka sen määrittelee ja minkä ominaisuuksien perusteella.
        Mielestäni esim. Ruman ulkonäön omaava mies voi korvata puutteensa loistavalla luonteella. Vastaavasti hyvännäköinen mies voi olla todella lapsellinen tai muutenvaan mul-kku. Ihmisistä kun on niin moneksi.

        Noita on määritelty täällä moneen kertaan, etsi jostain arkistosta. Henry Laasasen blogisivulla on kans jotain määrittelyjä.


      • .............
        selvennyksesi.. kirjoitti:

        Oikein hieno selvennys. Mutta siitä puuttuu se, miten tämä luokitus määritellään. /Kuka sen määrittelee ja minkä ominaisuuksien perusteella.
        Mielestäni esim. Ruman ulkonäön omaava mies voi korvata puutteensa loistavalla luonteella. Vastaavasti hyvännäköinen mies voi olla todella lapsellinen tai muutenvaan mul-kku. Ihmisistä kun on niin moneksi.

        Määrittely on helppoa:

        YTM on mies, johon kohdistuu suurta P/S-kysyntää.
        KTM on mies, johon kohdistuu kohtuullista P/S-kysyntää.
        ATM on mies, johon ei kohdistu P/S-kysyntää.

        YTN on nainen, johon kohdistuu valtava P/S-kysyntä.
        KTN on nainen, johon kohdistuu suurta S-kysyntää ja kohtuullista P-kysyntää.
        ATN on nainen, johon kohdistuu kohtuullista S-kysyntää ja pientä P-kysyntää.

        Koska miehet keskimäärin kohdistavat naisiin enemmän S-kysyntää kuin naiset miehiin, harhautuu naisten käsitys omasta tasostaan. Esimerkiksi KTN saattaa suuren S-kysyntänsä perusteella kuvitella olevansa YTN, johon kohdistuu myös suurta P-kysyntää. Vastaavasti ATN saattaa kohtuullisen S-kysyntänsä perusteella kuvitella olevansa KTN (esimerkiksi KT-mieheenhän kohdistuu nimenomaan kohtuullista S-kysyntää).

        P-kysyntä = parisuhdekysyntä
        S-kysyntä = seksuaalinen kysyntä


    • Reipas Poikamies

      Mutta niin usein olen huomannut että kaunis nainen vaatii komean miehen.

      • kaunis nainen

        Tottakai. Ja komea mies vaatii kauniin naisen. Luonnonlaki.


      • 7+19

        "..Mutta niin usein olen huomannut että kaunis nainen vaatii komean miehen.."

        Niin, entä sitten?


    • Jaska'

      Mitäs tuumaatte kun pidän itseäni YTM.enä.?
      En oo ikinä seurustellu, eikä mulla ole ystäviäkään.
      Oon fyysisesti vahvempi kuin 98% miehistä, enkä katso ketään ylöspäin vaikka olis presidentti vastassa.
      Nisäkkäissähän vahvin on se johtaja, miksei ihmisissäkin.

      • Koita ihmeessä

        Et tunnu tyypiltä, jolla olisi luontaista johtajuutta. Voit kokeilla päästä valtaan pelkillä lihaksillasi, mutta enpä usko että onnistut siinä.


      • gbeeg

        YTM tarkoittaa sitä, että kaataa naisia kuin keiloja. Sinä et ole sellainen. Hyvin harva täällä katsoo ylöspäin niitä virallisia YTM:iä. Halveksittavia otuksiahan ne ovat. Mutta sillä ei ole väliä, oletko omasta mielestäsi parempi ihminen kuin muut. Jos et ole koko ajan panemassa naisia, et ole YTM ja sillä siisti.


      • Jaska'
        Koita ihmeessä kirjoitti:

        Et tunnu tyypiltä, jolla olisi luontaista johtajuutta. Voit kokeilla päästä valtaan pelkillä lihaksillasi, mutta enpä usko että onnistut siinä.

        Ei tässä nyt siitä ollutkaan kyse. Voiko tälläista miestä kukaan nähdä atm:enä.


      • Jaska'
        gbeeg kirjoitti:

        YTM tarkoittaa sitä, että kaataa naisia kuin keiloja. Sinä et ole sellainen. Hyvin harva täällä katsoo ylöspäin niitä virallisia YTM:iä. Halveksittavia otuksiahan ne ovat. Mutta sillä ei ole väliä, oletko omasta mielestäsi parempi ihminen kuin muut. Jos et ole koko ajan panemassa naisia, et ole YTM ja sillä siisti.

        Eli YTM = Huora. No en minä huora ole,se on totta.


      • Jollaksen taksikuski

        Nisäkkäissä johtaja voi olla vahvin, mutta ihmisissä ei välttämättä. Jos ei sulla ole ystäviä, kuka vartioi selustaa, kun sen johtajatyypin kaverit kaartavat sinne?

        Ja niin kuin sanottu, YTM koskee vain naistenkaatamista, ei yleistä johtamista.


      • Jaska'
        Jollaksen taksikuski kirjoitti:

        Nisäkkäissä johtaja voi olla vahvin, mutta ihmisissä ei välttämättä. Jos ei sulla ole ystäviä, kuka vartioi selustaa, kun sen johtajatyypin kaverit kaartavat sinne?

        Ja niin kuin sanottu, YTM koskee vain naistenkaatamista, ei yleistä johtamista.

        Hyvä,että tulee tässä nyt vähän tarkennettua näitä käsitteitä.
        Naiset on oppineet näkemään kaikki atm:t narukäsi nörtteinä.!

        Toisaalta ATM............pahaltahan se tuntuu tälläinen mantteli itselleen ottaa.
        Uskon,että moni nainen pelästyy mun silmiä,niissä on välillä niin paljon vihaa ja tuskaa että itseenikin pelottaa huonona päivänä. Musta ei oo tanssimaan eikä lässyttämään paskaa.. Oon siis ATM. Silti potkin einonlaisien persettä kun vastaan tulee. Passaa siinä itseään mulkun ylentää, kun on naama hevosen vitulla.


      • Jaska'
        Jaska' kirjoitti:

        Hyvä,että tulee tässä nyt vähän tarkennettua näitä käsitteitä.
        Naiset on oppineet näkemään kaikki atm:t narukäsi nörtteinä.!

        Toisaalta ATM............pahaltahan se tuntuu tälläinen mantteli itselleen ottaa.
        Uskon,että moni nainen pelästyy mun silmiä,niissä on välillä niin paljon vihaa ja tuskaa että itseenikin pelottaa huonona päivänä. Musta ei oo tanssimaan eikä lässyttämään paskaa.. Oon siis ATM. Silti potkin einonlaisien persettä kun vastaan tulee. Passaa siinä itseään mulkun ylentää, kun on naama hevosen vitulla.

        En vaiteskaa. En ikinä suostu atm:ksi... Se joka mua tulee tosielämässä tuolla nimikkeellä kutsumaan, niin mä lupaan, mä lupaan nylkeä sen ihmisen siihen paikkaan..


      • Yläasteen ope

        Tuumaamme, että olet tainnut vetää vähän liikaa bodarihormoneja, mikä kyllä näkyy myös jutuistasi. Teinipojilla on hyvin samanlainen uhoamisen tarve.


      • Ei piä paikkaansa.
        Jollaksen taksikuski kirjoitti:

        Nisäkkäissä johtaja voi olla vahvin, mutta ihmisissä ei välttämättä. Jos ei sulla ole ystäviä, kuka vartioi selustaa, kun sen johtajatyypin kaverit kaartavat sinne?

        Ja niin kuin sanottu, YTM koskee vain naistenkaatamista, ei yleistä johtamista.

        Katsoin juuri dokkaria lumiapinoista, sielläkin todellinen valta on naarailla. Urokset tappelevat keskenään päästäkseen alfauroksen asemaan, mutta naaraat saattavat sitten vain hylätä tämän uroksen ja ajaa ulos laumasta. Sama juttu tuli ilmi makakeista kertovasta sarjasta, ensin esiteltiin lauman " johtaja", mutta sitten myöhemmin sarjassa kävi ilmi, että todellisuudessa laumaa johti " kuningatar", joka naaraslauman kanssa päätti siitä kuka alfaurokseksi kelpuutetaan ja milloin pistetään vaihtoon. Eli se vahvin uroksista on johtaja vain toisille uroksille. Johonkin ihmispoikalaumoihin tuo voi myös päteä, mutta eipä muutoin.


      • sub-atm ?
        Yläasteen ope kirjoitti:

        Tuumaamme, että olet tainnut vetää vähän liikaa bodarihormoneja, mikä kyllä näkyy myös jutuistasi. Teinipojilla on hyvin samanlainen uhoamisen tarve.

        väkivaltainen uhoaja on täydellinen turn-off...


    • Ei muuten pidä

      paikkaansa. Nainen ei voi olla onnellinen jonkun nyhverön kanssa.

      • Joku nyhverö

        Ei sen onnellinen tarvitse olla kunhan vaan jakelee haaravälinsä herkkuja.


      • sexual healing

        Totta!


    • Naisen seksuaalisuus

      saa täyttymyksensä kun YTM:n kalu laukaiseen kuuman spermalastinsa hikisen ja kiihkeän yhdynnän jälkeen naisen sisuksiin.

    • Niinpä joo

      YTM pantava, ATM kateellinen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4148
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3087
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe