Epävarmuus

huokailija

En tiedä mitä ajatella ja miten tästä eteenpäin. Rakastan miesystävääni. Seurusteltu noin vuosi. Itselläni takana myös pitkä avioliitto ja lapsia. Lapset asuvat luonani joka toinen vko. Ei mikään helppo yhdistelmä nykyiselle miehelle tai siis ei hän minun mieheni ole ja ongelma onkin kai se haluaako hän koskaan ollakaan. Minusta tuntuu, että on ns.poikamiestyyppiä, joka tarvitsee omaa aikaa ja tilaa ja me emme koskaan tule mahtumaan hänen arkeensa sataprosenttisesti. Itse taas kaipaisin toista myös arkeemme jakamaan ihan jokapäiväistä elämää iloinen, suruineen, tylsinen päivineen. Isää lapset eivät tarvitse, heillä on loistava isä.

Seksikään ei oikein suju. Minä olisin sen aktiivisempi puoli. Oikeastaan en tätä kirjoittaessani oikeastaan tiedä miksi hän seurustelee kanssani. Paetakseen välillä yksinäisyyttään? En ole vielä kuullut, että hän rakastaisi minua, tykkää kyllä. Olen yrittänyt puhua asioista, kirjoittanutkin, mutta vastauksia en saa.

Kaikenkaikkiaan on siis epävarma olo ja mietityttää kannaattaako minun enää haaveilla yhteisestä tulevaisuudesta, yksin? Ehkä mies minua rakastaa, muttanäyttää sen tavoilla, joita en osaa lukea. En vain tunne hänen rakkauttaan. Viime kesänä en ollut epävarma itsestäni, nyt en muuta olekaan kuin epävarma. Mikä minussa on vialla? Miksi hän ei halua minua?

0

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

        Nimi esiin.....
        Oulu
        99
        6023
      2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        80
        4782
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        96
        3035
      4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        28
        2823
      5. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        26
        2095
      6. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        119
        1506
      7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

        ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
        Maailman menoa
        335
        1067
      8. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        85
        1028
      9. Jos oikeasti haluat vielä

        Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
        Ikävä
        125
        970
      10. Eihän se tietysti minulle kuulu

        Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
        Ikävä
        48
        774
      Aihe