Kyllä

on vähän hassua.

se on niin totta ettei nykyään edes naapuria, sukulaista tai muuta tuttavaa tunneta. Jokainen elää niinkuin elää ja jonain päivänä selviää ihmisestä jotain kauhistuttavia omituisuuksia jota sitten porukalla ihmetellään. Ei olis siitäkään uskonut. Ennen sentään välitettiin otettiin osaa muitten ihmisten elämään. Oli tukiverkostoa jolle kaikenlaiset murheet uskottiin.
Onko sinkut eristäytyneitä? Ei välttämättä mutteivät ehkä mainosta tekemisiään totuudenmukaisesti. Ei myöskään ole meneillään mitään maininnan arvoista. Sitten ei paljon muitakaan kiinnosta mitä sinkku elämällään tekee. Sen jälkeen jos muutoksia tapahtuu esim. muutto, työpaikan vaihto tai seurustelu niin johan alkaa taas puhelimet soida ja oven saranat aukenee. Niin kauan kiinnostaa kun kaikki tiedot saadaan tapahtumista irti. Miksei ihmiset kysele muuten vaan kuulumisia.

2

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luottamus ansaitaan

      Eihän kukaan mainosta tekemisiä ihmisille, jotka pyrkivät näkemään kaiken kielteisessä valossa ja paisuttelemaan "kauhistuttavia ominaisuuksia" itse asiassa vedet kielellä ja tyytyväisenä.

    • NO ehkä vähä

      No kyllä yksinäinen ja syrjäytynyt sinkku siinä vaiheessa ottaa mielellään jo itsekkin yhteyttä vanhoihin kavereihin jos on mitä kertoa. Itse en yhteyttä pidä tällä hetkellä koska ei ole mitään kerrottavaa kenellekään. Työ on löytynyt joten se nyt on sentään plussaa, mut enpä ala siitä innoissani selittelemään kavereille jotka ovat jo iätajat töissä käyneet. Vielä pitää pieni autolaina jostain hankkia et näyttäsin ulospäin normaalilta, ennenku voi naista todenteolla alkaa metsästää. Siinäkin niitä puheen aiheita ja sosiaalista kanssakäymistä saa kun ihmetellään muiden kans et mikä täs nyt on vikana :), eli autolainalla saan myös sosiaalisia kontakteja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      86
      5199
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      76
      4696
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      2997
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      86
      2933
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2464
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      60
      2034
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      24
      1860
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1429
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1318
    Aihe