Mulla on lapsesta asti ollu huono tapa pureskelen kynsiäni sen jälkeen kynnet ovat kipeät aina. Mutta olen ruvennut haaveilemaan rakennekynsistä. Mietin että pitääkö ennen rakennekynsien ottoa kasvattaa vähän omia kynsiä eikä pureskella niitä. Millaiet kynnet ovat hyvät ensi kertalaiselle..
ekat kynnet
hiiri_78
1105
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä järsittyihin kynsiinkin geelikynnet saa, mutta jos sormenpääsi ovat verellä ja tulehtuneet niin hoida ainakin se kuntoon ennen rakennekynsien ottamista.
Käy kynsiteknikolla näyttämässä käsiäsi, hän antaa sulle ohjeet ja voitte katsoa valmiiksi millaiset kynnet sitten haluat ja mitkä sulle sopisivat.
Kaikki ei voi saada megapitkiä kynsiä heti kerralla, pituutta voi kyllä ajan mittaan lisätä kunhan olet saanut kyntesi kuntoon ja oppinut elämään niiden kanssa.