olen unohtanut hakea palkkion kuinka toimin?

Olen tehnyt työn josta sovimme yrityksen kanssa 400 e palkan. En koskaan lähettänyt heille verokorttia ja tilinimeroani palkan saamiseksi. Tapaus on tapahtunut vuonna 2007. Onko mahdollista saada enää palkkaa takaisin takautuvasti?
153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Onko sinulla minkäänlaista sopimusta tai muuta mustaa valkoisella tekemästäsi? Jos, niin kylläpä kai voisit vieläkin saataviasi perätä. En kyllä aivan lainopillisesti tiedä miten se menee, mutta mielestäni saatava ei ole vanhentunut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tumpel0 kirjoitti:

Olen tehnyt työn josta sovimme yrityksen kanssa 400 e palkan. En koskaan lähettänyt heille verokorttia ja tilinimeroani palkan saamiseksi. Tapaus on tapahtunut vuonna 2007. Onko mahdollista saada enää palkkaa takaisin takautuvasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu