se näyttäis, haisis? Itse veikkaa vienoa sillinkäryä.
Pikku-Murrin "se"
13
99
Vastaukset
- Kukkomies
Veikkaan että tuoksu on kohdillaan, houkutteleva omenainen vanilja tai tarpeen mukaan vastapaistettu raparperipiirakka.
Mutta eiköhän siellä ole jotain lonkeroita jotka tarttuvat kiinni eivätkä päästä irti ennenkuin olento on pamputettu tajuttomaksi.
Mautonta ja siksi kivaa.- joo olin
kk pois täältä kun kone oli rikki, on se vieläkin mut äiti lähetti läppärin, joten mautonta piisaa varmasti tällä palstalla jatkossakin
- ?
Miksi kiusaat rakastuneita murria ja jazulia?
- hmm...
ovat liian "puheliaita" omasta elämästään (mulla ei katsos ole omaa elämää:), ei laritoa tai yb:tä kiinnostais kiusata. miehistä kiusaan genioo ja montea. tainno, ketä vaan kunhan kiusaan. hauskaahan se on.
- Kukkomies
hmm... kirjoitti:
ovat liian "puheliaita" omasta elämästään (mulla ei katsos ole omaa elämää:), ei laritoa tai yb:tä kiinnostais kiusata. miehistä kiusaan genioo ja montea. tainno, ketä vaan kunhan kiusaan. hauskaahan se on.
*kampittaa ja heittää hiekkalapiolla mutaa päälle*
HAHAHAHAHAHHAHhhaaaAHAHAHAHHHAAAaa!!!!!! - tyhmä 0987
Kukkomies kirjoitti:
*kampittaa ja heittää hiekkalapiolla mutaa päälle*
HAHAHAHAHAHHAHhhaaaAHAHAHAHHHAAAaa!!!!!!palstatosikko... haise pahalle
ps. sun juttuja en lue joten en viitsi sen enempää härnätäkään, olet liian tylsä, hanki elämä
hahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahahahahahhahahaaaaaa
(nauran itselleni, toi "hankin elämä" oli hyvä) - Kukkomies
tyhmä 0987 kirjoitti:
palstatosikko... haise pahalle
ps. sun juttuja en lue joten en viitsi sen enempää härnätäkään, olet liian tylsä, hanki elämä
hahahahahahahahahhahahahahahahahahahaahahahahahhahahaaaaaa
(nauran itselleni, toi "hankin elämä" oli hyvä)Mun pikkusisko tulee vetään turpiin sun iskää! *sihisee putoilevien maitohampaiden seasta*
- compus sui
Miehiä on aina kiinnostanut "sen" haju/ tuoksu
Nyt on jo lödetty vain miehillä oleva erillinen hajuaistielin, joita en nyt heti löytäny googlestakaan. Sillä on ainakin ilmeinen tarkoius havaita naisen feromoneja, emättimen erittämä _kopuliini_on ainakin yksi feromoni, joka saa miehen kiihoittumaan seksuaalisesti, mutta on lukuisia eri feromoneja, joka ilmoittava miehelle naisen tilanteen ovulaation ja menstruaatiot.
Tuoksua ei välttämättä mies tunne, mutta silti feromoni vaikuttaa miehen haluihin. Nuoremmilla naisilla tuoksu on voimakkaampi ja se varsinkin ovulaation aikana antaa merkin sopivasa hedelmöittymis ajasta.
Suunnielmalliseen hedelmöittämiseen käytetäänkin kuumemittaria.
Ovulaation aikana naisesta tulee miestä kiihoittava tuoksu.
Tuoksut katoavavat, kun naiselle tulee menopaus, eikä enää sikiä.
Nainen ei niitä feromoneja aisti. Miehen luonnollisen testosteronin kylläkin ja puolestaan kiihoittuu sillä.
Tutkimuksissa on todettu, että noin 10% naisista pystyy harjoittelemalla tunnistamaan testosteronin hajun, joka muistuttaa hien ja virtsan hajua, mutta vaikuttaa kiihoitavasti naiseen, joka ei useinkaa edes tunne mitään erityistä.
Tällainen löytö on uusi ja varmastikin parfyymtehtailijat kehittelevät parfyymejä ja takuuvarmoja dödöjä, joilla kaataa vaikka Jazulin:)
Oikea kemiat kohtaavat pahaa aavistamatonta rikasta miestä
http://fi.wikipedia.org/wiki/Feromoni
http://fi.wikipedia.org/wiki/Hajuaisti - Pikku-Murri
no on teillä taas jutunaiheet vähissä,
mut niinhän se nykäsen mattikin tiesi sanoa et pilluhan se on aina mielessä mut hypätään ny ensin..
murprkl- Johannes Kostaja
Ei tähän tilanteeseen ehkä auta kuin se että keräät jääkaapista ja luonnosta havaintoesineitä/eliöitä jotka parhaiten kuvaavat tuoksua, otat niistä kuvan yhdessä nimilapun ja päivän sanomalehden kanssa ja lähetät palstalle.
- Pikku-Murri
Johannes Kostaja kirjoitti:
Ei tähän tilanteeseen ehkä auta kuin se että keräät jääkaapista ja luonnosta havaintoesineitä/eliöitä jotka parhaiten kuvaavat tuoksua, otat niistä kuvan yhdessä nimilapun ja päivän sanomalehden kanssa ja lähetät palstalle.
blaa, emmää jaksa
eikä meille edes tuu sanomalehtiä,
murkele - pippelijengi
Pikku-Murri kirjoitti:
blaa, emmää jaksa
eikä meille edes tuu sanomalehtiä,
murkelebaisillaelessä on vastaavasti kulli mielessä aina
ei ne nuuten paneskeilsi - Päidunenvi Ruu
pippelijengi kirjoitti:
baisillaelessä on vastaavasti kulli mielessä aina
ei ne nuuten paneskeilsimurrikka laittoi döödä ja tuoksuuu rakkauudelta
http://www.youtube.com/watch?v=Qoa-gg2vgzA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913