Olemme tunteneet poikaystäväni kanssa muutaman kuukauden ja viikko sitten olimme sängyssä ilman ehkäisyä. Nyt päässäni pyörii kysymys, olenko raskaana? Olen huomannut käyväni enemmän vessassa mitä normaalisti ja mahani on kipeä. Etenkin lantion alueelta. Toivoisin vastausta mahdollisimman nopeasti !
Olenko raskaana?
joku-94
7156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toki voit olla raskaana jos et ole käyttänyt ehkäisyä. Odottelehan nyt kuukautisia ja jos niitä ei tule tai ovat poikkeukselliset niin testin tekoon.
Oletteko käyneet sp-tautitesteissä?
emme ole käyneet testeissä
Eihän sitä täällä voi kukaan tietää.
On hyvin mahdollista, että olet raskaana.
Raskaustesti kannattaa tehdä sillä saat varmuuden.
milloin raskaustesti kannattaa tehdä?
Silloin kun kuukautisten pitäisi alkaa. Joskus tulos voi näkyä jo joitain päiviä ennen kuin kuukautisten pitäisi tulla, joskus taas (positiivinen) tulos näkyy vasta viikon-kahdenkin lasketun kuukatisten alkamispvän jälkeen.
Kannattaa käydä sukupuolitautitesteissäkin.
Et voi tehdä testiä vielä pariin viikkoon, liian aikaisin tehty testi ei anna oikeata vastausta.
Tiedän aina kaikesta kaiken ja olen selvännäkijä. Kerron sinulle nyt, että olet raskaana. Onneksi olkoon! Lapsi on poika ja hänestä tulee isona toimitusjohtaja erääseen keskisuureen, tunnettuunkin firmaan.