Onko kokemuksia siitä,miten helposti saa viisumin Aasian tytölle Suomeen kutsukirjeen perusteella.Olen tuossa deittaillut muutaman kuukauden ja halukkaita suomeen tulijoita olisi monesta Aasian maasta,eniten kuitenkin Filippiineiltä.Onko tällä palstalla sellaisia,joiden aasialaiselle ystävälle on koko myönnetty viisumi,tai kielletty?
Onko viisumikokemuksia
Aasialainen mielessä
583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asia on käyty läpi Filippiinit-palstalla miljoonasti. Katso myös Kaukorakkautta blogi.
Jos ette ole tavanneet livenä, viisumia ei tule, ainakaan filippiiniläiselle. Asia selviää www.finland.ph ja sieltä palvelut tms.
Tervehdys
Ainakin pari reissua olisi hyvä tehdä ko. maahan, ennen kuin on toiveita turistiviisumiin, eikä välttämättä silloinkaan onnistu. Kukkahattutädit pelkäävät suunattomasti, jos kauniit ja hyväsydämmiset filippiinat valtaavat maamme. Tämän jälkeen ei ole enään paluuta entiseen, eli Suomimiehen mollaamiseen.
höpö höpö. sä imisit mun kyrpääni, kun kerran vilkaisisin sinuun, olet sä vaan niin epätoivoinen lehmä. Tuunko paneen sua nyt, sähän tykkäsit b-rapusta, ja ei mitään rasvoja lortto.
Kiitos vastauksista,mutta mikä on tuo Filippiinit palsta?En löytänyt
Googlella.
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4545 Filippiinit-palsta