Ei vaivaudu edes vastaamaan, kun sinne lähettää s-postia. Oli nimittäin salasana kateissa, eikä uutta suostu heidän ohjelmansa lähettämään, vaikka noin lupailisi. No, sitten kun laitetaan ilmoituksessa olleelle yhteyshenkilölle viesti, niin ei vastata. Siis kyseessä oli työpaikkailmoitus heiltä, johon yritettiin laittaa ensin hakemusta nettisivujensa kautta.
No, se siitä. Eiköhän tuokin paikka ollut opiskelijoille tarkoitettu.
Adecco
3
131
Vastaukset
- Täyttä huijausta
Itse pysyn erossa näistä vuokrafirmoista kokonaan. Tärkeimmät syyt miksi näistä kannattaa pysyä erossa on se että niissä valehdellaan jatkuvasti työnhakijoille ja ollaan muutenkin niin ylimielisiä käytökseltään. Adeccolta olisin joskus saanut jotakin paskatyötä huonolla palkalla, mutta on parempi pysyä erossa semmoisista kokonaan ellei työstä makseta oikeata palkkaa.
- hghkhkhjlk
No, minä olen joka tapauksessa liian vanha, nämä tällä seudulla palkkaavat opiskelijoita, niin kuin yleensä kaikki muutkin pätkätyöt menevät opiskelijoille oli sitten suorapalkkauskin kyseessä. Ei ole mahdollista saada siivousalan työtä, ei toimistotyötä, ei oman alan pätkätöitä - sillä opiskelijoita palkataan!
No, valehtelusta. Kerran sattui, että yksi jonkun tuollaisen vuokrafirman nuori neiti soitteli ja väitti soitelleensa useammankin kerran, oikein äkäisesti vielä esitti - no, neiti vain unohti että kännykkäaikana kaikki puhelut kyllä näkyvät listalla, vaikka soitto olisi kestänyt sekunnin, ja siis valehteli, koska todistettavasti mitään heidän numeroitaan ei listalla ollut tuota ennen tuota valehtelusoittoa.
Ai niin kerran, kauan sitten, tuo Eila Kaisla jossain maaseudun puolella tarjosi työtä, jonne ei olisi päässyt kuin fillarilla - matkaa taisi olla sellaiset yli 30 km - no, mitäs.... Ai niin, mun vika, ei ajokorttia, mutta tämä asia oli mainittu hakemuksessani.
Sellaista.
- 43f43f43
Adeccolla Tikkurilan toimistossa tyyppi sanoi mulle että et sinä ikinä pääse minnekään töihin. Vastasin tyypille että kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931