Laihdutuspalsoja ja muita vastaavia selattuani pisti silmään se että miksei tällä palstalla ole minkäänlaista asiantuntemusta VHH:oon? Kaikenalaisia linkkejä löytyy sinne tänne mutta ne nyt löytyvät ilman palstaakin ja kun ne ovat yleensä jonkun yksityisen tahon ylläpitämiä ja lisäksi niissä monissa on ilmeinen tarkoitus myydä jotain laihduttavaa luontaistuotetta.Tälle palstalle kai tullaan siksi että saisi jotain varteenotettavaa ohjetta ja neuvoa mutta täällä ne jutut jotka vaikuttavat VHH:laisten kirjoittamilta ovat pääasiassa jotain oikeusjuttu- tai herjauspainotteisia. Yksilöllisyys puuttuu, on vain marssimista jonkun "gurun" per'ässä.
Ei tällainen VHH menesty jos siitä ei ole mitään muuta näyttöä kuin lisävitamiinien myyntisivustoja. Missä ovat palstan asiantuntijat ja etenkin ne rekatut jotka uskaltaisivat esiintyä omalla nimellään.
Todella epäilyttavää tällaisenaan.
Ei tällainen VHH menesty jos siitä ei ole mitään muuta näyttöä kuin lisävitamiinien myyntisivustoja. Missä ovat palstan asiantuntijat ja etenkin ne rekatut jotka uskaltaisivat esiintyä omalla nimellään.
Todella epäilyttavää tällaisenaan.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ei ota vastuuta, nämä ns tietäjät. Moni on sairastunut heidän tiedoillaan, siksi ei tohdi rekkauttaa nimmaria.
Jos VHH olisi jotain suurta ja ihmeellistä, jokainen olisi VHH:lla, mutta aniharvoille se sopii....Rasva lihottaa niin useita ihmisiä.
Minäkin olen huomannut että palstalta puuttuvat rekatutu nimimerkit. Tulin siihen lopputulokseen että VHH:laisia asiantuntijoita ei ole koska kukaan ei VHH:ta pysty pitkään harrastamaan. Silloin ei tule kokemuksia sen vertaa että voisi edes jotain sanoa asiasta.
Kyllä, eikä sitä edes suositella pitempiaikaisiin tapoihin.
Vähän tutkimuksia on pitempiaikaisista tuloksista, eikä ole ollut todellakaan suositeltavaa!
Kerropa että ostat sata kilo maissiasäilykkeitä niin johan löytyy VHH-guruja jotka myyvät VHH-maissia. ja se on pakattukin kivasti, niitä Euroshopper-säilykkeitä saat vitosella kipale, kaupassa ne maksavat 65 senttiä.Että ei se tuotteen muuttaminen VHH-tuotteeksi ole kovin vaikeaa, hintalappua vaan vähän muutetaan.
Lopputuloshan riippuu kuitenkin saamiesi kalorien ja kulutuksen erotuksesta. Muttta maissilla jaksaa liikkua toisin kuin rasvalla.
Palstalla ei ole kuin muutama VHH:lainen joista ainakin toinen yrittää puolustautua oikeudessa herjaamissyytteitä vastaan. Tosin jo nyt tiedetään että rangaistus on tulossa mutta tämä persaukinen kokoomuslainen saa sossun avustusta oikeudenkäyntikuluihinsa niin mikäs siinä vetkutella väistämätöntä tuomiota. Ja mitäpä sakoista ja korvauksista kun on täysin persaukinen niin eihän siltä mitään saa kuitenkaan.
Ei poppakonsteille tarvita asiantuntemusta vaan pelkkää mielikuvitusta.
Uskomuskuureissa voi kuka tahansa olla asiantuntija. Ja niinhän VHH:ssa niitä piisaakiin. He vain eivät erotu valehtelijoista ja muista huijareista.
Tarkoitit varmaan että palstalla ei ole asiantuntija-VHH:laisia. Minusta täällä on aika tyhjentäväksi osoitettu että VHH on pelkkä dieetti muiden joukossa ja enemmänkin sellainen kaupallinen juonne jossa myyvintä on sen "käänteisyys": tyypillinen tapa myydä kelvotonta tuotetta.
Asiantuntemusta palstallla kyllä löytyy ja sillähän on VHH osoitettu tyhjäksi (myös ravinteiden osalta) lupaukseksi.
ketju on kuin lukisi mielipuolen päiväkirjaa. mikähän aiheuttaa kovan VHH vastustuksen.
pakottaako joku teidät elämään VHH.n mukaan, eikö olisi helpompi unohtaa koko sivusto ja VHH kun se tuottaa teille noin suurta tuskaa.
missä muuten olette nähneet myytävänä jotain tuotetta VHH nimikkeen alla.
Viivaidiootti päätti tuoda oman VHH-asiantuntevuutensa näkyviin?
Niissää Veijon linkeissä myydään aika lailla lisäravinteita, jotka epäilemättä ovat tarpeen VHH:laiselle.
S24 on onneksi moisen kauppaamisen tyrehdyttänyt ja muutenkin ylläpito tuntuu ryhdistäytyneen.
Kyllähän sinunkin pitäisi tietää, että vitamiineja ei kannata ostaa Ruotsista eikä Suomestakaan vaan iHerbistä.
Tämä palsta on täysin kirjoittajien ja moderattorien mukainen. Lopputuloshan on nähtävissä. Alkuperäiset kirjoitukset häviävät sangen usein jonnekin näkymättömiin. Tämä vaikuttaa lopputulokseen ja tekee palstasta kaikista muista foorumeista täysin erottuvan.
se sunkvist oli viimeinen asiantuntija palstalla... vaan ei esiinny enää täällä, on kommentit loppunet kun jopa VHH:laiset ovat tyrmänneet hänet.
eräskin " a siantuntija " Vantaalata on ollut 7 v VHH:lla ja naama on edelleen yhtä pyöreä kuin isontalon piimäleili
"Ei tällainen VHH menesty jos siitä ei ole mitään muuta näyttöä kuin lisävitamiinien myyntisivustoja. Missä ovat palstan asiantuntijat ja etenkin ne rekatut jotka uskaltaisivat esiintyä omalla nimellään".
miksi rouva kemistä on huolissaan VHH.n menestyksestä onko se jotenkin pois sinulta jos se menestyy taikka sitten ei. myytkö sinä vitamiineja ja uhkaako joku bisnestäsi.
kaipaatko kenties tietoja VHH.sta vai onko kirjoituksesi tavanomainen trollaus.
oikeastaan kaikki sisältyy noihin kolmeen kirjaimeen:VHH. se on siinä.
Luulisi että edes yksi VHH-asiantuntija olisi löytänyt palstalle, mutta ei...
No mitä? Vastaan.
Kyllä se on niin, ettei S24 sivustolla ole minkään alan asiantuntioita, kuin pieni osa.
Hiilaritietoiset.net on sivusto, josta näitä asioita kannattaa katsella. Niille jotka sanovat , että hiilareiden tarkkailu ruokavaliossa on puppua.........ainakin omalta kohdaltani voin todeta toisin.
Olen tarkkaillut hiilareiden määrää jo usean vuoden ajan ja todennut siitä olevan ainakin MINULLE todella suuri hyöty.
Asiantuntijoita ei VHH-sakissa ole paitsi valehtelun asiantuntijoita. Paitsi että heidän valheensa eivät uppoa kuin muihin VHH:laisiin.
Kannattaa jalostaa omaa makua ja käydä samalla v ilkaisemassa iltalehden laihutus ja painonvartia-sivustoa , jossa kaksikko mattila-puustinen meuhkaa kinu suuspielistä roiskuen vhh-lchf ihmedietin perään ,toisella suupielellä ( sillä kuivemmalla ) haukkuvat thl:n ja Pekka Puskan lattian rakoon.
Eipä juuri tivoli siitä parane !
Tasarahalla on hyvät jutut ja niin tosia että oikein häikäisee.
VHH-asiantuntija voi olla ketä tahansa jos vaan osaa sepitellä satuja