Työpaikkani nuoret bimbot

Työpaikkani nuorten bimbojen tyhjänpäiväistä, lakkaamatonta pulinaa taas kuluneella viikolla kuunneltuani mieleeni palautui jälleen kerran selkeästi miksi olen edelleenkin sinkku. Suurimmalla osasta naisista kun ei kerta kaikkiaan ole mitään kiinnostavaa tai hauskaa sanottavaa, heidän keskustelunsa koostuvat lähinnä vain täysin turhanpäiväisestä, tyhjäpäisestä pölinästä ja aivottomasta hihittelystä. He itse selvästikin kuvittelevat suuressa itserakkaudessaan olevansa kovastikin nokkelia, hauskoja ja suorastaan loistavia seuraihmisiä, kun minun mielestäni he ovat lähinnä vain äärimmäisen ärsyttäviä kaikessa naiivissa typeryydessään, tyhjät tynnyrit tosiaankin kolisevat eniten.
12159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kai niillä on kuitenkin tiukat kropat? Sehän on kai tärkeintä? Voihan niiden suut tukkia vaikka Jeesus-teipillä.

Äänestä

Naisten huumori ja miesten huumori eroavat toisistaan, näinhän se on.

Naisten huumori naurattaa vain naisia. Miesten huumori naurattaa useimmiten sekä miehiä että naisia.

Äänestä
  • Paitsi, jos on poikatyttö tyylinen nainen ollut aina niin kyllä siinä miehiäkin osataan naurattaa. Jotkut naiset kun tulevat paremmin miesten kans toimeen kuin naisten. Kaikkia naisia ei kiinnosta kanamaisuudet ja "normaalit" naisten harrastukset.

    Äänestä

Tässä näkee taas miesten ristiriitaiset asenteet. Naista pidetään bimbona, jos puhuu tyhjänpäiväisiä. Ok. Mutta voin kokemuksesta sanoa, etteivät miehet kauheasti innostu myöskään älykkäästä naisesta. Jos nainen on pitkälle koulutettu ja fiksu ja kielitaitoinen ja seuraa tiiviisti maailman asioita ja pysty myös järkevästi keskustelemaan niistä, niin monille miehille se on vastenmielistä ja kiusallista. Pian hakeudutaankin jo niiden pinnallisten bimbojen seuraan. Tekee nainen niin tai näin, hän tekee aina väärin.

Mitä tulee pinnallisuuteen ja tyhjänpäiväisyyteen, niin onhan lukuisia miehiäkin, joiden elämän täyttää vain porno, penkkiurheilu, olut ja makkara.

Äänestä
  • "Jos nainen on pitkälle koulutettu ja fiksu ja kielitaitoinen ja seuraa tiiviisti maailman asioita ja pysty myös järkevästi keskustelemaan niistä, niin monille miehille se on vastenmielistä ja kiusallista."

    Pikemminkin voisi sanoa, että nainen, joka ei ole kuvaamasi kaltainen, ei ole kovin kiinnostava.

    Äänestä

Sori mut entä joidenkin miesten?

"Onhan 19 tuumaiset vanteet, onhan?"

"Jos sä tienaat yli 50keur sä et aja alle 40keur autolla!"

"Jos laitat huivin silmille, miten erotat ettei Accord ole premiumia - et mitenkään!"

kyllähän näitä löytyy molemmista näitä tyhjäpäitä...

Se tosin on totta että harvemmin naiset uskaltaa osallistua väittelyihin vaikka heillä kyllä olisi sanottavaa. Ilmeisesti kyse kasvatuksesta, pitää olla kiltti ja hiljaa nurkassa.

Äänestä
  • Toisaalta jos nainen osallistuu väittelyyn ja osaa vielä hyvin perustella mielipiteensä, ei sekään ole hyvä. Saa heti ärsyttävän besswisserin maineen, kun käyttäytyy tavalla jota ei odoteta naisilta. Tämä on karu totuus.

    Äänestä

  • Hoh hoijaa kirjoitti:

    Toisaalta jos nainen osallistuu väittelyyn ja osaa vielä hyvin perustella mielipiteensä, ei sekään ole hyvä. Saa heti ärsyttävän besswisserin maineen, kun käyttäytyy tavalla jota ei odoteta naisilta. Tämä on karu totuus.

    karu totuus taitaa olla se että liikut tasoasi surkeammisa porukoissa

    Äänestä

  • mielestäni myös: kirjoitti:

    karu totuus taitaa olla se että liikut tasoasi surkeammisa porukoissa

    Ei miehet kyllä tykkää kovin älykkäistä naisista. Muistan opiskeluajoilta yhden tytön, joka oli tosi fiksu ja sanavalmis ja oppi kaiken helposti ja nopeasti. Ja useimmat kundit suorastaan inhosi sitä tyttöä, vaikka ulkonäön puolesta se oli ihan hyvännäköinen. Oli vaan liian smart.

    Äänestä

  • Väittelyt vasta lapsellisia onkin. Minä haluaisin kumppanin joka osaa pohtia ja keskustella, eikä yritä aina saada sanoa sitä viimeistä sanaa.

    Äänestä

  • Nainen.. kirjoitti:

    Väittelyt vasta lapsellisia onkin. Minä haluaisin kumppanin joka osaa pohtia ja keskustella, eikä yritä aina saada sanoa sitä viimeistä sanaa.

    eiks ne ole sama asia? ei väittelyn tartte olla sitä että kuka voittaa

    Äänestä

Ei aina jaksa keskustella niin syvällisesti tai "tärkeistä" asioista. Joskus on ihan kiva puhua pitkä tovi jonkun kanssa vain kauneudenhoidosta tai tv-sarjoista. Mutta ei se heti tarkoita, että olisi tyhjäpää bimbo.

Mä ainakin puhun eri ihmisten kanssa eri asioista. Yhden kaverin kanssa jutellaan tosi paljon meikeistä, kampauksista, muodista, jaetaan kokemuksia kampaamoista ja kerrotaan erilaisia kauneusvinkkejä toisillemme. Jos joku näkee mua vain hänen seurassaan niin varmasti pitää mua ihan bimbona. Mutta ei kaikki aina ole niin mustavalkoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MieSeVaan. kirjoitti:

Työpaikkani nuorten bimbojen tyhjänpäiväistä, lakkaamatonta pulinaa taas kuluneella viikolla kuunneltuani mieleeni palautui jälleen kerran selkeästi miksi olen edelleenkin sinkku. Suurimmalla osasta naisista kun ei kerta kaikkiaan ole mitään kiinnostavaa tai hauskaa sanottavaa, heidän keskustelunsa koostuvat lähinnä vain täysin turhanpäiväisestä, tyhjäpäisestä pölinästä ja aivottomasta hihittelystä. He itse selvästikin kuvittelevat suuressa itserakkaudessaan olevansa kovastikin nokkelia, hauskoja ja suorastaan loistavia seuraihmisiä, kun minun mielestäni he ovat lähinnä vain äärimmäisen ärsyttäviä kaikessa naiivissa typeryydessään, tyhjät tynnyrit tosiaankin kolisevat eniten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu