Nykyään olen nähnyt paljon luonnollisen näköisiä värejä naisilla. Sellaisia maantien sävyjä, onko kyseessä siis jokin hiusväri vai voiko esim. maantienväristä hiusta kirkastaa jollakin shampoolla tai kevyt värillä, ettei se näyttäisi likaiselta, mutta olisi kuitenkin luonnollinen.
Oma hiusvärini on tummanvaalea tuhka ja iho on todella vaalean sävyinen. Mitä ratkaisuja olette tehneet hiusvärin suhteen. Kun tumma väri ei sovi ja vaaleassa hiuksessa tyvikasvu näkyy liiankin selkeästi.
Maantienvärinen?
3
374
Vastaukset
- YksiMaantienVärinen
Moi. Mulla on luonnollisen värinen pää. Hiusta on noin 10 senttiä ja kasvatan tätä pidemmäksi. Värjäsin aiemmin ruskeaksi. Muistin että se oma väri olisi aika hirveä... Juurikasvu näytti justiinsa likaisen harmaalta purkkivärin rinnalla, mutta nykyisin mulla on mielestäni tosi kiva tuhkainen sävy. Ihoni näyttää huomattavasti paremmalta. Sen huomaa varsinkin musta otetuista valokuvista. Mieskin on kehunut. En ole siis tehnyt värille mitään. Annoin vain tukan kasvaa.
Sullakin varmaan oma väri näyttää juurikasvuna pahemmalta kuin mitä se näyttäisi jos koko pääsi olisi sitä. Maantie ei ole ruma väri ainakaan mun mielestä. Kirkastamisesta ja muusta en oikeastaan tiedä, mutta luulisin kampaajan osaavan tehdä jotain lowlights -raitoja, jotka sulautuu muuhun tukkaan mukavasti ja onhan niitä sävyttäviä shampoitakin. Aurinkokin vaalentaa kun nyt on kesä. - epätietoinen7586yigu
Kun puhutaan maantienvärisistä hiuksista, tarkoitetaanko soratietä vai asfalttitietä :P
- .........
Joillakin on harmaampi, eli asfalttitien värinen ja joillakin ruskeanharmaa, eli soratien värinen. On olemassa myös mustaa asfalttia, mutta sitä maantienväristä tuskin kovin monella suomalaisella luonnostaan on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1026448
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h834933Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1053191Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p303032Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262235Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191616Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961211Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391192Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311106- 48884