Työn kautta tutustuin erääseen mieheen. Vapaana hetkenä satuttiin vaihtamaan muutama sana, ja yhteistä juteltavaa löytyi sen verran että päätettiin jatkaa kahvin yli. Tuli viikonloppu, eilinen työpäivä ja sen jälkeen ensimmäiset varsinaiset treffit. Aika erikoiset treffit kaiken lisäksi.
Mies kohteli minua alusta loppuun kenties parhaimmalla tavalla mitä olen koskaan kokenut. Esitti aika vakuuttavasti asioita mitä meillä olisi hänen mielestä yhteistä, ja sanoi että olen nainen suoraan hänen unelmista. Treffien loppua kohti ja (osittain yhteisellä) kotimatkalla metrossa olisin ihan yhtä hyvin voinut luulla että mies piti minua jumalaolentona. Muun muuassa pyysi minua istumaan ja seisoi itse.
Nukuttuani yön yli vaikuttaa edelleen siltä että treffit oli hyvä idea, mutta jatkoista en todellakaan uskalla ajatella. Kohtelu oli sen verran... sanoisinko epätavallinen. Sitten on tietysti se että mies on asentaja, minä arkkitehti. Yrittäisiköhän jotain... tai ei?
Kävin eilen treffeillä
11
617
Vastaukset
- olettamus tämäkin
ehkäpä hän oli kohtelias kun olet arkkitehti..
- 5+10
Käännös: Mies oli liian innostunut ja kohtelias, joten nainen menetti kiinnostuksensa.
- utale11111
no miten ihmeessä te olette samassa työpaikassa jos olet arkkitehti ja hän vaan asentaja?
- Mitä väliä?
"Sitten on tietysti se että mies on asentaja, minä arkkitehti."
Miten naiset ovat aina niin tittelinkipeitä. Jos roolit olisivat toisin päin, mies tuskin keskittyisi ammatteihin, jos muuten synkkaisi hyvin. Naisille tuntuu olevan mahdotonta nähdä koulutuksen ja ammatin ohi, varsinkin akateemisesti koulutetuille naisille.
Itse olen kyllä tapaillut useampaa tosi mukavaa duunarinaista, vaikka DI olenkin. Hui kamala! - KAUHEEE ONGELMA!
On sulla tuossa paljon mietittävää!
Ehkä se on henkisesti sairas!
Joku romantiikannälkäinen kauhea lässy mies!
ja vielä asentaja! - olen kelvoton mies
Täydellinen mies siis mut asentaja. Kannattaa heivata semmonen
helvettiin ja ottaa vaikka joku juoppo joka haukkuu sua huoraksi joka viikonloppu. - :P
Eli hyvin synkkasi ja mies oli ihana ja kohteli vieläpä hyvin. Mikä on ongelma?
Kun ei löytynyt mitään valitettavaa miehestä tai hänen käytöksestään, niin pitää valittaa sitten siitä, että käyttäytyi liian hyvin? Toisille ei mikään riitä!
Itse olen nainen enkä anna minkään ulkoisten asioiden vaikuttaa parinvalintaan saati muihinkaan ihmissuhteisiini. Varallisuudella, asemalla, omaisuudella, ammatilla ei ole MITÄÄN merkitystä jos vain hyvin synkkaa ja hyvältä tuntuu. Siis minulle.
Voipi olla, että ylpeytesi takia kuljet onnesi ohi. Ehkä parempi niin, kyllä tuollainen helmi ansaitsee sellaisen naisen, joka osaa arvostaa häntä omana itsenään.
Luultavasti tulet vielä oppimaan, että maailma on paskaa täynnä ja joku rikas/korkeastikoulutettu mies voikin olla narsisti, joka kohtelee sua helvetin paskasti. Muista silloin asentajamiestä, jolla on sydän paikallaan. - ..........
Mitäs arvon arkkitehdille kuuluu? Vieläkö neiti arkkitehti deittailee alhaista asentajaa?
- 16+19
ihan samaa mieltä, jotenkin huvittaa tuollain paskan tärkeä oman asemansa korostaminen toisiin nähden.
- kohtelias mies
mie oli aivan liian hyvä sulle. ota joku vähemmän kohtelias joka alkaa arvostelemaan sua heti.
- Tooooosi mies
Ota joku euroopanomistaja, josta et voi olla varma että pitääkö se sua oikein minään. Siinä jännityksessä on kiva olla, ja ihailla miehen itsearvostusta. /Sarkasmi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h472973Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062751- 342745
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv392476Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.511945Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151579- 321483
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061287- 1791228
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731070