Tämä ei ehkä sinänsä kuulu tänne mutta haluaisin tietää onko teillä hoppareilla koiraa?
Itselläni on 3v. sakemanni. Haluaisin joskus hankkia pitbullin, sellaisen kuin DMX:n videoissa on. Kirjoittakaa jos tekin pidätte koirista. Mitä mieltä muuten oletteko, kannattaako pitbull hankkia?
Koira
5
351
Vastaukset
- klowni
Koira on ja ne on ihan jees...uskon et mulla tulee aina olemaan joku koira.
Pitbullit on iha kivoi....meil on ollu ilmeisesti sen tapanen...se oli amstaffi...eli amerikanstafforshirenterrieri (kirjotinkohan oikein...? noh aika harvinainen rotu) ja se oli tosi mahtava koira!=) - Tästä
Hommaa kaupunkipossu.On valmiiksi hipihopon näköinen.
- pulivari XD
jos oot "liikunnallinen" niin kannattaa hankkia pittbul, sillä ne tarvii paljon aktiviteetteja ja liikuntaa, ja jos ne ei saa sitä tarpeeks, niistä tulee... noh, masentuneita.
mulla ei ole vielä koiraa, mut aion hankkii kääpiöpittbullin - räppikoira
Joo löytyy hiphop koira. Amerikan bulldog ja dogo argentino sekoitus. Aion joskus hankkia sille kaveriksi amstaffin, pitin, staffin, rottweilerin tai american bullyn.
Hyvä harrastus koiran kanssa on vaikka vaellus metsässä. Koirani nauttii kallioilla ja kukkuloiden päällä kiipeilystä.
Kuvia niistä niinsanotuista hiphop koirista:
http://ruggedhiphop.blogspot.fi/2014/03/rapparit-ja-koirat-rappers-and-dogs.html - isohoppari
Tuleekin mieleen ne ajat kun kaikilla räppäreillä oli pitbulleja. Nostalgiaa.
Ne oli hyviä aikoja ne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782