Viisaudenhampaiden poisto leikkauksella ja poskiarvet?

Posket auki..

Kävin tänään hammaslääkärissä ja suunniteltiin viisauden hampaiden poistamista leikkauksella. Molempiin poskiin tehdään n. 4 cm viilto jonka kautta leikkaus suoritetaan. On kuulemma hankala juttu eikä voi tehdä tähystyksenä suun kautta.

Epäröin leikkaushaavan jättämää arpea ja hammaslääkäri vain totesi, että "kasvata pulisongit tai parta." Ei hirveästi naurattanut, koska olen nainen.

Mitenkäs teillä on nuo leikkaushaavat parantuneet ja jäikö paha arpi? Entä oliko itse leikkaus minkälainen kokemus ja kauanko piti odottaa että pystyi puhumaan ja syömään?

5

316

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2342442

      Häh...en ole koskaan kuulut, että leikattaisi ulkopuolelta. Ei todellakaan, miksi muka?

    • the_road

      Ei tuollaista olekaan tai sitten olet ymmärtänyt jotain väärin. Mikä vitsiniekka se hammaslääkäri oli olevinaan!

    • fgh67vbn

      Olet tosiaan ymmärtänyt jotain väärin. Ne viillot tosiaan tehdään mutta ei suun ulkopuolelle!
      Eikä suussa tehdä mitään tähystämällä kun suuhunhan näkee!

    • 122344

      Taitaa ap pilailla meidän kustannuksella tai sitten hänellä on todella idiootti hammaslääkäri jolla huono huumorintaju.

      • the_road

        " Taitaa ap pilailla meidän kustannuksella tai sitten hänellä on todella idiootti hammaslääkäri jolla huono huumorintaju. "

        Epäilen vahvasti, että tästä on kyse. Missä se ap muuten luuraa, kun ei vastaile enää? ;) Ja jos taas hammaslääkäri on tuollaisia juttuja laukonut niin todellakin idiootti on ollut. Jotain huumoria muka yrittänyt laukoa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2209
    2. 121
      1495
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      337
      1309
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      67
      1224
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1201
    6. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1200
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      142
      1192
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1129
    9. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      161
      1086
    10. Onko hän samannäköinen kuin silloin?!

      Kun tutustuitte!
      Ikävä
      70
      1024
    Aihe