Kävin tänään hammaslääkärissä ja suunniteltiin viisauden hampaiden poistamista leikkauksella. Molempiin poskiin tehdään n. 4 cm viilto jonka kautta leikkaus suoritetaan. On kuulemma hankala juttu eikä voi tehdä tähystyksenä suun kautta.
Epäröin leikkaushaavan jättämää arpea ja hammaslääkäri vain totesi, että "kasvata pulisongit tai parta." Ei hirveästi naurattanut, koska olen nainen.
Mitenkäs teillä on nuo leikkaushaavat parantuneet ja jäikö paha arpi? Entä oliko itse leikkaus minkälainen kokemus ja kauanko piti odottaa että pystyi puhumaan ja syömään?
Viisaudenhampaiden poisto leikkauksella ja poskiarvet?
5
316
Vastaukset
- 2342442
Häh...en ole koskaan kuulut, että leikattaisi ulkopuolelta. Ei todellakaan, miksi muka?
- the_road
Ei tuollaista olekaan tai sitten olet ymmärtänyt jotain väärin. Mikä vitsiniekka se hammaslääkäri oli olevinaan!
- fgh67vbn
Olet tosiaan ymmärtänyt jotain väärin. Ne viillot tosiaan tehdään mutta ei suun ulkopuolelle!
Eikä suussa tehdä mitään tähystämällä kun suuhunhan näkee! - 122344
Taitaa ap pilailla meidän kustannuksella tai sitten hänellä on todella idiootti hammaslääkäri jolla huono huumorintaju.
- the_road
" Taitaa ap pilailla meidän kustannuksella tai sitten hänellä on todella idiootti hammaslääkäri jolla huono huumorintaju. "
Epäilen vahvasti, että tästä on kyse. Missä se ap muuten luuraa, kun ei vastaile enää? ;) Ja jos taas hammaslääkäri on tuollaisia juttuja laukonut niin todellakin idiootti on ollut. Jotain huumoria muka yrittänyt laukoa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492209
- 1211495
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3371309Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni671224IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401200- 1421192
- 491129
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1611086- 701024