Moro,
Nyt kun olen 46v Lady, niin Peer Günt iskee minuun todella hyvin.
Aiemmin en edes kunnellut Peer Günt biisejä, mutta nykyään nettiradiossa kuulin Peer Günt - Backseat biisin ja todella ihastuin siihen.
Ostin jonkun Peer Günt CD:n ja nytkin kuuntelen sitä.♥
Aika jännää sinänsä, että nyt vasta huomasin miten hyvä Peer Günt on, sillä minä kuuntelen Heavyä ja Hard Rockia.♥
Peer Günt iskee ja kovaa!
4
403
Vastaukset 4
- tuikkana
Yllätin itseni ostaessani Peer Güntin "Golden Greats" -levyn... En tiennyt bändistä juuri muuta kuin sen, että bändi oli vaikuttanut sillä kultaisella 80-luvulla, kuten suurin osa parhaimmista suomalaisista bändeistä IMO.
Kun levyllä edettiin biisiin, Losin' My Mind, kuulin jotain aivan käsittämättömän hienoa. Toki, kyseessä on varsin tutulla temmolla tehty slovari, mutta jotain pysäyttävää siinä on. Kenties akustisten kitaroiden ja sähkökitaran yhteiselo ja solistin ääni :) - Peer-fani--
Peer Gyn on (tai ehkä oli) vielä parempi livenä. Nykyään ehkä paras veto alkaa olla jo pois. Mutt 80 -90 luvulla se oli aika rautanen bändi..
http://www.youtube.com/watch?v=vVbIG5rXtTM&feature=related - ex-fani
Aikoinaan oli hyvä bändi, mutta taso laskenut pahemman kerran. Nykyään ihan paska bändi. Onneksi löytyy parempiakin, kuten Los Bastardos Finlandeses.
- 14+16=30
OK 80-luvulla bändi oli helvetin kova, mutta myös nykykokoonpanolla 2010-luvun ylivoimaisesti paras kotimainen!
Väliin mahtui kyllä huonompaakin aikaa, kun entinen rytmiryhmä ei ollut enää kovin motivoitunut loppuaikoina. Uskoisin että myös Erkinharjulle oli hyvä ratkaisu hieman tuulettaa pakettia ja on taas mies paikallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3951572- 861014
- 661006
- 134989
- 92940
- 94711
- 45691
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku127679Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634