INNER CIRCLE (JAM) 13.8.2011 @ Klubi (TRE)

nembooking

Reggae-kesän hikinen huipennus Tampereella
Inner Circlen ainoa Suomen-keikka Klubilla 13. elokuuta

Vuonna 1968 Jamaikalla perustettu reggaen hitikäs ikämiesryhmä Inner Circle saapuu elokuussa Suomeen. Kuuma Jamaika laskeutuu Tampereen Tullikamarin Klubille yhden illan ajaksi lauantaina 13. elokuuta.

Harvinaisella, tiiviillä klubikeikalla kuullaan tuttuja, iskeviä ja tanssittavia biisejä. Reggaen pahat pojat muistetaan parhaiten kappaleista Bad Boys, Da Bomb ja Sweat (A La La La Long). Ennen Karibian kuumia uroita lavalla käy tamperelainen Jing & Jangsters, joka löylyttää rytmimusiikillaan yleisön kunnon alkulämpöön.

Inner Circlessä soittavat yhä alkuperäisjäsenet basisti Ian Lewis ja kitaristi Roger Lewis. Myös muu nykybändi on kokenut ja kovatasoinen: kosketinsoittimia hallinnoi Bernard "Touter" Harvey, rumpuja nakuttaa Lancelot Hall ja laulusolistina villitsee yhtyeen tuorein jäsen Jr. Jazz, joka hänkin on ollut mukana Inner Circlen sisäpiirissä jo 13 vuotta.

Klubi, Tampere
la 13.8.2011
klo 20-04

Inner Circle (Jam)
Jing & Jangsters
Voltti Selektors

Pääsyliput:
32 e toimituskulut: ennakkoon Tiketistä alkaen ke 6.7. klo 9.00
ovelta 35 e

http://innercircle-reggae.com/

0

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi

        on parasta?
        Ikävä
        90
        1328
      2. Koska muru nähdään

        Kaksin?
        Ikävä
        45
        677
      3. Et vaan tajua

        Että rakastan sua
        Ikävä
        20
        629
      4. Olen jo oppinut tuntemaan

        sinun kirjoitustyylisi
        Ikävä
        50
        578
      5. Mikä kaivatussasi

        on pahinta?
        Tunteet
        46
        569
      6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

        Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
        Ikävä
        38
        549
      7. Sanoppa ihan rohkeasti

        Mun huonot puolet! En suutu…
        Ikävä
        70
        531
      8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

        Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
        Sinkut
        132
        528
      9. Mikä herkku

        Kaivattusi On? 😁
        Ikävä
        41
        512
      10. Ylen typerät rinnastukset.

        Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
        Maailman menoa
        176
        478
      Aihe