Reggae-kesän hikinen huipennus Tampereella
Inner Circlen ainoa Suomen-keikka Klubilla 13. elokuuta
Vuonna 1968 Jamaikalla perustettu reggaen hitikäs ikämiesryhmä Inner Circle saapuu elokuussa Suomeen. Kuuma Jamaika laskeutuu Tampereen Tullikamarin Klubille yhden illan ajaksi lauantaina 13. elokuuta.
Harvinaisella, tiiviillä klubikeikalla kuullaan tuttuja, iskeviä ja tanssittavia biisejä. Reggaen pahat pojat muistetaan parhaiten kappaleista Bad Boys, Da Bomb ja Sweat (A La La La Long). Ennen Karibian kuumia uroita lavalla käy tamperelainen Jing & Jangsters, joka löylyttää rytmimusiikillaan yleisön kunnon alkulämpöön.
Inner Circlessä soittavat yhä alkuperäisjäsenet basisti Ian Lewis ja kitaristi Roger Lewis. Myös muu nykybändi on kokenut ja kovatasoinen: kosketinsoittimia hallinnoi Bernard "Touter" Harvey, rumpuja nakuttaa Lancelot Hall ja laulusolistina villitsee yhtyeen tuorein jäsen Jr. Jazz, joka hänkin on ollut mukana Inner Circlen sisäpiirissä jo 13 vuotta.
Klubi, Tampere
la 13.8.2011
klo 20-04
Inner Circle (Jam)
Jing & Jangsters
Voltti Selektors
Pääsyliput:
32 e toimituskulut: ennakkoon Tiketistä alkaen ke 6.7. klo 9.00
ovelta 35 e
http://innercircle-reggae.com/
INNER CIRCLE (JAM) + Jing&Jangsters - 13.8.2011 @ Klubi (TRE)
nembooking
1
87
Vastaukset
- John Eskolainen
Lippuja vielä saattavana Tiketistä. Käy ostamassa omasi ennen kun on liian myöhäistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774642- 1801947
- 1241630
- 1321186
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161121- 351056
- 78953
- 52916
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4848