Olli Rehn epäilee että IMF ei hyväksy Suomen takuuvaatimuksia.
Tämähän on loistouutinen! Ei siis Suomelta enää rahaa muille maille, päästään vihdoin keskittymään OMAN maan asioihin ja laittamaan raha sinne minne se kuuluu!
Eiköstä vaan !
...tosin eikös tuo Urpilainen jotain taas keksi ettei tarvitse takkia kääntää tässäkin asiassa :(
Päästään parantamaan viimein Suiomea!
2
<50
Vastaukset
- tajuaakohanjo
Aika hyvin kokoomus kyllä pelasi sai tuon Kataisen, nuoren miehen pelleksi joka ottaa kaikki syyt niskoilleen :)
- Aika matsi tulossa
>> Olli Rehn epäilee että IMF ei hyväksy Suomen
Olli Rehn laittaa tässä nyt haastaa tilannette IMF vastaan Suomen Eduskunta päälle.
Kumpiko antaa periksi? Entisen Ryssanmaan jättikokoinen IMF vaiko pieni talvisotakuntoinen ja -varusteinen Suomi. Jonkun tässä on nyt vaan lopulta peräännyttävä.
Ollista ei taida huonoinen puhelahjoineen maailmalla paljon apuja meille olla. Tuntuu enemmänkin vihollisleirin agentilta Olli jo. Itte tässä on vaan pärjättävä taas, ja oma pikkuvaltion päänsä pidettävä.
Hiukan lohtua tuo että meillä on vielä Soinin reservit käyttämättä, ne voidaan heittää peliin jos aivan menee tilanne toivottomasti.
Toivottavasti Soini ei olis vaan lomilla Satakunnan Karkun mökillänsä. Juuri nyt makais siellä varpaat laiturilta järvessä, kun IMF ja EKP uhkaa alkaa tosissaan rynnistää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27717834Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245701- 1242651
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172178Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361800Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111051- 59976
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32950Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45948