Jos mieheni ei rakasta minua

nainen - 77

Täällä kovasti tuodaan tätä vaimojen säälittävää takertumista ja harhoissa elämistä esille. Siksi haluaisin nyt vastauksia. Asiallisia kiitos. Jos mieheni, jolla oli salasuhde, ei rakasta minua miksi hän jäi eikä lähtenyt? Miksi hän haluaa viettää aikaa kanssani, halaa minua, suukottaa, haluaa minut mukaansa kun lähtee johonkin jne? Miksi hän haluaa rakastella kanssani, silittää hiuksiani kun nukun ja ottaa minut kainaloon tullessaan nukkumaan. Mietin vain, että jos olen hänen mielestään arvoton ihminen , eikö olisi järkeen käypää ettei hän tekisi kaikkea tuota. Tiedän ettei tuo salasuhde jatku enään ja hän lopetti sen jo ennen kuin koko suhde edes minulle paljastui. Toki minulla on hetkiä jolloin epäilys nousee pintaan, mutta en päästä itseäni siihen tilaan, että hysteerisenä kyttäisin ja etsisin merkkejä omituisesta käytöksestä. Voiko kuitenkin olla mahdollista, että joskus pettäjä voikin rakastaa puolisoaan mutta tajuta tämän ehkä sitten salasuhteessa ollessaan?

5

174

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pettämistä

      tapahtuu ihmisillä niin moninaisista syistä, että ei voi sen sanoa johtuvan pelkästään/tai rakastamattomuudesta.
      Voi siis hyvinkin rakastaa vaimoaan. Erityisesti, jos miettii, että olisi voinut hölmöyttään menettää.

    • Tsemmppiä

      Rakastaa, älä lue täältä mitään paskajuttuja katkerilta lempatuilta kakkosilta. Mene ja keskity omaan parisuhteeseesi, täältä et saa kuin pahaa mieltä. Kun tämän selvitätte, olette vahvoja yhdessä.

    • Et kai oleta vastauksia, noo, ehkä sinulla väärä mies, tai sitten olet väärä nainen tuohon suhteeseen? Ota minut, niin saat vakautta.

    • 2+1

      Voi olla niinkin, että salasuhde auttoi tajuamaan kuinka rakas vaimo on. Tai sitten ei. Vain miehesi osaa vastata tuohon.
      Oma exäni toimi samoin aikoinaan, ja minä halusin uskoa olevani oikeasti se rakastettu vaimo. Mutta niin vain aina tuli uusia kolmansia osapuolia avioliittoomme. Se syö liittoa. Luottamus kun menee jo kerrasta, toisesta kerrasta sitä jo uskoo että rakkausliitto on mennyttä eikä mies oikeasti rakasta. Muut syyt on, jotka siinä vaiheessa enään saa liittoa jatkamaan - omat syyt, ei siinä enään miehen haluja jaksa ajatella.

      Ei sinun tarvitse kytätä ja etsiä merkkejä pettämisestä. Ne kyllä tulet huomaamaan, jos miehelläsi on taas uusi salasuhde menossa. Naisen vaisto, se on ihmeellinen... nauti nyt rakastettuna olosta, se voi jatkua loppu elämänne tai ei. Mutta älä pilaa sitä kyttäämällä ja epäilyillä. Mieti sitten miehesi rakkauden todenperäisyyttä, JOS hän pettää sinua uudelleen.

      Onnea!

      • nainen -77

        Kiitos asiallisista vastauksista. Koskaanhan ei voi olla varma mistään ja sen takia uskallankin nauttia tästä hetkestä. Kyllähän tuo salasuhde on meidän suhdettamme muuttanut, se on myönnettävä, mutta ehkä olen minäkin kasvanut tässä ja toivottavasti miehenikin. Hän ei ole koskaan aiemmin sortunut pettämiseen ja kun kuitenkin on kyse jo 40-kymppisestä miehestä niin senkin ajattelen puhuvan sen puolesta, että tuo ei ole mikään tapa ja näin ollen ei kenties tule koskaan toistumaan. Juurikin sain viestin häneltä töistä.Kuulumisia vain kyseli kun jäin nukkumaan hänen lähtiessään :). Onpa muuten kiva lukea tälläisiä vastauksia joissa ei heti aleta haukkumaan ihmisiä suuntaan tai toiseen ja uskotaan myös hyvään mutta muistetaan myös jättää ne vaaleanpunaiset rillit pois päästä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      269
      17423
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5602
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      118
      2622
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2122
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1786
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1028
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      966
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      924
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      920
    Aihe