Mistä naiset jotka eivät käy baareissa löytävät miehensä? Mistä he haluaisivat tulla löydetyiksi? Kertokaa kokemuksia.
Naiset jotka eivät käy baareissa
24
466
Vastaukset
- 123542fgf
vastausten määrä kertoo jo kaiken :)
- t x t
En ole löytänyt miestä.
Haluaisin kovasti uskoa, että kumppanin voi löytää mistä tahansa, missa ihmisiä liikkuu.
Kerran olen löytänyt miehen selvittämällä hänen puhelinnumeronsa. Aloitin tekstaamisen, mikä tietysti olisi voinut johtaa myös rikosilmoitukseen, eikä suhteeseen.- Mies2637535
oho olit aloitteelinen melko rohkeaa
ja näit vaivaa miehen tähden.. - j
täällä on ollen 51v ja vappaa hoikka vastaapa
- t x t
Mies2637535 kirjoitti:
oho olit aloitteelinen melko rohkeaa
ja näit vaivaa miehen tähden..Voisin olla useamminkin aloitteellinen, jos miehet antaisivat edes hieman vinkkiä, että kiinnostusta tutustumiseen ehkä löytyy. Ikävä kyllä, se vaan on niin, että viikot, kuukaudet ja elämä läpeensä kuljetaan suorittamassa omia tärkeitä asioita katselematta ympärille. Vasta baarissa tai terassilla parin kaljan jälkeen tohditaan hivenen rentoutua. Seuraavassa hetkessä viina onkin jo otettu ihan liikaa. Ehkä juuri siksi, baareissa käymättömät naiset eivät käy baareissa.
- minä odotan sinua
Tule meille nainen, koputa oveen ja astu sisään.
- dvsgge
Tämä minuakin on aina mietityttänyt. Mistä naiset haluavat tulla löydetyiksi? Siis nekin jotka käyvät baareissa, haluavatko he oikeasti että unelmien mies lähestyy häntä baarissa. Onpa tosi romanttista.
Jos ei niin missä sitten? Kadulla jos lähestyy, saa painu vittuun siitä kommentteja naisilta.
Vai onko niin että suurin osa naisista haluaa löytää miehensä jotenkin kaverien kautta, koulusta tai työpaikalta. Muut random miehet eivät voi koskaan kelvata muuta kuin joissain poikkeustapauksissa ehkä panoseuraksi.- ----
Tätä minäkin olen miettinyt. Onko ylipäätään mahdollista että ennestään täysin tuntematon mies voi lähestyä naista ja päästä tutustumaan häneen? Jotenkin tuntuu siltä että nainen suostuu tutustumaan mieheen ja minkäänlaiseen suhteeseen vain jos tuntee miehen jo valmiiksi.
- ex-raitis
Viehättävät naiset käyvät mielellään baareissa koska siellä he saavat kauneudellaan kaikkein eniten huomiota miehiltä. He voivat myöskin nautiskella antaen pakkeja heitä lähestyville miehille. Heidän kokemuksensa baariympäristöstä on paljon positiivisempi mitä useimmilla miehillä, eikä heidän myöskään odoteta juovan siellä samalla lailla mitä miesten. Siksipä heille baari-illat eivät välttämättä tarkoita rahanmenoa ja krapula-aamuja.
Baareissa viihtymättömät naiset ovat sitten rumia ja lihavia jotka eivät koe itseään samalla lailla halutuiksi näissä ympäristöissä.- semmosta!
Ex-raitis, typerää tekstiä! Kyllä me kauniit naiset voidaan olla ravaamatta baareissa. Meidän (kaikkien) kun ei tarvitse pönkittää itsetuntoamme humalaisten huuruisilla kehuilla.
Mutta vastatakseni ap:n kysymykseen.
Mukavaa olisi, jos joku uskaltais lähetys esim. lenkkipolulla, kaupassa, rannalla... ihan tuollaisissa perus paikoissa :).
Kun usein on jotain silmäilyä ja sitten jää häiritsemään, että oliskos tuossa ollut jotain... - dvsgge
semmosta! kirjoitti:
Ex-raitis, typerää tekstiä! Kyllä me kauniit naiset voidaan olla ravaamatta baareissa. Meidän (kaikkien) kun ei tarvitse pönkittää itsetuntoamme humalaisten huuruisilla kehuilla.
Mutta vastatakseni ap:n kysymykseen.
Mukavaa olisi, jos joku uskaltais lähetys esim. lenkkipolulla, kaupassa, rannalla... ihan tuollaisissa perus paikoissa :).
Kun usein on jotain silmäilyä ja sitten jää häiritsemään, että oliskos tuossa ollut jotain..."Mukavaa olisi, jos joku uskaltais lähetys esim. lenkkipolulla, kaupassa, rannalla... ihan tuollaisissa perus paikoissa :)."
Aina iloinen yllätys kun joku nainen oikeasti yrittää auttaa.
Lenkkipolulla en ole koskaan yrittänyt lähestyä, koska en harrasta lenkkeilyä. Olisi kiva harrastaa, mutta kun minulla on muutenkin vaikeuksia kerätä massaa. Teen kovasti töitä, etten olisi liian hoikka, viimeinen asia mitä haluaisin olisi menettää vaivalla hankittuja kaloreita.
Kaupassa voisin aivan hyvin joskus kokeillakin tehdä aloitteen. Siellä vain näkee yllättävän harvoin nättejä ikäisiäni naisia. En tiedä mistä se johtuu. Ehkä asuinalueellani ei vain ylipäänsä asu ketään kivan näköisiä naisia.
Rannalla myönnän, että olen usein harrastanut silmäilyä ja siihen se on jäänytkin. Yksi syy on se, että yleensä ne kivan näköiset ovat rannalla kaveriporukalla. Minulla on ainoastaan huonoja kokemuksia naisporukoiden häiritsemisestä. Toinen syy, (ja tämä on oikeastaan sama syy miksi en baareissakaan osaa lähestyä naisia) on se, että paikalla on niin paljon sivustakatsojia. Jotkut saattavat olla jopa niin lähellä että kuulee kaiken. Minua ei pakit itsessään haittaa, vaan se jos siinä on monta silmäparia katsomassa vierestä, kun taas yksi säälittävä mies sai pakit.
Harrastan kuitenkin aika paljonkin aloitteiden tekemistä, yleensä ihan vain kaduilla. - 4+1
Päätelmähän se on tuokin... Jos naisella, minkä näköisellä tahansa, on yhtään omanarvon tuntoa, hän ei todellakaan kaipaa humalaisten huomiota. Mutta toisaalta asia on juuri niin, että pinnallisimmat pissikset rakastavat baarielämää ja koska nämä tytöt laittautuvat aina näyttävän näköisiksi, he ovat juuri niitä naisia, joihin miesten silmät hakeutuvat.
- sbödde
Kyllä naisia isketään muuallakin kuin baareissa. Olen todistanut tälläisiä tapahtumia mm. bussissa, kirpputorilla, rannalla ja yliopistolla.
Baareissa käymättömistä miehistä en sitten tiedä. Heidän pitää varmaan ite olla helvetin aktiivisia. - kallanhelmi
Netissä on oikeastaan ainoa realistinen mahdollisuus "löytää" minut.
- ruma mies
En lakkaa hämmästelemästä miten noin kaunis nainen voi muka jäädä ilman seuraa jos sellaista kaipaisi.
- xTM22
Itsekin baareissa käymättömänä miehenä olen miettinyt, että mistähän tuollaisia baarissa käymättömiä naisia oikein löytäisi. Ja kun en edes juo, niin ei nuo baarikärpäset oikein houkuta.
- Venluskainen
Sinkut eivät varmasti ole oikea kohderyhmä kysellä, mistä kumppanin löytää. Harva olisi sinkku jos tietäisi miten ja mistä kumppanin saa. Tätä pitäisi kysellä parisuhteessa olevilta.
- e
pyöreät naiset on seksikäittä mutta on vaikea löyttä semonen jokka vihtys kotona ja luonossa niitä ei olle
- fdggfdsdfgsgfsdg
Harrastuksien parista. Itse ainakin löysin mieheni kun kummatkin liikumme nettipeli porukoissa.
Baarista en miestä hakisi ikinä. Ei kiitos. - adgh
Toivon, että jotenkin kummasti onnistuisin kohtaamaan sopivan miehen koulussa tai sitten töissä. Tietyllä tavalla turvallista, koska sen toisen ihmisen voi liittää johonkin ympäristöön, tuo vähän luottamusta tilanteeseen. Nuo mainitsemani löydetyksi tulemisen paikat vielä ovat ne ainoat realistiset vaihtoehdot tilanteessani.
Että kadulla tai kaupassa joku tulisi juttelemaan niin vaatisi sen, että nainen näyttäisi jotenkin persoonalliselta tai erityisen nätiltä, että miehen kiinnostus heräisi, mutta kun oon tällainen tavallinen niin en usko tuohon mahdollisuuteen. Enkä tiedä kuinka kiva se olisi että pelkän ulkomuodon perusteella tultaisiin tekemään tuttavuutta. Tai siis tietenkin ainahan se kai kiva on jos joku alkaa jutella, mut jos pari sanaa vaihtaa ja kahville sen jälkeen jo pyytää... Mulle aika nopeaa toimintaa, vaikka tilanteen pakottamaa tietysti olisikin. Netin kautta löydetyksi tuleminen tietysti kävisi myös hyvin, mutta sekin tuntuu olevan aika mahdottomuus.- ----
"Että kadulla tai kaupassa joku tulisi juttelemaan niin vaatisi sen, että nainen näyttäisi jotenkin persoonalliselta tai erityisen nätiltä, että miehen kiinnostus heräisi, mutta kun oon tällainen tavallinen niin en usko tuohon mahdollisuuteen."
Näin miehenä voisin sanoa että suurin osa kaupungilla näkemistäni suurin piirtein ikäisistäni naisista on ihan kivan näköisiä, vaikuttavat siltä että heihin voisi tutustuakin.
Kuitenkin sitten tulee tunne, että 99,99% heistä ovat varattuja, ja loput 0,01% pitäisivät minua joko jonain ihme pervona tai epätoivoisena vonkaajana jos uskaltaisin heitä lähestyä, joten ei varmaan kannata edes yrittää.
Eli kyse ei ole siitä ettei kiinnostus heräisi vaan ettei sitä uskalla näyttää. - ----
Vielä lisäys:
"Enkä tiedä kuinka kiva se olisi että pelkän ulkomuodon perusteella tultaisiin tekemään tuttavuutta."
Minkä perusteella muka sitten? Ei etukäteen täysin tuntemattomasta ihmisestä, johon ei ole vielä ottanut mitään kontaktia, tiedä muuta kuin ulkomuodon. Pitäisikö lukea ajatuksia vai?
- juuuliainen
Mä en käy baareissa.
Toivoisin tulevani löydetyksi esim.
- netistä (kirjoitan blogia)
- harrastusten parista (harrastan kilpatanssia)
- ulkoilemasta (harrastan lenkkeilyä ja olen ulkona paljon)
- elokuvista (käyn elokuvia katsomassa yksin)
- keikoilta (tavastia, nosturi helsingissä esim.. käyn noin kerran kahdessa kuukaudessa)
- matkoilta (juna, lentokone, laiva, linja-auto, ulkomaat, kotimaa) - vanha kääpä
Ei mistään. Ei ole kokemuksia ainakaan tältä vuosituhennelta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti27517546Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245645- 1212631
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172135Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361788Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111040- 59970
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45933Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32931