Minun tulevalla naisellani ei saa olla ns. elettyä elämää takanaan! Koska minullakaan ei ole. Olen viaton, puhdas pulmunen!
Eli yhden yön suhteita enintään kolme. Ja tietenkään lapsia ei saa vielä olla. Nämä kai ovat sitä elettyä elämää, niin kuin jotkut kirjoittavat?
Eletty elämä
21
153
Vastaukset
- tehomies
Jokaisella on "elettyä elämää" takana, mutta toisilla se on kunniakkaampaa ja toisilla vähemmän kunniakasta.
Kunniakkuuden jokainen saa määrittää itse oman moraalinsa mukaan.
Sinulle 3 yhdenyön juttua on vielä ok - minulle ne olisivat ehdoton turn-off ja lapsia ei luonnollisestikaan saa olla.- Aave Maaria
Minusta on kunniatonta viettää kokonaan elämätön elämä. Elämä kun on kovin lyhyt, annettu lahja. Jotain negatiivista se kertoo ihmisestä aina.
- puhdasneitsyt.....
Olen samaa mieltä, minunkaan miehelläni ei saa olla ns. elettyä elämää!
Mieheni ei missään nimessä saa olla katsonut pornoa, hänhän on silloin nähnyt toisen naisen sukupuolielimen ja rinnat, hyi! Sellainen mies on likainen ja menettänyt puhtaudensa.
Mies ei saa myöskään ollut koskenut tupakkaan tai alkoholiin. Jos on pussannut naista niin silloin hän on elänyt liikaa elämää. Kaikki elettyä elämää.
Mies ei ole puhdas ja kunnollinen, jos on näitä kaikkia tehnyt. Minulle he ovat pelkkää roskaväkeä. - FF
Kielletään saman tien itsetyydytys ja seksin ajatteleminen.
- M28v
Tiesittekö että FF on ratsastanut miehen elimellä? Ja suihinottoako oli myös?
- 1+5
M28v kirjoitti:
Tiesittekö että FF on ratsastanut miehen elimellä? Ja suihinottoako oli myös?
Kuuleman mukaan nussituttanut 29 vuotiaana itseään jollakin 18 vuotiaalla juniorilla!
Minkä ikäinen FF on nykyisin? - katkera miessssssss
M28v kirjoitti:
Tiesittekö että FF on ratsastanut miehen elimellä? Ja suihinottoako oli myös?
"Tiesittekö että FF on ratsastanut miehen elimellä? Ja suihinottoako oli myös? "
tuota sanotaan seksiksi. - M28v
1+5 kirjoitti:
Kuuleman mukaan nussituttanut 29 vuotiaana itseään jollakin 18 vuotiaalla juniorilla!
Minkä ikäinen FF on nykyisin?On se ainakin hurja!
- turn-offff
No se lie pakkokin ottaa tuollainen asenne asiaan, sillä naiset eivät ketakaikkiaan voi sietää miehiä joilla ei ole parisuhde/seksi historiaa. Mies on pelkästään tämän asian vuoksi naisille täydellinen turn-off.
Se vaan että ainakin lähestulkoon kaikilla naisilla aina sitä parisuhde/seksi-historiaa riittä sitäkin enemmän, eli ei niitä naisia tällaiselle miehelle sitten perästäkään tahdo löytyä.- 13. perjantai
Naisista varsin moni on ns. jakorasia jolta puuttuu EI sanomisen taito kaiken maailman pillunvonkaajien edessä.
Sitten nämä loppuunpoljetut akan tolvanat vastaavat nettitreffi-ilmoituksiin ja kun heiltä vähän tivaa menneisyyttä, niin vaikeaksi menevät. Eivät meinaa uskoa kun sellaisille sanoo EI KIITOS, vaan jäävät tivaamaan " Miksi, Miksi .."
- vielä lisää?
Etkö sinä ollut jo nussinut yhden käyttämättömän naisen huoraksi?
- M28v
Ei nainen muutu huoraksi ihan noin vain! Sinun mittapuulla kaikki on niitä, paitsi kokemattomat. Tietysti naisella saa olla vaikka 28-vuotiaana jo kokemuksia miehistä. Mutta ei jatkuvaa pintaliitoa todellakaan!
- 40 pillun mies
M28v kirjoitti:
Ei nainen muutu huoraksi ihan noin vain! Sinun mittapuulla kaikki on niitä, paitsi kokemattomat. Tietysti naisella saa olla vaikka 28-vuotiaana jo kokemuksia miehistä. Mutta ei jatkuvaa pintaliitoa todellakaan!
Yli yhden miehen nussima nainen = huora.
Mitä väliä sillä nyt on onko huora 1 vai 100 miehen nussima? - M28v
40 pillun mies kirjoitti:
Yli yhden miehen nussima nainen = huora.
Mitä väliä sillä nyt on onko huora 1 vai 100 miehen nussima?Sinä olet sitten alentanut omien sanojesi mukaan 40 naisen arvoa? Alentaako 40 eri naista sinun arvoasi?
- 40 pillun mies
M28v kirjoitti:
Sinä olet sitten alentanut omien sanojesi mukaan 40 naisen arvoa? Alentaako 40 eri naista sinun arvoasi?
En ole koskaan nussinut käyttämätöntä neitoa käytetyksi huoraksi. Minkälaisena lurjuksena oikein pidät minua? Miehenä joka nussisi naisia huoraksi aviomiehilleen?
- Naiset ovat elukoita
Lapsi tuskin on vain elettyä elämää vaan ihan olemssaolevaa ja tulevaakin elämää.
Jos haluat sopeutua toisen uroon pentuun niin siitä vaan.
Osa uroista on valmiita sellaiseen. Moni taas kokee ettei yksikään naaras ole sen vaivan arvoinen. - M28v
Täällä palstoilla naisia, joilla on paljon yhden yön suhteita kutsutaan lutkiksi! Miksi naisilla on niitä yhden yön juttuja, eikö niistä voi vaan kieltäytyä? Onko nainen joku eläin, joka tarvitsee seksiä? Ihmetyttää näin kahden naisen kanssa olleena!
Ja lapsia ei tietenkään saa olla! Ne on niitä harkitsemattomasti pelimiehen kanssa tehtyjä. Siinä vaiheessa kunnon mies ei saa ko. naiselta mitään huomiota. Mutta hänen ollessaan yh, kunnon miehet kelpaa hyvin kustantamaan YT-miehen jälkeläisten elämää.- Tosi tarinaa
Minulle on YH naisia lapsineen ollut tarjolla treffi-ilmoitusteni ja live elämän kautta, mutta nuorempana en saanut heiltä minkäänlaista huomiota.
Nyt kelpaisin heille mieheksi ja heidän lapsilleen isähahmoksi, lapsiluku heillä on jo täynnä joten isäksi minua ei kepuutettaisi.
Naiset haluavat raittiin, luotettavan työssäkäyvän miehen ( sen jälkeen kun ovat viettäneet villit vuotensa ja tehneet lapsensa " menomiesten" kanssa) - 9876543219977777
Tosi tarinaa kirjoitti:
Minulle on YH naisia lapsineen ollut tarjolla treffi-ilmoitusteni ja live elämän kautta, mutta nuorempana en saanut heiltä minkäänlaista huomiota.
Nyt kelpaisin heille mieheksi ja heidän lapsilleen isähahmoksi, lapsiluku heillä on jo täynnä joten isäksi minua ei kepuutettaisi.
Naiset haluavat raittiin, luotettavan työssäkäyvän miehen ( sen jälkeen kun ovat viettäneet villit vuotensa ja tehneet lapsensa " menomiesten" kanssa)Kyllä tuollaiseenkin rooliin meillä miehiä lähtee paljonkin. Minä en kertakaikkiaan voisi lähteä tuollaiseen, ennen vaikka kokonaan ilman naisia koko elämä. Minä kokisin tuolalisessa roolissa olevani naurunalinen, oikeasti alemman tason mies.
En liioin voisi kuvitella että lähtisin olemaan kenenkään jo naiseutensa menettäneen mummon kanssa, ellei sitten hänellä olisi antaa minulle riittävästi jotain muuta kuin naisena oleminen. Olisihan se nyt jumaliste nolo juttu kenelle hyvänsä lapsettomalle sinkkumiehelle jos hänen nussittavakseen lempattaisiin joku mummo joka ei varmasti enää lastakaan voisi edes periaatteessa saada. - No haloo...
Näet asian mustavalkoisesti ja kapeasti. Kaikki yh:t ei tehneet lapsia hatkitsemattomasti, ei pelimiehen kanssa, suuri osa ei etsi elättäjää lapsilleen vaan elättää lapset itse ex-puolison osallistuessa kuluihin. Osalla jopa ex-puoliso hoitaa oman osuutensa lapsesta. Joskus elämä vaan ei mene niin kuin suunnittelee.
Ja yh:den epätoivuuskin on samanlainen myytti. Jotkut on epätoivoisia ja panevat ketä vaan, ja toiset taas eivät ketään ennen kuin sen voi tehdä parisuhteessa rakkaudesta. Eroja on, ihan niin kuin muissakin ryhmisssä.
Mielipiteesi on vähän samaa tasoa kuin jos luokittelisi kaikki vähän kokeneet miehet onnettomaksi luusereiksi, impotenteiksi, homoiksi tai tunnevammaiksiksi tms. Meitä on moneksi joka ryhmässä.
Se on ihan ok, ettei halua yh:ta. Ja jokaisella on täysin oma vapaus hakea sellaista kumppania kuin haluaa. Jos joku sellainen tarjoutuu tutustumaan, joka ei kiinnosta syystä toisesta eikö voi vain kohteliaasti ilmoittaa ettei kiiinnostusta ole. Ei sen kummenpaa ole. - NO haloo-taas
Tosi tarinaa kirjoitti:
Minulle on YH naisia lapsineen ollut tarjolla treffi-ilmoitusteni ja live elämän kautta, mutta nuorempana en saanut heiltä minkäänlaista huomiota.
Nyt kelpaisin heille mieheksi ja heidän lapsilleen isähahmoksi, lapsiluku heillä on jo täynnä joten isäksi minua ei kepuutettaisi.
Naiset haluavat raittiin, luotettavan työssäkäyvän miehen ( sen jälkeen kun ovat viettäneet villit vuotensa ja tehneet lapsensa " menomiesten" kanssa)Niin ja moni yh:sta haluaa vielä perheen uuden kumppanin kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996174
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993072Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262135Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?881053Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784