Nainen haluaa miehen eikä hiiren

NN

Suomalaisen miehen ongelma on on siinä että se yrittää liikaa olla korrekti ja kiltti herrasmies. Ottaisitte vähän mallia vaikka turkkilaisesta miehestä. Se tietää paikkansa eikä kokoajan ole anteeksi pyytelemässä. Siinä nainen vasta tuntee itsensä naiseksi kun on kunnon maskuliininen mies rinnalla! Valitettavasti jää suomenpojat kakkoseksi kun oikea Bosporin härkä vie!

21

398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älyn haamu

      Olen samaa mieltä! Ensiksi suomalaisten miesten on alettava lutkittelemaan ulkomaalaisten nussimia suominaisia.

    • Koljatti Hirmuinen

      Turkkilaiset on pienikokoisia vikisijöitä, uhoata ne kyllä osaa, mutta kun sormenpäällä tökkää, niin nurin ovat.

    • Jaska'

      Minua tuskin kukaan tuosta voi syyttää.

    • Kirjoittaja

      Ei hitto, jos tuollainen kuvailemasi olisinkin. On tullut "haastettua" naisia vähän liikaakin, eikä näille ole tullut herrasmieskuvaa minusta. Pohjimmiltani olen kyllä herrasmies.

      Tunnusta pois, että kyse ei ole siitä, vaan tykkäät näiden "etelän hetelmien" muista ominaisuuksista.

      Siinä on leikki kaukana, kun nämä oikein pääsevät painamaan nyrkin ja hellan väliin. Moni on luikkinut häntä koipien välissä rehdin ja turvallisen suomiuroon kainaloon haavansa nuoltuaan.

      • Älyn haamu

        "Rehti ja turvallinen" suomalainen mies on saanut mamun nussiman huoran.


      • ..................
        Älyn haamu kirjoitti:

        "Rehti ja turvallinen" suomalainen mies on saanut mamun nussiman huoran.

        En ole kyllä kokenut, että tämän päivän suomalaisissa olisi mitään erityisen rehtiä.


    • sarahotnights

      Ymmärrän hyvin alkukantaisen maskuliinisen energian viehätyksen mutta pitkällä tähtäimellä suomalainen turvallisen tasainen mielenlaatu vie voiton.

    • NN

      Kuka on väittänyt että niiden kanssa vakiintua pitäisi. LOL

      • fdgda

        Suomalainen sotanorsu ja bosporin karvakoura tekee loistavan risteytyksen. Kyllä kulttuurinvaihtoa voitaisiin harjoittaa ja lähettää mehmedeille sotanorsuja, kunhan myös pysyvät Turkissa.


    • ihmettelijä,

      Jostain kumman syystä turkkilaisten suomitytöt on usein parasta mallitasoa.

    • ..,.

      Yhessä ketjussa naiset kovasti väitti, että eivät halua miestä, joka asettaa itsensä naisten yläpuolelle mutta tässä se nähdään, että juuri sellaisen miehen naiset haluaa.

    • !

      Jos vetäisin ap:ta turpaan, antaisko se mulle pillua?

    • Sir Von Baughen

      Jo on tyhmän naisen tyhmä mielipide.Ei tajua edes mitä puhuu.Sun pitäisi mennä asustelemaan muutamaksi vuodeksi Turkkiin jonkun turkkilaisen miehen kanssa.Ihan niinkuin avioliitossa ollaan niin veikkaan että tulisit mieluusti takaisin maahan missä nainen on tasa-arvoinen miehen kanssa ja samat oikeudet.Jossain Turkissa ei naisella ole mitään väliä ja sille tehdään mitä halutaan.Ja ihan sama mitä siinä alat kieukumaan,se ei näe asiaa samalla tavalla ja se on aina oikeassa.

      • Jaska'

        Väittäisin,että sinä olet nyt tässä se joka ei tiedä mitä puhuu. Ap edustaa sitä mielipidettä minkä tiedänkin naisilla olevan noin yleisesti. Naiset kun ei kaipaa kynnysmattoa, kyllä ne tykkää,että mies sanoo miten mennään.
        Mut toi turkki juttu, niin siihen en ota kantaa, mulle tulee mieleen vaan joku lampaita nussiva karva käsi valtio.


    • xcvxcc

      Ihan hyvä että Fosforin k**pä vie sunlaiset jämänaiset. Se in niin miehekäs ku on pakolainen ja suomalaisen miehen pitää elättää.

    • Koljatti hirmuinen

      Huntu päähän ja sitten nyrkin ja hellan väliin, tervemenoa Turkkiin, pysy siellä äläkä tule enää takaisin.

    • Reipas Poikamies

      Mikäs siinä, kyllä minulle nuori, uhkea ja kivaluontoinen ulkkisnainen kumppaniksi toki kelpaisi.

      Nyrkkisankarithan taitaa siellä Etelässä (Suomessa) leimautua junteiksi, jos käsitän oikein, joten sitä miehistä kovuutta yökerhoissa varmaankin toteutetaan siellä eri manööverein?

    • _yks_mies

      Tässä nainen siis rehellisesti myöntää, että hänen paikkansa on nyrkin ja hellan välissä. Kunnioitan rehellisyyttä!!

    • gfvcvcxvcxvcx

      Turkkilainen mies ja saa imuroida rintakarvoja sohvasta vielä kuukausia eron jälkeen.

    • walski

      NN, jo valtiollisella tasolla tämä on suomalaiseslta mieheltä epähyväksyttävää käytöstä, joka johtaa seuraamuksiin (esimerkkinä olkoot vaikka Audi-mies tapaus). Ja työmaailmassa eteenkin täysin mahdoton idea, ellet halua joutua taistelemaan seksuaalisesta ahdistelusta nousseiden syytteiden kanssa.

      Feminismi on täysin tuhonnut flirtti ja "mies ottaa" käytännön Suomesta ja muistakin pohjoismaista. Kuvailemasilainen käytös on meillä sallittua vain maahanmuuttajille (selitetään kulttuurieroilla) ja niille suomalaismiehille, joilta nainen haluaa kyseisenlaista huomiota. (katsoppa vaikka Ilkka Kanervaa tai Vesa Keskistä, he ovat ehdotelleet ja flirttailleet monenkin naisen kanssa. Mikä on lopputulos? Molempien käytös on demonisoitu medissa täysin ja monelle Suomalaiselle naiselle he edustavatkin vain "ällöttäviä irstaita setiä")

      Jos pojat jo pienestä pitäen kasvatetaan olemaan äidin kilttejä pikkupoikia eivät he aikuisiälläkään ole yhtään mitään muuta. Äärimmäisen harva haluaa tai saatika sitten viitsii käydä aikuisiällä sitten käydä pitkän prosessin lävitse tietoisesti muuttaakseen käytöksensä ja ajattelutapansa alphaurosmaiseksi. Se ei todellakaan tapahdu sormia napsauttamalla vaan saattaa viedä jopa vuosia opetella ajattelemaan toisella tavalla ja luottamaan itseensä jos on kaksikymmentä vuotta tehnyt asiat jo yhdellä tavalla.

    • kkkkkkk888888

      Tosiaankin miehen pitää olla isokyrpäinen, karvainen ja paljon nussintakokemusta omaava panomies.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      281
      17958
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5730
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      133
      2662
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2197
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      337
      1805
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1063
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      976
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      33
      961
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      958
    Aihe