Hologrammi naisesta

ABuAH

Elikkäs! (postaan tämän tännekin)

Muistan nähneeni joskus tällaisen musiikkivideon, jossa on lauma lapsia ja he ovat jonkun suuren tehtaan/varaston sisällä juoksentelemassa, videossa oli muistaakseni jotain pientä viittausta maailmanlopun meininkiin(tai jotain ydinpommiin viittaavaa), tai ainakin siltä se vaikutti. No siellä tehtaassa/paikassa on sitten tällainen nainen joka laulaa sitä kappaletta jota nyt etsiskelen. Ja siinä lopussa sitten ne lapset löytää sen "naisen" ja se onkin sitten vain joku hologrammi nauhoite. taijtn.

Todella kaunis kappale! On monta kertaa ollut ihan kielen päällä ne sanat ja laulun nimi mutta millään en niitä sanoiksi saa puettua. Apu olisi tarpeen ja suuresti arvostettua!

Kiitoksia etukäteen!!

4

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jossain

      suomenkilinen vaiko joku muu kieli, joss suomen kielinen olis aiheeseen viittavaa Merja rantamäki mutt enlish ei vielä mieleen vielä

      • ABuAH

        Ihan ulkomaalainen, Englantia muistaakseni. : )

        Kiitoksia yrityksestä kuitenkin.


      • ABuAH

        KYLLÄ!!

        Kiitoksiakiitoksiakiitoksia! :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1423
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      800
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe